To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin zawodowy teoretyczny/praktyczny czerwiec 2014

oskar - 2014-05-17, 18:47

u nas w szklę mówią, że będzie można/ nawet będzie trzeba po cichu przeprowadzić wywiad, tak, żeby nie przeszkadzać innemu zdającemu. My zdajemy próbny, zdajemy próbny za tydzień, zobaczymy co i jak. O ćwiczeniach nic nie mówili i również zastanawiamy się co z mierzeniem ciśnienia.
ekspert - 2014-05-18, 11:24

jfrey napisał/a:
Ekspert, może wiesz coś więcej? Jak dokładnie będzie punktowany egzamin praktyczny? I czy jak np. szykuję łóżko- podnoszę rękę? Robię głaskanie- podnoszę? Itd?

Proszę pamiętać, że egzaminator nie stawia punktów. Zalicza lub nie zalicza rezultaty oraz ocenia przebieg. Rezultat jest zaliczony jak jest wykonany w całości. Egzaminator zaznacza tak lub nie.
Przygotowanie stanowiska jest elementem zadania w każdej kwalifikacji.
Proszę pytać na forum lub na mojej stronie.
Oczywiście pytania odnośnie procedury nie treści zadania.
Ekspert

Halford - 2014-05-18, 17:52

Z tym wywiadem to sobie nie wyobrażam, bo wtedy również osoba pełniąca rolę pacjenta (czyli oczywiście my wszyscy) będzie musiała otrzymać kartkę z danymi tego pacjenta w którego się wciela. Bo co, zdający spyta się mnie ile mam lat i jak się czuję, ja powiem że 21 i czuję się dobrze i nic mnie nie boli, a u osoby zdającej w zadaniu jest że mam 50 lat i postrzał i rwie mnie jak cholera :D
Co do ćwiczeń, no to nam mówią że mają być, chociaż przez 2 lata praktycznie tylko to liznęliśmy. Jak już to na logikę trzeba to napisać.

warzecha2 - 2014-05-19, 13:29
Temat postu: Kto dzis juz miałnowy egzamin praktyczny?
Chciałem zapytać was koledzy i koleżanki kto przeżył nowy praktyczny egzamin?
Napiszcie spostrzeżenia i jak wyglądał ten egzamin praktyczny, na co zwracali uwagę?
Ja mam 10-11 czerwiec w swej szkole i chciał bym coś już wiedzieć.
Dzięki za informacje z góry.
Marcin Cze-wa

massagewarsaw - 2014-05-19, 15:53

Egzamin od 2.6
ekspert - 2014-05-19, 20:03
Temat postu: Re: Kto dzis juz miałnowy egzamin praktyczny?
warzecha2 napisał/a:
Chciałem zapytać was koledzy i koleżanki kto przeżył nowy praktyczny egzamin?
Napiszcie spostrzeżenia i jak wyglądał ten egzamin praktyczny, na co zwracali uwagę?
Ja mam 10-11 czerwiec w swej szkole i chciał bym coś już wiedzieć.
Dzięki za informacje z góry.
Marcin Cze-wa

Pierwszy egzamin z masowaniem może odbyć się 26 maja. Więc nikt go nie miał.
Ekspoert

alutka - 2014-05-22, 00:01

Witam, może wywiad bedzie do napisania+opisanie ćwiczeń do wykonywania w domu.
Myślę, że nie bedzie jednej jednostki, tylko każdy inną dostanie. Ciekawe co z parawanami, bo u nas w szkole to nawet podstawowych przyrządów nie ma... a nawet sekretariatu. Dziura.



pozdrawiam 'Masażyści' :razz:

ekspert - 2014-05-22, 06:39

Parawany muszą być na egzaminie. Każdy musi mieć indywidualne stanowisko do masaży jednakowo wyposażone raz stoli =k i krzesło do napisania fragmentu odpowiedzi na polecenie z arkusza.
jfrey - 2014-05-22, 13:28

