To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Początkujący ''masażysta"

goterkon - 2014-06-28, 00:06
Temat postu: Początkujący ''masażysta"
Witam

Od kilku miesięcy sporo czytałem i oglądałem na temat masażu.
Mieszkam w Uk i chcialbym spróbować wykonywać masaże w domu klienta.
Zrobiłem już nawet test i przygotowałem ulotki i rozdałem na ulicy.
Na 50 ulotek zadzwoniło 8 obób głównie kobiety.

Co o tym sądzicie?
Chodziło głównie o masaże relakacyjne.

massagewarsaw - 2014-06-28, 02:21
Temat postu: Re: Początkujący ''masażysta"
to teraz idz na kurs, kup stol, wykup ubezpieczenie, zarejestruj dzialalnosc i pare innych rzeczy.

to, ze zadzwonilo 8 osob nie oznacza, ze zamowia masaz

sebeq - 2014-07-06, 21:26

W UK nie trzeba od razu rejestrować działalności, więc zrób kurs i sprawdź rynek, sprawdź siebie.

Do PL nie wracaj ;) Ostatnio chciałem dotację z PUP i się okazało, że potrzeba dwóch poręczycieli zarabiających brutto 2,500tyś zł.

Coś mi się wydaje, że te dotacje biorą chyba tylko wyspecjalizowani w tym "przedsiębiorcy".

Marzy mi się UK w Polszy, ale cóż, nie przyszła góra do Mahometa to może Mahomet przyjdzie do góry :)

Niech sobie w tyłek wsadzą te dotacje tylko się nie wtrącają przynajmniej do początkujących przedsiębiorców.

massagewarsaw - 2014-07-07, 07:30

Zeby legalnie pracowac nalezy zarejestrowac firme. Kiedys to bylo na dwustronnym formularzu, teraz moze na linii. To jest 5 minut. Po okolo miesiacu przychodzi pozytywna decyzja, ale mozna dzialac od czasu wyslania formularza. W dowolnym czasie mozna zamknac, nie wykazujac zyskow czy wpisujac sstraty. Placi sie tylko od 3gbp na tydzien ubezpieczenia.

Niemniej z robota ciezko

Magda72 - 2014-08-30, 19:40
Temat postu: masaż w UK
Mieszkam w UK od roku i jestem masażystką. W moim regione panuje przekonanie, ze jak masaż to w przychodni rehabilitacyjnej lub w szpitalu. wszystko poza to masaż erotyczny i miałam z tym duże problemy. nauczyłam sie od razu w drugim zdaniu tłumaczyc ze nie wykonuje takich masazy.Z masazami jest różnie, raz więcej raz bardziej, ale i tak lepiej niż w Polsce. Niestety cięzko sie dostać do salonów, do SPA, tu patrzą inaczej na nasze papiery.
massagewarsaw - 2014-09-28, 20:21
Temat postu: Re: masaż w UK
masaz w szpitalu, to tylko prywatnym (mala szansa, ze lekarz zaleci, bo traktuja masaz "spod buta" i raczej beda szpikowac medykamentami lub ciac), w przychodni rehabilitacyjnej masaz tez jest na drugim miejscu, po fizjoterapii).

wcale nie musisz wstawiac tego drugiego zdania, jesli ktos cie nie nagabuje.

zeby dostac sie do spa, trzeba podlapac jezyka i znajomosci na lokalnych kursach masazu.

alex.mar - 2016-09-26, 14:18

Witam, z góry przepraszam, że pisze w tym temacie , ale w sumie chyba pasuje...bo jestem początkująca. Mam pytanie, które mnie dręczy. W moim mieście nie ma pracy dla masażystów ( jestem również zarejestowana jako bezrobotna ), i chciałabym masować ludzi po domach ( na razie masuje ciotki i ogólnie rodzine ). Ale chciałabym też obce oosby, tylko czy w ogóle mogę skoro nie mam ani własnej działaności ani..nic. Mam dyplom technika. Boje się , że natrafię na kogoś z policji no albo z skarbówki. Nie zaczne masować obcych osób , jeśli nie będe wiedzieć czy mogę czy nie bo ryzyko jest za duże .
Bardzo prosze o odpowiedz , nie znam się na prawie , i wole dmuchać na zimne :) :wink:

massagewarsaw - 2016-09-26, 20:27

poczta pantoflowa
rejectus - 2016-12-11, 15:55

Tak jak radzą ci dziewczyny. Najpierw sprawdź siebie. Zobacz czy klienci wrócą, a potem zastanawiaj się nad założeniem działalności :)
MayThai - 2016-12-14, 10:50

alex.mar napisał/a:
... chciałabym masować ludzi po domach ... nie mam ani własnej działaności ani..nic.

Jeśli zaczniesz masować obce osoby i będziesz pobierała za to opłaty to jest to w takim przypadku nielegalne. Jeśli nie chcesz masować "z duszą na ramieniu" zastanawiając się kogo masujesz i czy za chwilę nie zapuka do Ciebie Urząd Skarbowy to musisz założyć działalność, płacić składki i odprowadzać podatki. Ewentualnie zatrudnij się na początek w jakimś salonie i zdobywaj klientów.

TicTac - 2016-12-22, 13:54

alex.mar napisał/a:
W moim mieście nie ma pracy dla masażystów

Jest dużo oferty z nadmorskich ośrodków, może tam postaraj się o prace. Dobre miejsce na praktyczną naukę zawodu.

administrator - 2017-01-07, 10:06

Polecam zerknąć na spis gabinetów w swoim rejonie http://gabinety.e-masaz.pl/ i podpytać tam o praktyki.
bonka - 2020-01-23, 15:06

Moim zdaniem praca dla masażystów jest, aczkolwiek trzeba otworzyć coś samodzielnie. W dużych miastach jest bardzo wiele gabinetów, w mniejszych jest mniej i znalezienie pracy w mniejszych miejscach bywa problematyczne.

Szczególnie popularne są takie masaże pod nadciśnieniem wyszczuplające:
https://feederleague.pl/masaze-podcisnieniowe-na-cellulit-co-warto-wiedziec-o-endermologii/

Wiele kobiet na nie chodzi.

magnifax - 2020-03-28, 06:48

bardzo często początkujący masazyści masują się nawzajem, więc może poszukaj kogoś z kim mógłbyś tak popraktykować zanim zrobić komuś kiepski masaż i stracisz klientów...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group