To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż w saunie

Fikou - 2008-08-16, 11:00
Temat postu: Masaż w saunie
witam, po pewnym okresie nieobecności na forum podejrzewam iż zacznę odwiedzać je częściej gdyż zakładam firmę i z pewnością będę miał więcej do powiedzenia niż dotychczas.
Dziś jednak chcę zapytać o metodykę wykonywania zabiegu masażu w saunie... mam wykonać masaż relaksacyjny całościowy, ale ordynacja klientów wnosi że mam sięzamknąć w pół godziny... idzie o główne partie mięśniowe... zastanawiam się jak to ugryźć... mam już pewien obraz w głowie, ale chciałbym usłyszeć co myślicie o tym

administrator - 2008-08-16, 14:49

Nie rozumiem masaż w saunie czy masaż po saunie ? :???:
Fikou - 2008-08-17, 10:45
Temat postu: źle sięwyraziłem
oczywiście że po... nie wyobrażam sobie nawet masażu w trakcie...
administrator - 2008-08-17, 13:37
Temat postu: Re: Masaż w saunie
Fikou napisał/a:

Dziś jednak chcę zapytać o metodykę wykonywania zabiegu masażu w saunie...

To nie w saunie tylko po saunie ;)

Fikou - 2008-08-18, 12:29
Temat postu: dobrze więc...
pomyłka mała merytoryczna, rozumiem jednak, że nie masz w temacie nic do powiedzenia...
mogę mieć mały kłopot... nie mogę odnaleźć nigdzie w jaki sposób działać na organizm masażem po zabiegu sauny, a niebawem mam okazję dostać fajną "fuchę" dobrze płatną związaną z wykonaniem kilku kulturystom po saunie masażu rozluźniającego... ale co z poślizgiem? może nie wykonuje się niektórych technik? ostatecznie sama sauna jest już dość silnie przegrzewającym bodźcem...

administrator - 2008-08-18, 16:28
Temat postu: Re: dobrze więc...
Spróbuję się jutro trochę o tym dowiedzieć i zapytać się jak to koledzy po fachu wykonują takie zabiegi tuż po saunie ;)
Fikou - 2008-08-18, 21:43
Temat postu: uff
oj będę wdzięczny... a ponadto powiem szczerze, że to przydatne info i o dziwo nikt mnie tego w szkole nie nauczył ;/
administrator - 2008-08-21, 19:05
Temat postu: Re: uff
Fikou napisał/a:
oj będę wdzięczny... a ponadto powiem szczerze, że to przydatne info i o dziwo nikt mnie tego w szkole nie nauczył ;/

No i pytałem się jednego kolegi po fachu to powiedział że każdy masaż można zrobić tylko problem z poceniem może wystąpić u pacjenta :) Jeszcze sie zapytam innego bo się z nim minolem ;) Dużo nie wniosłem do tematu ale sie staram hehe ;)

Fikou - 2008-08-22, 00:41
Temat postu: spoko
myślę sobie że na ciało po zabiegu sauny, będąc mocno przegrzanym nie potrzebuje intensywnych bodźców... może zrezygnuję z oklepywania? albo chociaż wykonam je łagodnie... oliwkę zastosuję... zobaczymy jak ona się tam sprawdzi... poślizg musi być, jednak obawiam się czy nie będzie wsiąkać w ciało mocno lub co gorsze będzie się rozprowadzać w postaci kropelek, jak olej na wodzie
administrator - 2008-08-22, 17:42

Pytałem drugiego powiedział że każdy masaż można zrobić tylko powiedział ze powinno długo przepychać/głaskać aby mięśnie się poruszyły ;)
lek21 - 2008-08-27, 11:21

Witam
powiem krótko i na temat masować tylko i wyłącznie po słanie ,po odpoczynku minimum 15 minut i wyschnięcia ciała stosować masaż klasyczny ,relaksujący stosować środki poślizgowe .Uwaga masować tylko po skończonej słanie

Fikou - 2008-09-03, 22:19
Temat postu: dzięki... git konkret
znaczy że muszę zabronić pacjentom ponownego nawiedzania sauny po masażu!
znaczy że muszę ich wpuszczać kolejno nie zaś wilczym pędem wszystkich na raz!!
w sumie to zdaje się być logicznym iż po konkretnym przegrzaniu w saunie, odpoczynku a następnie masażyku organizm jest przegrzany głęboko i więcej mogłoby zaszkodzić...

massagewarsaw - 2009-04-20, 19:54
Temat postu: masaz warszawa
[quote="lek21"]powiem krótko i na temat masować tylko i wyłącznie po słanie ,po odpoczynku minimum 15 minut i wyschnięcia ciała stosować masaż klasyczny ,relaksujący stosować środki poślizgowe .Uwaga masować tylko po skończonej słanie[/quote]
nie widze powodu, dlaczego nie powinien byc najpierw masaz, a po nim sauna - jesli klient sobie tak zyczy

lucas_iscariot - 2009-05-29, 17:52

jako ze mialem okazje masowac osobe po korzystaniu z sauny to tez sie wypowiem

Byl to mezczyzna po lekkim treningu na silowni, nastepnie sauna, chlodny (letni) prysznic, chwila na oddech i zaczelismy masaz (czas trwania ok 20-25 min)

Masaz dosc intensywny jednak ruchy raczej powolne - duzo rozcierania i glaskania

Uzywalem kremu do masazu Dr Eris i nie bylo zadnego problemu z wchlanianiem (lub jego brakiem ;)

po masażu jeszcze raz prysznic tyle ze juz nieco cieplejszy, chwila odpoczynku na kanapie i do domu

Opinia masowanego byla pozytywna


a jesli chodzi o masaż przed sauna - zalecalbym prysznic i dobre umycie plecow (czy tez innej masowanej powierzchni) przed wejsciem zeby nie siedziec w tlustym od kremu/oliwki pocie ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group