To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Kobiety wolą chodzić do masażystów czy masażystek ?

MasażystaTomasz - 2013-10-01, 19:16
Temat postu: Kobiety wolą chodzić do masażystów czy masażystek ?
Kobiety wolą chodzić do masażystów czy masażystek ?
administrator - 2013-10-01, 21:33

To nie powinno mieć żadnego znaczenia, ale niektóre kobiety mogą się wstydzić np swojego wyglądu budowy ciała i wola iść do masażystek.
massagewarsaw - 2013-10-02, 13:39
Temat postu: kursy masazu tajskiego
jesli chodzi o masaz w szpitalu, na nfz, to kobietom jest to wzglednie obojetne, kto wykonuje zabieg, bo chodzi o darmowe leczenie. Nie znam statystyk, ale przypuszczam, ze wiekszosc to masazysci, ze wzgledu na maszynowy przerob przez 8h - co wymaga wytrzymalosci fizycznej. Do masazystki bedzie dluzsza kolejka, a pacjenci juz sie wystarczajaco dlugo naczekali, zeby jeszcze opozniac leczenie.

jesli chodzi o gabinety prywatne i spa, to poniewaz wiekszosc klientow masazu to kobiety (bardziej dbaja o prewencje zdrowotna i relaksacje), poniewaz zdecydowana wiekszosc to masazystki (mniej wymagajaco fizycznie praca niz w szpitalu, urozmaicenie zabiegow, wlaczajac z pogranicza kosmetyki i dlatego mniejsze stale obciazenie dla tych samych miesni) i poniewaz placac wysoka cene, to mozna wymagac wyboru plci, to klientki wybieraja masazystki.

PawelGW - 2014-02-11, 13:09

W kilku letniej praktyce, ilość mężczyzn, których masowałem, mógłbym policzyć na palcach rąk. Kobiety wbrew pozorom wolą mężczyzn, jako osoby masujące, najczęstsze argumenty, jakie słyszałem, to wstyd, żeby inna kobieta oglądała niedoskonałe ciało klientki. Przed mężczyzną tego wstydu podobno nie ma, ewentualnie związany z obawą, że mężczyzna będzie "podziwiał" ciało klientki, natomiast wybór płci osoby masującej nie powinien mieć żadnego znaczenia, gdyż każdy jest profesjonalistą i jednakowo podchodzi zarówno do kobiety jak i mężczyzny.
massagewarsaw - 2014-02-11, 15:32
Temat postu: kursy masazu tajskiego Warszawa
PawelGW napisał/a:
Kobiety wbrew pozorom wolą mężczyzn, jako osoby masujące, najczęstsze argumenty, jakie słyszałem, to wstyd, żeby inna kobieta oglądała niedoskonałe ciało klientki. Przed mężczyzną tego wstydu podobno nie ma

taka motywacja wydaje mi sie nieszczera czyli nieprawdziwa, z punktu widzenia psychologii plci, pewnie we wszystkich kulturach. Dlatego w niektorych krajach jest tradycja, nawet prawo, ze masowac mozna te sama plec. Rowniez w polsce, w niektorych regionach, w bardziej tradycyjnych, np na podhalu, masazystki nie masuja mezczyzn - tak twiedzi moja kolezanka z okolic zakopca. Wkurzalo ja takie podejscie do masazu i od roku przeprowadzila sie z rodzina do bardziej tolerancyjnej szwecji.

w mojej praktyce jest nieznaczna przewaga kobiet. Rozumie, ze pracujac w spa, wiekszosc twoich klientow to byly kobiety, a wybieraly ciebie dla sprobowania, dla odmiany, silniejszego masazu

PawelGW - 2014-02-11, 16:41

Ciekawa historia z tym, że w niektórych regionach są takie obyczaje. Ja nigdy w spa nie pracowałem. Moje doświadczenie to praca w Studiu masażu, do którego chodzą zarówno kobiety jak i mężczyźni (chodź faktycznie stanowią dużo mniejszą część), natomiast mężczyźni wybierali moją koleżankę, a kobiety proporcjonalnie w większej części moje męskie dłonie. Wiele argumentowało to tak jak opisałem wyżej. Być może taki zbieg okoliczności. : )
anna_kow - 2014-02-25, 14:58

to zależy jaki to ma być masaż, jeśli ma to byc masaż typowo pielęgnacyjy, wybiorę masażystkę, a kiedy relaksujący wybiorę masażystę ;)
Maly - 2014-02-25, 15:02

jesli masazysta/tka jest profesjonalista to to nie powinno robic roznicy czy to bedzie pan czy pani.
chirospec - 2014-02-27, 10:10

Mysle ze w wiekszoci Panowie wybiora masazystki, a Panie masazystow. Chociaz szczerze mowiac bardziej przekonywujace przy wyborze terapeuty jest polecenie tej osoby przez osobe ktora korzystala z jego/jej uslug.
Kajaanna - 2014-04-07, 12:48

mnie to jest obojętne byleby dobrze mnie wytarmoszono, a coraz częściej słyszę o głaskających masażystach i silnych masażystkach. Wydaje mi się, ze to z tego powodu iż facet myśli, że mając z natury więcej siły musi jej mniej użyć, a kobieta musi się już postarać. Dla wielu łagodny masaż ( o który nie poproszono) jest demotywujący i drażniący przez co klienci już do tych gabinetów nie wracali.
Kajaanna - 2014-04-16, 13:24

wyczucie jest zależne od umiejętności i doswiadczenia a nie płci. Bzdura totalna wyssana z palca. Niektóre panie wolą masazystów bo tak im wygodniej
Annie - 2020-09-08, 12:25

Uwielbiam masaże.... Jestem zdania, że warto jest zdecydowanie raz na jakiś czas zrobić sobie taki prezent oraz wybrac się na masaz całego ciała. Jesli lubicie bardziej niegrzeczne rzeczy mozecie zastanowić sie nad masazem erotycznym, szczególnie, ze masaż taki nie jest obecnie dostępny jedynie dla mężczyzn ale również i kobiety mogą się na niego spokojnie wybrać....
Polecam ten masaż w Warszawie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group