To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Artykuły o masażu, masażach - Dyplomowany masażysta, czy terapeuta hybrydowy?

Bodyworker - 2014-09-05, 17:29
Temat postu: Dyplomowany masażysta, czy terapeuta hybrydowy?
Część 1. Dyplomowany masażysta czy terapeuta hybrydowy

Trzy lat temu w okolicach sierpnia, rozpocząłem intensywną pracę, związana z dodatkowym zaangażowaniem się w fora dyskusyjne różnych grup, społeczności, zajmujących się masażem. Czas wielu spostrzeżeń, analiz, odpowiedzi na czasem kontrowersyjne pytania, zadawane wprost, choć częściej - z niewiadomych powodów - przez prywatną pocztę, bezpośrednie rozmowy, udział w międzyśrodowiskowych konferencjach, targach, szkoleniach, warsztatach, artykuły, dłuższe komentarze. Czasem odpowiadając tam, gdzie nikt nie chciał, nie miał odwagi, narażałem się także na ataki, zwłaszcza anonimów. Czy było warto? Wyciągnijcie wnioski.

[i]W gabinecie oceniają nasz wkład, efekty, sami klienci, pacjenci, ale czy warto było się angażować w te dyskusje, oceńcie sami.
[/i]

Wiele pytań powraca jak bumerang, więc odpowiadam na nie jeszcze raz, w jednym miejscu, kończąc tym samym, intensywny czas pracy poza główną pracą, czyli praktyką w gabinecie, mobilnie.

Życząc miłej lektury, refleksji, ufam iż konstruktywnej i sprzyjającej koegzystencji różnych grup zawodowych. Artykuły polecam zarówno dyplomowany masażystom, nauczycielom i wykładowcom jak i innym osobom zajmującym się w praktyce masażami. Tym razem zostawię je bez komentarza, komentowałem wystarczająco długo, wystarczy.

Z podziękowaniem za współpracę zarówno masażystom jak i zaprzyjaźnionym fizjoterapeutom, kosmetyczkom, lekarzom, psychoterapeutom.

Artykuł w całości poniżej, proszę jeśli już to czytać ze skupieniem w całości. Jeśli nie to polecam lepiej spacer, rower, pływanie, taniec :)

http://www.bodywork.com.pl/?p=5332



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group