To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Strzelanie w stawach

forever - 2008-10-28, 20:49

Uprawiam amatorsko kulturystykę, wszelkie ćwiczenia kontuzjogenne na odcinek lędźwiowy wyeliminowałem praktycznie całkowicie ze względu na wykonywaną prace. Wszelkie, prócz jednego ćwiczenia na prostowniki, jeśli chodzi o mięśnie grzbietu czy mięśnie brzucha o których piszesz, są rozwinięte na 'w miarę' dobrym poziomie, jedynie prostowniki zawsze były przeze mnie omijane, ze względu właśnie na to że bałem się kontuzji, w momencie kiedy zacząłem się bardziej na nich skupiać podczas treningów, 'strzelanie' zminimalizowało się w pewnym stopniu, niestety nie w 100%
forever - 2009-09-12, 19:12

Witam,
odświeżę trochę temat ponieważ zainteresowało mnie to "strzelanie" o którym pisze massagewarsaw, a mianowicie:

massagewarsaw napisał/a:
strzelanie gdy przy szybkim rozciagnieciu stawu plyn zmienia sie w gaz. W szyi, ledzwiach czy w kolanach to raczej chrupanie - napiete sciegna czy wiazadla ocierajace/przesmykujace sie miedzy soba czy z koscia.


Więc rozumie że maź stawowa może powodować owe strzelanie tak?
Jeśli chodzi o trzaski dochodzące z kręgosłupa to powodują to więzadła, i nawet mogę to sobie wyobrazić, a jak to jest z tym strzelaniem przez tworzące się powietrze, gdzie to ma miejsce? czy na przykład w stawach między paliczkowych ? jak to wygląda w stawach łokciowych (domyślam się że tu również więzadła odgrywają rolę) i barkowych z których również można "wyciągać dźwięki"

Truskawa - 2009-11-05, 07:29

odświeżę wątek ponieważ mam pytanko do Was...
Od jakiegoś miesiąca mam problem z prawym barkiem.. Mianowicie chrupie mi często podczas wykonywania masaży.. Poza tym mam ciągły ból tej okolicy, czasem aż czuje że nie specjalnie chce mi to wszystko się ustawić.. Tak jakbym miał już ciężkie zwyrodnienia albo nie miał wogóle mazi... Nie jest to ból ostry ale odczuwalny i mam wrażenie że moja ręka jest jakaś taka bardziej"wiotka" chociaż to uczucie nie jest odczuwane cały czas.. Zaczyna mnie to troszkę niepokoić bo w drugim barku także chrupie ale nie mam żadnych objawów bólowych...
Może macie coś w podobie i możecie coś doradzić...

Piotrek Medic - 2009-11-05, 10:39

Chrupanie często jest spowodowane jakimiś zmianami w obrębie stawu. W barku często pojawia się uszkodzenie stożka rotatorów. Generalnie masazysta pracuje w dość obciążonych stawach- kręgosłup i właśnie barki. Np jak wiele źródeł opisuje, sorry że nie podam tytułu książki bo nie pamiętam, rotacja wewnętrzna kończyny oraz zgięcie powoduje przeciążenie więzadłą kruczo barkowego, czyli tzw. sklepienia barku oraz kaletki podbarkowej- masażysta niestety tak bardzo często pracuje. Mogło dojśc do sytuacji gdzie masz za mało mazi stawowej. Boli Cię przy konkretnych ruchac np rotacja, wyprost, zgięcie? Generalnie maść rozgrzewająca- o ile nie ma obrzęku glukozaminka oraz kolagen- to taka profilaktyka anty zwyrodnieniowa. Jeżeli problem tkwi np w małej ilości płynu stawowego można go pobudzić np fizykoterapia lub też masaż centryfugalny. Dochodzi też czasami do zapalenia kaletki bodbarkowej. Jest ona dośc podatna na urazy, gdyż mówiąc delikatnie znajduje się w bardzo kiepskim miejscu- między kością, rotatorami a więzadłem. Tylko pytanie, jakie to jest chrupanie i przy jakich ruchach. Pytanie, czy posiadasz też pełną ruchomość barku i do jakiego zakresu bezboleśnie to jest. Wiem, że pracujesz z fizjoterapeutami, niech zrobią ci test kompresji barku, test Joba, Neera, Apleya itp- w celu np wyeliminowania ciasnoty podbarkowej jest tego naprawdę sporo. Przejmować się naturalnie nie ma jeszcze czym, tzn jest czym ale, żeby nie popadać w panikę, tym bardziej, że wcześnie to zauważyłes, dlatego najlepiej udać sie do lekarza w celu zdiagnozowania tego lub do fizjoterapeuty- fizykoterapia, masaż itp z powinny pomóc.

P.S
Oczywiście podaje wszystkie możliwe przyczyny tego więc się nie przejmuj hehe i oczywiście nie diagnozuję Twojego problemu :)

Truskawa - 2009-11-05, 21:46

Nie stresuję się:)
Co do diagnozy to:
miałem zapalenia stożka rotatorów, miałem na to ud i krio i przeszło..
Mam pełną ruchomość stawu a ból nie jest duży. Ja po prostu czuję ten bark i dyskomfort jest cały czas.. nie ma pozycji w której dolegliwość ustępuje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group