To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

adria - 2015-06-25, 11:54

ja się nie zgodze z kolezanką powyżej bo jestem pewna że dezynfekcja asystorki była oceniania bo widziałam , a wywiad NIE był oceniany dlatgo ze wszystkie informacje mamy w karcie na egzaminie co swiadczy o tym ze nie musimy robić wywiadu , bo przeciez na to stracilibyśmy dodatkowy cenny czas.
andee - 2015-06-25, 12:01

Powiedźcie mi jedną rzecz.
Jeśli mam do wymasowania kończynę górnę te przedramię i środręcze stronę grzbietową. To tylko masuję środręcze i przedramię, czy palce, środrecze, nadgarstek i przedramie?

To samo tyczy się kończy dolnej. Jest w zadaniu że masaz stopy strony grzbietowej i przedniej podudzia. A co z stawem skokowym?

Teresa.szot - 2015-06-25, 12:10

I czy kończyna dolna jest w pozycji leżącej przy masażu przedniej strony podudzia, czy pod kątem 90 stopni jak mówi Zborowski??
andee - 2015-06-25, 12:21

Rób pod kątem Zborowskiego, bo chyba egzaminatorzy patrzą pod tym kątem. Noga 90 stopni, stopa zawinieta prześcieradłem i juz
Teresa.szot - 2015-06-25, 12:56

No tak chyba będzie najlepiej..dzięki! a co do Twojego pytania, to właśnie zastanawiam się czy w te 15min zdąże wymasować przy kończynie górnej przykładowo, palce, śródręcze,nadgarstek i przedramię.. czy wystarczy tylko śródręcze i przedramię, jak jest w zadaniu..??
Agus79 - 2015-06-25, 16:38

kochani dezynfekcja nie byla oceniana bo wiem to z 1szej reki od egzaminatora i to co napisalam bylo oceniane wiec zwrocice na to uwage. cisniomierza nie mielismy u nas w szkole, a klin zostawiamy.
Agus79 - 2015-06-25, 16:40

jak niby wywiad nie milaby byc oceniany to po co egzaminator podzeszdl do mnie sluchal co mowie przy wywiadzeie zreszta mowie to sa info od egzaminatora.
Agus79 - 2015-06-25, 16:41

zreszta robicie jak uwazacie ja tylko chcialma pomoc.
adria - 2015-06-25, 19:02

coś musi być dla zmyły moim zdaniem ;-p poza tym egzaminator raczej nie wieco tak naprawde jest ocenianie ponieważ ma on tylko karte oceny i wstawia fajki przy danych czynnosciach. przykład :
na karcie jest napisana dez. asystorki i egzaminator zaznacza fajke jesli ktos to wykonał
aczkolwiek w kluczu moze byc to w ogole nieocenione.
albo moze moze byc wypisane w karcie ugniatanie pobudzajace a w kluczu się okaże że wykonaliśmy to na nasz minus a nie plus :-)
tak do konca nigdy nie wiemy co jak jest w kluczu.
a ja masujac udo, w ogole egzaminator na mnie nie patrzył co jak robie a jak przeszłam do stawu kolanowego to znowu nie odstapił mnie na krok.. i patrzył na wszystko dokładnie.
Więc jak widac ciezko jest cokolwiek wywnioskowac. ja tylko napisałam gdzie mniej wiecej stawiał fajki przy ktorym czynnoscach ktore ja wykonałam. Ale wywiad jak mówie - był w karcie- dosłowniewszystko wiec bezsensu byłoby g przeprowadzac znowu.

manypeny - 2015-06-26, 18:27
Temat postu: pomocy
wiem, ze dla niektorych to moze byc irytujace, ale zaczynam panikowac, a mam kilka moze dla niektorych banalnych pytan (im blizej egz tym bardziej glupieje) :(
1.A w tym zadaniu gdzie jest udo i kolano to chyba tylko masuejmy na nodze wyprostowanej? bo jest przykurcz czworogłowego.
2. kształtowanie sklepien stopy tez robimy? skoro to porazenie?
nie zdam :(pozdrowienia

troblodite - 2015-06-26, 20:16
Temat postu: Re: pomocy
manypeny napisał/a:
wiem, ze dla niektorych to moze byc irytujace, ale zaczynam panikowac, a mam kilka moze dla niektorych banalnych pytan (im blizej egz tym bardziej glupieje) :(
1.A w tym zadaniu gdzie jest udo i kolano to chyba tylko masuejmy na nodze wyprostowanej? bo jest przykurcz czworogłowego.
2. kształtowanie sklepien stopy tez robimy? skoro to porazenie?
nie zdam :(pozdrowienia


ta ... ja tez tu glupieje i sie podpinam pod to pytanie zczegulnie co do wyprostu w kolanie... chociaz ja raczej przejde i manypeny ty pewnie tez :D

adria - 2015-06-26, 21:17

ja to mialam na egzaminei i robilam na wyprostowanej nodze tylko. bo macie przykurcz to nie bd masowac strony tylnej ani nic bo wtedy byscie musialy dodatkowo masować pobudzająco tą tylną strone.
Zdacie na bank. :-)

manypeny - 2015-06-26, 22:39
Temat postu: cwiczenia
a co z tymi cwiczeniami ? jakie dawaliscie?
tak , wiem , ze to juz mozliwe ze bylo wczesniej ale juz nie mam czasu na wertowanie stron poprzednich ... :(

andee - 2015-06-27, 07:41

pytanie
gdy jest przykurcz i masujemy kolano to zginamy i masuje i potem prtostujemy i masujey, - tak to jest w zborowskim?

drobna - 2015-06-27, 12:20

a w przypadku przykurczu w udzie, co masujecie najpierw, kolano czy udo?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group