Mam pytanie. Wchodzimy i najpierw piszemy czy robimy? No i tak: wchodzę, proszę pacjenta i mogę przedstawić się mu imieniem i nazwiskiem czy nie wolno tego robić? Wydaje mi się, że tak powinno być, no ale właśnie czy własnym imieniem i nazwiskiem? Poza tym, jeszcze jedno: czy przed zabiegiem TRZEBA zdezynfekować skórę pacjenta w okolicy masowanej? Jeśli tak, to jak to zrobić? Raczej nie można go po prostu popsikać preparatem, prawda?
Halford - 2014-05-22, 16:08

Tak, przed zabiegiem dezynfekujemy skórę pacjenta. Dadzą nam do tego jakieś waciki. Ogólnie jak się nie mylę to przebieg egzaminu wygląda tak: wchodzimy, losujemy stanowiska i zadanie egzaminacyjne, wypełniamy swoje karty egzaminacyjne, przygotowujemy stanowisko zabiegowe, wzywamy pacjenta, wykonujemy masaż, po masażu porządkujemy stanowisko i uzupełniamy kartę pacjenta. Pacjentowi przed masażem można powiedzieć: nazywam się tak a tak, dziś wykonam panu masaż klasyczny grzbietu, w trakcie zabiegu proszę mnie informować o odczuciach, proszę położyć się na kozetce.
jfrey - 2014-05-22, 17:33

Halford- czyli psikam na wacik i przemywam pacjenta? Ok, to dobrze wiedzieć.

Jeszcze mam pytanie, bo tu też każdy nam mówi co innego. Chodzi o mycie rąk. Wchodzę, myję ręce, przygotowuję stanowisko: oliwki, wałki,itd, dezynfekuję łóżko, myję ręce. Proszę pacjenta, przedstawiam się, mówię co robię i jak ma się położyć i przygotować, myję ręce, masuje. Wycieram pacjenta, myję ręce odkładam wszystko na miejsce, dezynfekuję łóżko i myję ręce i wypełniam kartę? Tak to ma być? Nie za dużo tego mycia rąk? ;D

Kurczę, u mnie w szkole nikt nic nie wie, każdy gada co innego, co mu się wydaje, a egzamin za 2 tygodnie. ;/

Halford - 2014-05-22, 18:56

W sumie lepiej więcej razy umyć niż za mało. Ogólnie raczej nam mówili że: wchodzimy, szykujemy stanowisko i dezynfekujemy stół, myjemy ręce, wołamy pacjenta, dezynfekujemy pacjenta, myjemy ręce, masujemy, po masażu myjemy ponownie i wystarczy, czyli max. 3 razy :D
Jeszcze co do dezynfekcji pacjenta to będzie właśnie albo jakiś spirytus i suchy wacik, albo już nasączone mokre waciki do dezynfekcji. Ogólnie co tam szkoła załatwi. Nam nauczycielka mówiła że i tak wszędzie u nas zamiast środka do dezynfekcji będzie zwykła woda.

jfrey - 2014-05-22, 19:01

Coraz bardziej się stresuje.

U nas, pani od anatomii właśnie mówiła, ze nie wyobraża sobie szykować i dezynfekować stanowiska brudnymi rękoma. Więc wszystkich nas to zmyliło.

Kiedy masz egzamin? :)

adamdol - 2014-05-22, 20:27

Witajcie.
A u mnie w szkole nikt słowem się nie odezwał na temat dezynfekcji skóry pacjenta. Cały czas tylko dezynfekcja stołu, klinów, mycie i dezynfekcja rąk masażysty.

jfrey - 2014-05-22, 20:32

Cześć, Adamdol. Nam mówili o tym, by dezynfekować skórę pacjenta w razie potrzeby, aż tu nagle wczoraj nasz opiekun powiedział, ze trzeba to robić zawsze. Natomiast nauczyciel teorii masażu utrzymuje, że w zależności od potrzeb. No ale lepiej coś zrobić, niż nie zrobić. Punktów ujemnych się nie dostanie za to, ze się coś zrobiło. Może wam coś konkretnego mówili o przebiegu egzaminu?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group