To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN TEORETYCZNY 2014

administrator - 2014-06-16, 22:24

Materiały które mam umieści na forum podsyłajcie tutaj: kontakt@e-masaz.pl
ika9114 - 2014-06-16, 23:09

ja jeszcze przed egzaminem praktycznym :( teoretyczny zdany wiec troszke jestem na plusie choc denerwuje sie praktyka..
Truskawa - 2014-06-17, 05:37

centralna komisja egzaminacyjna udostępniła klucz odpowiedzi pod linkiem macie:
http://www.cke.edu.pl/ima...2014_05_X_k.pdf

massagewarsaw - 2014-06-17, 07:20

tomek, ten link byl podany juz wczoraj.

teraz chodzi rowniez o tresc pytan.

admin juz ma i wkrotce wstawi.

ika, praktyczny jest tu http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=3635

a tu praktyczny zamkniety, 61 stron dyskusji, sugestie klucza http://forum.e-masaz.pl/v...=3403&start=900

tu dyskusja tylko o teoretycznym, bo inaczej sie miesza

Rayan - 2014-06-17, 11:01

no to teoria zdana :) pozdrawiam i życzę wszystkim którzy zdają jeszcze praktykę powodzenia!!!
julkataodburka - 2014-06-17, 12:10

aaa ja mam 30pkt pewniaków :D
my mieliśmy dwa przedmioty z fizjo (zabiegi fizjoterapeutyczne i zarys fizjoterapii w 1 klasie), więc dziwi mnie to, że jest jakieś poruszenie na temat tego, że były takie ćwiczenia, zabiegi... Wydaje mi się, że to podstawa programowa i powinny być takie przedmioty czy do dalszej nauki (studia fizjo) czy dla samego siebie :)

massagewarsaw - 2014-06-17, 12:25

julkataodburka napisał/a:
aaa ja mam 30pkt pewniaków :D
my mieliśmy dwa przedmioty z fizjo (zabiegi fizjoterapeutyczne i zarys fizjoterapii w 1 klasie), więc dziwi mnie to, że jest jakieś poruszenie na temat tego, że były takie ćwiczenia, zabiegi... Wydaje mi się, że to podstawa programowa i powinny być takie przedmioty czy do dalszej nauki (studia fizjo) czy dla samego siebie :)

bo takich pytan nie bylo poprzednio.

zabiegi fizjo sa poza kompetencjami masazysty, nie pokrywa ich ubezpieczenie.

to, ze w programie byla psychologia nie powinno znaczyc, ze powinna ona byc na egzaminie lub ze mozesz oferowac porady psychologiczne swoim klientom masazu.

biorac twoj przyklad, jesli poprawnie odpowiedzialas na pytania z fizjo, to zawalilas wiele istotnych pytan z masazu, a egzamin powinien sprawdzac wiedze z masazu

basiunka38 - 2014-06-17, 12:48

Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za zabieg-masaż klasyczny w wodzie, bo jak żyję to nie słyszałam. Odpowiedź do zadania 31.
ika9114 - 2014-06-17, 13:28

massagewarsaw

rozumiem. odpowiedzialam tylko na pytanie jednej osoby bo pytala kto jeszcze przed praktycznym :)
Dziękuję rowniez za wskazówki. pozdrawiam i gratulacje dla tych którzy zdali czesc teoretyczna i powodzenia dla tych ktorzy sa prze praktyczna :)

jfrey - 2014-06-17, 17:53

Luzik, zdany. Był trudny, ale do ogarnięcia. Mi czasu nie zabrakło, zdążyłam 3 razy przeczytać i posprawdzać pytania.
mas.krk - 2014-06-17, 21:17

basiunka38 napisał/a:
Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za zabieg-masaż klasyczny w wodzie, bo jak żyję to nie słyszałam. Odpowiedź do zadania 31.


"Zabieg ręczny z zastosowaniem technik masażu klasycznego, przeprowadzany w środowisku wodnym. Masowanie wykonuje się w wannie podczas kąpieli całkowitej w wodzie o temp. ok. 34-37 st C. Do zabiegu przystępuje się po upływie 5 minut od zanurzenia sportowca w wodzie, po jego pełnym odprężeniu i rozluźnieniu przez niego mięśni. Nie stosuje się masażu całkowitego tylko częściowy.
Wskazania i p/wskazania są podobne do wskazań i p/wskazań do stosowania masażu podwodnego i masażu sportowego ręcznego" - Magiera, Walaszek - MASAŻ SPORTOWY Z ELEMENTAMI ODNOWY BIOLOGICZNEJ

basiunka38 - 2014-06-17, 22:33

mas.krk napisał/a:
basiunka38 napisał/a:
Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za zabieg-masaż klasyczny w wodzie, bo jak żyję to nie słyszałam. Odpowiedź do zadania 31.


"Zabieg ręczny z zastosowaniem technik masażu klasycznego, przeprowadzany w środowisku wodnym. Masowanie wykonuje się w wannie podczas kąpieli całkowitej w wodzie o temp. ok. 34-37 st C. Do zabiegu przystępuje się po upływie 5 minut od zanurzenia sportowca w wodzie, po jego pełnym odprężeniu i rozluźnieniu przez niego mięśni. Nie stosuje się masażu całkowitego tylko częściowy.
Wskazania i p/wskazania są podobne do wskazań i p/wskazań do stosowania masażu podwodnego i masażu sportowego ręcznego" - Magiera, Walaszek - MASAŻ SPORTOWY Z ELEMENTAMI ODNOWY BIOLOGICZNEJ


Bardzo dziękuję :-)

aga.zdebel - 2014-06-18, 13:33

Czytam i niedowierzam jak mozna o dyskutowac na takie tematy. Kazdy masażysta musi miec zakres wiadomosci z zakresu rechabilitacji niewyobrażam sobie wykonać tylko zabieg masażu. Pozatym pytania byly skonstruowane tak żeby wkońcu zmusić do analizy danego zadanie. Jak mozecie sie dziwjc pytaniem z biomechaniki gdzie masaz sportowy jest w podstawie. Wystarczylo pomyslec ! Ludzie ! Kto was uczył!
mas.krk - 2014-06-18, 14:15

aga.zdebel napisał/a:
Czytam i niedowierzam jak mozna o dyskutowac na takie tematy. Kazdy masażysta musi miec zakres wiadomosci z zakresu rechabilitacji niewyobrażam sobie wykonać tylko zabieg masażu. Pozatym pytania byly skonstruowane tak żeby wkońcu zmusić do analizy danego zadanie. Jak mozecie sie dziwjc pytaniem z biomechaniki gdzie masaz sportowy jest w podstawie. Wystarczylo pomyslec ! Ludzie ! Kto was uczył!


Trudno jest się z Tobą nie zgodzić poza jednym szczegółem. Jeśli sobie nie wyobrażasz, że wykonasz TYLKO masaż to zacznij ćwiczyć wyobraźnię, zwłaszcza jeżeli masz zamiar pracować w placówce medycznej. Tam masz pacjenta ze skierowaniem lub ze zleceniem lekarskim i nie możesz wykonać nic ponad to, co napisane na świstku.

aga.zdebel - 2014-06-18, 14:36

Mas.krk myslisz ze na placowkach będzie sz pracowac tylko na stoisku masazu? Powiem ci jedno wrecz beda od Ciebie wymagac umiejętności wykonania zabiegow laser, UD, prądy, wirówki. Pozattm jak masażysta moze nie wiedziec co to masaż wodny to nie do ciebie mas.krk.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group