To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Wykonywanie masaży z dojazdem a skierowanie od lekarza.

Kubuś_22 - 2013-06-28, 21:48
Temat postu: Wykonywanie masaży z dojazdem a skierowanie od lekarza.
Witajcie doświadczeni koledzy.
Jestem po studium i zamierzam praktykować wyjazdowo, wolne chwile poświęcałem na wolontariat masując pacjentów w placówkach.
Ale tam zawsze osoba miała skierowanie, wszystko rozpisane.
Na początek nie chce podejmować się zaawansowanych przypadków, ale co jeśli ktoś zdecyduje się na masaż relaksacyjny "bo go trochę bolą plecy", a w trakcie masażu okaże się że ten ból spowodował przesunięty niedawno krążek uciskając na korzeń nerwowy?
Mogę pogorszyć stan klienta....
Zamierzam przeprowadzać przed masażem wywiad, dokładnie wypytywać o przeciwwskazania itd.
Ale jak zachować zdrowy rozsądek? bo najchętniej od wszystkich chciałbym skierowanie ;)
Teoretycznie za każdym nawet niewielkim bólem może stać początek jakiegoś poważniejszego schorzenia...
Doradźcie jak do tego podejść.

Broneczek - 2013-07-02, 19:55

Kubuś, dokładny wywiad, objawy na jakie uskarża się klient powinny Ci już wstępnie nakreślić rodzaj przypadku.
Jak masz wolną gotówkę możesz wybrać się na kursy, szkolenia z diagnostyki.
Lub póki co kupić odpowiednią literaturę.
Jeśli uznasz że na obecnym poziomie, przypadek Cie przerasta, lub masaż może pogorszyć stan to grzecznie dziękujesz i polecasz bardziej doświadczonego terapeute lub wizytę u lekarza.
Pozdrawiam

PabloZ - 2013-07-05, 10:30

Hej
Bronek gdzie można odbyć kurs lub szkolenie z diagnostyki w masażu ?
nie słyszałem o czymś takim a to by było fajne dopełnienie

Broneczek - 2013-07-05, 11:05

Witaj
Myślę że ten może być przydatny.
Nie chce robić reklamy szkole, bo wtedy pewnie mój wpis poleci w kosmos.
Wpisz w google: "Diagnostyka najczęstszych schorzeń narządu ruchu i wad postawy"
Kraków.
pozdrawiam

Ps. Jak ktoś zna podobne szkolenia to sam chętnie poznam.

PabloZ - 2013-07-05, 11:28

dzięki fajna sprawa ale trochę za drogo na teraz :P
Przeszukam jeszcze czy jest coś podobnego we Wrocławiu

PabloZ - 2013-07-20, 09:29

A co w przypadku nadciśnienia u pacjentów ? jak wiadomo większa część starszych ludzi na nie cierpi.Masaż gorącymi kamieniami w takiej sytuacji odpada ?
Maestro - 2013-09-23, 21:38

Zdecydowanie, kiedys kumpel opowiadal jak to swiezo upieczeni masazysci zaczeli dorabiac sobie na boku, jeden z nich trafil na wzglednie zdrowego pacjenta w wieku 35 lat, niby wszystko ok ale zapomnial przeprowadzic szczegolowego wywiadu i koles dostal wylewu ;p teraz ma przypal i anulowane papiery
massagewarsaw - 2013-09-24, 03:15
Temat postu: kurs masaz tajski
Maestro napisał/a:
Zdecydowanie, kiedys kumpel opowiadal jak to swiezo upieczeni masazysci zaczeli dorabiac sobie na boku, jeden z nich trafil na wzglednie zdrowego pacjenta w wieku 35 lat, niby wszystko ok ale zapomnial przeprowadzic szczegolowego wywiadu i koles dostal wylewu ;p teraz ma przypal i anulowane papiery

mial uprawnienia, powinien miec jeszcze ubezpieczenie (jesli nie pokrywalo go ubezpieczenie od pracodawcy). Przypal moze miec od pracodawcy, jesli podbieral klientow, a anulowac papierow nikt nie moze. W skrajnych przypadkach naduzycia etyki sad moze zakazac wykonywania zawodu.

w jakim miescie i kiedy doszlo to tego wypadku?

PabloZ - 2013-10-11, 14:43

Zazwyczaj większość starszych osób ma nadciśnienie chodzą na zabiegi masażu i jest ok
( przeciwwskazaniem jest wysokie nieleczone nadciśnienie dobrze rozumiem ? )
Jak sprawa wygląda w Spa czy prywatnym gabinecie z masażem (w tym kamieniami) ?
nikt pewnie nie przeprowadza wywiadu żeby nie stracić klientów :/

massagewarsaw - 2013-10-26, 08:19
Temat postu: kurs masaz tajski
forma wywiadu zawsze powinna byc, od rozmowy telefonicznej w czasie rezerwacji, w poczekalni, przez parawan czy juz, gdy klient na stole. Od niego zalezy, co i jak bedziesz robil.

rzadko odmawiam zabiegu, po prostu dostosowuje go do sytuacji, nawet juz w czasie trwania zabiegu zmieniam metody.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group