To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Ból kręgosłupa rano

iob - 2014-02-03, 15:29
Temat postu: Ból kręgosłupa rano
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, w każdym razie nie chodzi mi o to, jak wykonać masaż w moim przypadku, tylko jak zrobić cokolwiek, żeby pomogło.
Otóż mam taką przypadłość, że nad ranem, jak już ciało w czasie snu wystarczająco się "zastoi" pieruńsko boli mnie odcinek lędźwiowy i promieniuje na cały brzuch jak oddycham.
Wystarczy, że wstanę, przejdę się po domu i mija - niby nic, ale to trochę uciążliwe wstawać tak w środku nocy, żeby się przejść :)
Próbowałam już masaży, ćwiczeń, spania z poduszką między nogami, spania na brzuchu. Nawet plastry przeciwbólowe przyklejałam, ale nic to nie dało.
Bóle pojawiają się okresowo, kiedyś rzadziej, albo np. przy zmianie łóżka (np. jak nocowałam u kogoś) a teraz mam około 1-2 tygodnie spokoju, na 1-2 tygodnie conocnego bólu.
W te dni, kiedy nie boli mam ochotę non stop spać, żeby sobie odbić te noce, kiedy nie śpię, tylko latam po domu, żeby rozchodzić ból (sic!)
Dodam, że mam skoliozę, leczoną, chodziłam kilka lat w gorsecie korekcyjnym.
W tej chwili mam 24 lata, a rano czuję się jakbym miała z 80 lat.
Powiedzcie, czy przychodzi wam może do głowy co to może być, jak z tym walczyć?

massagewarsaw - 2014-02-04, 12:29
Temat postu: kursy masazu tajskiego Warszawa
Jesli twoj lekarz/fizjo nie jest w stanie pomoc, to popros o rekomendacje/przeniesienie do innego.

jesli silny i promieniujacy bol, to ucisk na korzen nerwu, gdy rozluznia sie miesnie w czasie snu i nie utrzymuja kregoslupa w neutrealnej pozycji. Popros o przeswietlenia i szczegolowe badania. Sproboj spac na twardym podlozu, nastepnie z jakas ksztaltka przywiazana do plecow np recznikiem, w okolicach bolu. Sprawdz spanie na boku. Moze nogi uniesione na poduszkach, moze nogi ponizej linii horyzontalnej lub materac pochylony z glowa wyzej lub z glowa nizej. Rowniez spanie z lekka trakcja nog/kregoslupa.

Mozesz probowac masaz, jakikolwiek, ale najpierw poprawna diagnoza i dzialajace zabiegi od fizjo

tekila103 - 2014-02-04, 18:05

dokładnie diagnoza (prześwietlenie) to podstawa masaż pomoże (ale u kogoś kto się zna na tym co robi) jak na teraz to proponuje ci jak wstajesz rano to kładź obie ręce na lędźwie i wypychaj biodra ku przodowi wypchniecie i pozycja wyjściowa tak parę razy i ci szybko przejdzie ból (nie wykonuj tego jeżeli stwierdzą kręgozmyk ), fajną sprawą są plastry do tapingu pokaże ci ktoś jak je aplikować na skórę a później sama możesz to robić jak ktoś dobrze je przyklei to nie ma możliwości żeby nawet po nocy ciebie bolało
iob - 2014-02-04, 21:12

Dziękuję za odpowiedzi.
Spróbuję tych metod, zobaczę co zadziała.
Jeśli chodzi o to wygięcie się do przodu, to tego się obawiam - wtedy boli jeszcze bardziej.
Myślicie, że to może być spowodowane też siedzącym trybem życia, właściwie pracy przy komputerze po jakieś 10 h na dobę i brakiem sportu?
Może powinnam zacząć więcej się ruszać - tylko jaki ruch jest w moim przypadku bezpieczny?
Idealne pewnie byłoby pływanie, ale w mojej miejscowości nie ma basenu, musiałabym kilkadziesiąt km dojeżdżać.

drhouse - 2015-02-28, 20:18

nie zawsze zwiększenie ruchu fizycznego to dobry pomysł, w tym przypadku raczej odradzam
asap - 2015-04-29, 19:16

O jej, ja to mam. Kiedyś myslałam że to przez nerki bo miałąm zdiagnozowany jakiś zastój i równolegle rozpoczęły się te bóle. Ale zastój minął a bóle pozostały. Wyginalam się jak mogłam - na wszystkie strony, żeby tylko przeszło, ale nic nie skutkowało! Dopiero lepiej czuje się gdy wkłądam sobie pod plecy te wałki z blackroll. com. pl/i się roluję, często wciąż przez sen. Wybrałam ten wałek do kręgosłupa (on ma inny kształt) i jest naprawdę wiele lepiej.
rejectus - 2016-12-11, 15:44

Najlepiej skonsultuj się ze specjalistą. A na ból kręgosłupa dużo może pomóc uprawianie jogi :)
dandriot - 2017-02-25, 07:59

Nie wszyscy potrafią wykonywać masaże, ale tego nie można powiedzieć o ludziach z Progress Clinic. Byłam tam dawniej na usunięciu włókniaka, ale nie sądziłam, że w swojej ofercie mają również masaże skorzystałam i... rewelacja! Polecam ludziom pracującym przy komputerze, bo plecy są strasznie obciążone (wiem po sobie).
massagewarsaw - 2017-02-25, 15:08

dandriot napisał/a:
Nie wszyscy potrafią wykonywać masaże, ale tego nie można powiedzieć o ludziach z Progress Clinic. Byłam tam dawniej na usunięciu włókniaka, ale nie sądziłam, że w swojej ofercie mają również masaże skorzystałam i... rewelacja! Polecam ludziom pracującym przy komputerze, bo plecy są strasznie obciążone (wiem po sobie).

spam

TicTac - 2017-02-27, 18:22

Łóżko masz za miękkie.
izabella_123 - 2017-03-03, 12:13

Wydaje mi się, że to kwestia materaca albo po prostu pozycji, w której śpisz.
Kristy - 2017-03-12, 21:46

próbowałaś fizjoterapii ale profesjonalnej? Jak jesteś z okolic Krakowa polecam Ci tego Pana http://fizjo-sfera.pl/pierwsza-wizyta.html , widać że zna się na rzeczy, jest niezwykle delikatny i zabiegi u niego bardzo pomagają. Poczytaj sobie jego stronę, skontaktuj się opisz problem, dobierzecie ćwiczenia i rodzaj leczenia.
danny1206 - 2017-07-07, 11:22

Na niektóre bóle kręgosłupa masaże są niewskazane, więc lepiej najpierw skonsultować sie z lekarzem, bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzic.
Swan - 2017-09-13, 08:30

Dobry fizjoterapeuta to klucz do pozbycia się bólu. Jak nie jeden to inny, trzeba szukać, albo korzystać po rekomendacjach.
Anonymous - 2017-09-18, 13:59

Kupić sobie dobry masażer do pleców, nie są one drogie już poniżej 2 tys zł można kupić coś dobrego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group