To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Kasy fiskalne od 2015?

Daniel_26 - 2014-11-07, 22:15
Temat postu: Kasy fiskalne od 2015?
Zapytam tutaj, bo trochę to dla mnie nie jasne jest.

Czy masażysci - gabinety masażu - masażyści mobilni od nowego roku będą musieli posiadać kasy fiskalne?

Bo piszą przedziwne rzeczy w różnych artykułach na ten temat:



vat.pl napisał/a:
Czynności, które dodano do katalogu zobowiązujących stosować kasę fiskalną:

Usługi naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym opon, zakładania, bieżnikowania, regenerowania),
Usługi w zakresie wymiany opon i kół,
Usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,
Usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
Usługi prawne (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium Ai P,
Usługi fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne,
Usługi gastronomiczne, z wyjątkiem świadczonych na pokładach samolotów oraz w stołówkach uczniowsko - studenckich
Dostawy perfum i wód toaletowych, z wyjątkiem towarów dostarczanych na pokładach samolotów.


Ale nie widzę tutaj masażystów

Za to tutaj:

ksiegowosc.infor.pl napisał/a:
W porównaniu do obowiązującego do końca 2014 r. rozporządzenia z załącznika do rozporządzenia znikną następujące czynności (czyli podatnicy dokonujący tych czynności będą musieli stosować kasy fiskalne):

1. Świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, o ile łącznie są spełnione następujące warunki:

1) każde świadczenie usługi dokonane przez podatnika jest dokumentowane fakturą, w której są zawarte dane identyfikujące odbiorcę;

2) liczba świadczonych usług, o których mowa w pkt 1, w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła 50, przy czym liczba odbiorców tych usług w tym okresie była mniejsza niż 20


Jak sie to wszystko ma do masażystów. Będziemy jeździć do klientów z kasami fiskalnymi (tak wiem, są takie przenośne).

Obecnie przymierzam się do założenia działalności i nie uśmiecha mi się inwestowanie w kasę fiskalną, zwłaszcza, że będę miał inne wydatki, które na początku działalności będą bardzo ciążyć.

sebeq - 2014-11-20, 16:54

Kurczę, nikt nic nie wie? Też planuję w tym roku zacząć i mam taki mętlik w głowie.

Wygląda na to, że nie będziemy musieli mieć kasy ale sam nie wiem do końca, podobno przepisy są strasznie nie jasne :/

Może ktoś kto prowadzi działalność i rozmawiał już np z księgowym zlituje się i poradzi...

yuzeq - 2014-11-20, 19:52

Masażyści świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, czyli tak, będziemy musieli mieć kasę. Kiedyś były limity obrotu rocznego, do 20 tys. nie musiałeś mieć kasy, a teraz możesz nawet nic nie zarobić ale kasa musi być. Z tego co wiem, można ubiegać się o zwrot nawet 90% za kasę fiskalną ale więcej tu nie powiem, bo sama musze się wybrac i podpytać do urzędu
sebeq - 2014-11-20, 20:01

No zwrot to maksymalnie 700zł a najtańsza mała przenośna kasa kosztuje 1600zł, pomijając fakt, że w usługach mobilnych może się zepsuć/ukraść, więc przydała by się zapasowa plus codziennie archiwizacja rolki/danych z karty. Już mi się odechciewa...
Daniel_26 - 2014-11-21, 08:49

Już rozmawiałem na ten temat. Kasy faktycznie są dość drogie, zwłaszcza takie przenośne.
Zwrot do 700zł, a kasa około 1400zł (czyli w sumie 50%)

Warto postawić na kasę, która zapisuje kopie na kartach sd (nie ma problemu z przechowywaniem rolek)
Nie kupować przez internet czy na allegro. Popatrzyć jak działa serwis i cała reszta, bo to jest ważne, gdyż kasa musi być serwisowana, muszą być dokonywane przeglądy. Trochę z tym zachodu, zwłaszcza na początku. No i dodatkowy wydatek.

sebeq - 2014-11-21, 09:24

Daniel a czy o obowiązku posiadania też się czegoś dowiedziałeś? W sumie w żadnym wykazie nie ma fizjo i masażystów.
Masaż Kraków - 2014-11-21, 11:24

Z tego co ja wiem, kasy fiskalne są takie gdzie całość się zwraca po za tym zawsze wrzucasz to w koszty.
KoszerD - 2015-03-10, 09:46

Z kasą fiskalna jest tak iż na pewno przed tym nie uciekniemy , firmy mniejsze czy też większe te drugie zwłaszcza osiągające dochod dwudziestu tysięcy muszą być w posiadaniu kas fiskalnych
aniaw - 2015-07-21, 08:33

A czy są już na ten temat jakieś normy i regulacje prawne?
Mella - 2018-12-07, 10:46

Gdybyście potrzebowali takie rolki do kas to mogę polecić fajny sklep alfa-lancut.com.pl/sklep-komputerowy,dla-firm,rolki-do-kas.html Zawsze tam zamawiam i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
salomon12 - 2019-03-22, 14:18

moja żona ma gabinet masażu i sprzedawca polecił jej to urządzenie kasyfiskalne.org/2,novitus-nano-e.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group