To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Środki zabezpieczające zdrowie masażysty

axis1 - 2015-01-02, 09:28
Temat postu: Środki zabezpieczające zdrowie masażysty
Ciekawi mnie to zagadnienie gdyż na swoim koncie mam obecnie około 9000 wykonanych masaży i zastanawiam się jak długo wytrzymają. Czy orientuje się ktoś jak warto przeciwdziałać mogącym pojawić się z czasem uszkodzeniom bądź zużyciu tych struktur? O pozycji przy masażu to od dawna wiem ale się zastanawiam czy warto kupić sobie opaski na nadgarstki albo zakupić specjalne kołki do wykonywania ucisków by np. ochraniać kciuk. Tak samo wiadomo, że w masażu nie da rady non stop pracować w pełnym wyproście... pytanie jak można ochraniać kręgosłup na dłuższą metę. Jeśli ktoś ma jakieś informacje ciekawe to fajnie by było usłyszeć od kogoś kto już jest doświadczony w tym zawodzie:) Pozdrawiam
massagewarsaw - 2015-01-02, 14:52
Temat postu: Re: Środki zabezpieczające zdrowie masażysty
troche ciezko z opaskami w czasie masazu, bo nie bedziesz mogl uzyc kleba i przedramienia, czyli skutek moze byc odwrotny do zamierzonego. Natomiast gdy musisz wykonac ciezka prace, jak skopanie ogrodka czy tez wyciskanie sztangi, to raczej tylko wtedy.

kolki/kijki jak najbardziej.

naucz sie nowych technik masazu, gdzie mniej uzywa sie palcow i dloni, a wiecej kleba, przedramienia, lokcia czy nawet stopy i kolana. Rowniez praca na niskim stole czy na materacu urozmaici powtarzalnosc ruchow i zmniejszy przeciazenia tych samych struktur.

sa tez terapie, gdzie uzywa sie minimalnej sily, gdzie zasada jest im delikatniej, tym skuteczniej

axis1 - 2015-01-02, 16:37

Bardzo dziękuje za odpowiedź. A czy orientuje się Pan gdzie takowe kołki w Polsce można kupić? Bo nie mogę znaleźć a trochę szukałem.
massagewarsaw - 2015-01-02, 16:44

kijki u mnie, po 15+przesylka. Tradycyjnie uzywane do tajskiego masazu stop, ale zdaja egzamin do masazu, punktow spustowych etc.

moge tez sprowadzic kolki, ktore maja 4 roznej srednicy koncowki, ale wyjdzie drozej

kameleon - 2015-02-03, 22:38

Proponuję stosować, ogólnie mówiąc zasad ergonomii pracy narządu ruchu - przede wszystkim kręgosłupa, stawów kończyn dolnych i kończyn górnych. W przypadku stosowania złej techniki podczas zabiegów manualnych (tj. praca w nadmiernym pochyleniu, na zbyt niskiej kozetce, beż odciążenia własnego kręgosłupa, z niewłaściwym ustawieniem stawów kończyn górnych i stawów palców) można narobić sobie w krótkim czasie sporych problemów we własnym kręgosłupie i niestety szybko z powodów zdrowotnych skończyć karierę zawodową. Trudno to jednak ująć w kilku zdaniach jak stanowić profilaktykę - jest to wiedza praktyczna zdobywana podczas różnych technik zabiegów manualnych.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group