To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin zawodowy styczeń 2015

massagewarsaw - 2015-01-08, 16:52

czyli trudniejszy niz czerwcowy, tamten nie byl tak drastycznie okreslany.

zapodaj te pytania, jakkolwiek je pamietasz.

ale moze to znaczyc, ze praktyczny bedzie latwy. Nie udalo im sie wdrozyc nowego systemu egzaminowania na praktycznym, to beda ciac na teoretycznym. Tak, zeby zdawalnosc byla jak w latach poprzednich

brzuzka - 2015-01-08, 17:13

Pamietam pytania, bo mam test :razz:
Np.
w zespolach bolowych nerwowo-miesniowych i w ograniczonej ruchomosci stawow stosuje sie cwiczenia: A. Degi, B. Vojty, C.Frenkla, D. Perschla.

Ktory masaz wykorzystuje technike sedatywna?
Fizjologiczne zmeczenie lokalne jest wynikiem pracy: 10, 20 30 40 % masy miesniowej
Uszkodzenie ukladu piramidowego powoduje....
Zmiany w postaci ziarniny reumatoidalnej wystepuja ....
Do ilu minut moze trwac schladzanie miejsca urazu cieklym azotem: 3,7,10,15

massagewarsaw - 2015-01-08, 17:23

zrob skan i przeslij zalacznikiem forum@e-masaz.pl
brzuzka - 2015-01-08, 17:28

ok, ale jutro, bo skan mam w pracy.
oliwiaaa5 - 2015-01-09, 00:38

A jak poszło innym? Według mnie egzamin był trudny... :shock:
massagewarsaw - 2015-01-09, 03:44

dawaj skan to sie dowiesz, czy zdalas. Biadoleniem nic nie zdzialasz. Poprzedni teoretyczny tez byl trudny/trudniejszy od poprzednich lat.

Nauczyciele mieli pol roku na polozenie akcentow na inny material, ale widac to za krotko.

ale co naprawde sie liczy, to praktyczny i zdolnosci manualne, to po nich bedzie sie ocenianym przez pacjentow, a nie po wykutych, i zapomnianych, formulkach pod egzamin. Dlatego dziwi takie rozlozenie uwagi na teoretyczny i praktyczny, znowu beda wychodzic dyplomowani masazysci, ktorzy nie potrafia masowac, tylko zdac egzamin.

ps usunalem post z podanym adresem @ - to jest publiczne forum dyskusyjne, a nie klub prywatnej korespondencji. Skan testu pojawi sie na serwerze, jak tylko ktos go przesle do admina

pinka - 2015-01-09, 10:01

oliwiaaa5 napisał/a:
A jak poszło innym? Według mnie egzamin był trudny... :shock:


wyślij skan. czekamy. chociaż tak jak patrze po pytaniach które są na forum to łatwe nie są/

mateuszek609 - 2015-01-09, 10:16

Mam dzisiaj na 12stą, postaram się napisać najszybciej jak tylko się da co było. Jeżeli ktoś miał dzisiaj na 8smą to będę wdzięczny za jakie kol wiek info.
Alexx93 - 2015-01-09, 11:33

Ci którzy mają dzisiaj praktykę, proszę aby zdali relację co było :)
katy90 - 2015-01-09, 12:03

I juz po...była noga. Dokladnie łydka przod i tył
katy90 - 2015-01-09, 12:05

po złamaniu. W karcie trzeba wypisac co sie mowi pacjentowi przed i po masazu. i przeciwwskazania miejscowe i ogolne
Alexx93 - 2015-01-09, 12:18

a ćwiczenia usprawniające trzeba było wypisać?
masaz7777777 - 2015-01-09, 13:13

1. masaż miał zadanie odżywcze, zakres ruchomości, siłę i masę mięśniową?

2. coś dokładniej o tym złamaniu?

3. mimo, ze w karcie trzeba było wypisać przeciwskazania, co sie mowi itd. to robilo sie mimo to przed masazem wywiad z pacjentem i te informacje mu podawalo, czy bylo powiedziane zeby tego juz nie robic tylko poinformowac o rodzaju, masazu, co odslonic i pozycji, a potem palpacja i do dziela?

katy90 - 2015-01-09, 13:53

chodziło o siłe i mase miesniowa. Tylko piszemy na karcie przed nie ma wywiadu zapraszamy do masazu. Ja niestety tegoo nie dotyczytałam i zrobiłam ;/
masaz7777777 - 2015-01-09, 13:58

a było tam coś ile jest po zdjęciu unieruchomienia pacjent? czy już pobierał jakieś zabiegi?. bo dziwne to zlecenie, że od razu siłę i masę mięśniową, robiłaś po prostu pobudzający, czy izometryczny na trójgłowym?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group