To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia informacje ogólne - Ból kręgosłupa

james10 - 2014-09-09, 11:28
Temat postu: Ból kręgosłupa
Witam
Ostatnio czuję ból kręgosłupa. Nie wiem od czego to może być. Podejrzewam, że wychodzi noszenie plecaka w czasach szkolnych. Unikam dźwigania ciężkich przedmiotów. Co możecie mi poradzić?

administrator - 2014-09-09, 17:32
Temat postu: Re: Ból kręgosłupa
james10 napisał/a:
Witam
Ostatnio czuję ból kręgosłupa. Nie wiem od czego to może być. Podejrzewam, że wychodzi noszenie plecaka w czasach szkolnych. Unikam dźwigania ciężkich przedmiotów. Co możecie mi poradzić?

Ćwiczenie na bóle kręgosłupa: http://e-masaz.pl/page.ph...bole_kregoslupa

Anonymous - 2014-09-09, 18:52

może termofor? Może też wizyta u lekarza. spróbuj też może xeniapolska. com/opaska-na-brzuchkregoslup/ . Moja znajoma jest właśnie w trakcie zamawiania, bo wykryto u niej dyskopatie.
Syogra - 2014-09-12, 12:17

Może wpływ ma obecna praca ? Nie wygodna pozycja podczas siedzenia za biurkiem. Od takich małych rzeczy po jakimś czasie wychodzą właśnie takie nieprzyjemne skutki.
massagewarsaw - 2014-09-28, 00:01

james, wizyta u lekarza/fizjo wskazana, zeby postawil diagnoze.

jesli bol jest ostatnio, a szkole konczyles dawno, to nawet stres emocjonalny moze dawac takie objawy. Co nie znaczy, ze powinnes zignorowac bol.

kameleon - 2015-02-03, 23:07

Po pierwsze diagnoza, a więc wizyta u ortopedy, prawdopodobnie konieczne będzie zdjęcie rtg. Następnie jeśli to będzie problem rehabilitacyjny warto zrobić wywiad środowiskowy i poprosić o konsultację dobrego fizjoterapeutę.
lipcówka - 2015-04-14, 08:48

Bóle mięśni okolico barkowo szyjnej mogą być spowodowane trybem pracy i stresem, przynajmniej tak było u mojej siostry, polecam wybrać się do dobrego specjalisty, my znalazlysmy na szczęście kręg clinic w Poznaniu i tam po zabiegach siora jest bardzo usatysfakcjonowana:)
massagewarsaw - 2015-04-14, 17:25

lipcówka napisał/a:
Bóle mięśni okolico barkowo szyjnej mogą być spowodowane trybem pracy i stresem, przynajmniej tak było u mojej siostry, polecam wybrać się do dobrego specjalisty, my znalazlysmy na szczęście kręg clinic w Poznaniu i tam po zabiegach siora jest bardzo usatysfakcjonowana:)

drugi spam

benimed - 2015-08-03, 10:08
Temat postu: Ból kręgosłupa
Proponowałabym najpierw odwiedzić ortopedę i zrobić USG.
aniaw - 2015-08-04, 08:39

A od jak dawna masz te bóle? Czy nasilają Ci się one o jakiejś konkretnej porze dnia, czy w jakiejś pozycji, czy przy pewnych czynnościach?

Tutaj może być szereg różnych dolegliwości - od zmian przeciążeniowych, drobnych problemów zw. z dyskopatią, wzmożonego napięcia mięśniowego np przez stres czy inne emocje itp itd...

Więc dobrze by było, żebyś rzeczywiście wybrał się do fizjoterapeuty, który oceni co z tym dalej robić - bo może okazać się, że masaż leczniczy wystarczy, a być może trzeba będzie polecić Ci ortopedę i dalsze badania diagnostyczne. Wywiad i badanie będzie miało ogromne znaczenie - co robić dalej.
Powodzenia!

marcin1515 - 2015-11-03, 14:48

A czy Twoja praca polega na siedzeniu przez wiele godzin??
Jeśli tak to polecam systematyczny basen no i oczywiście wizyte u specjalisty. Bo z tak krótkiego opisy nie da sie wiele wywnioskować/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group