To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż w plenerze (w parku, na festynie, na zawodach sport.)

mas mob - 2013-04-28, 22:50
Temat postu: Masaż w plenerze (w parku, na festynie, na zawodach sport.)
Witam, studiuję fizjoterapię, teraz na magisterce, skończyłem też parę kursów masażu (I i II stopnia i jeszcze parę innych). Zastanawia mnie i może ktoś mógłby mi trochę przybliżyć kwestię masażu w plenerze. Robi się teraz coraz ładniej, temperatura z każdym dniem rośnie, idealne wręcz warunki do masażu. Chodzi mi tutaj o masaż na krześle, krótki, 10 minutowy. Nie chodzi mi nawet o zarabianie na nim, ale o reklamę - bezpłatny, można rzec, pokazowy masaż dla chętnych. Za mną stałby 2 metrowy roll-up reklamujący moje usługi. Czy taki masaż, np. w parku, gdzieś przy alejce jest legalny ? czy potrzeba na to jakichś zezwoleń od urzędu gminy ? czy miałoby znaczenie to czy byłby to masaż bezpłatny czy za pieniądze ?

Patrząc na kody PKD:

"PKD 86.90.A Działalność fizjoterapeutyczna

Sekcja ta obejmuje:
- opiekę zdrowotną prowadzoną przez lekarzy w szpitalach lub innych placówkach,
- działalność fizjoterapeutyczną,
- działalność pogotowia ratunkowego,
- pomoc społeczną z zakwaterowaniem, która wymaga w pewnym stopniu opieki zdrowotnej,
- pomoc społeczną niewymagającą zaangażowania specjalistów w zakresie opieki medycznej.

Podklasa ta obejmuje:
- indywidualną lub zespołową działalność fizjoterapeutów, prowadzoną w takich dziedzinach jak: diagnostyka fizjoterapeutyczna, fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, terapia ruchowa itp.

Działalność ta może być prowadzona w placówkach medycznych, takich jak: przychodnie (ogólne, przyszpitalne, medycyny pracy, przy domach pomocy społecznej), specjalistyczne placówki medyczne inne niż szpitale, prywatne gabinety oraz w domu pacjenta."

i

"PKD 96.04.Z Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej



Sekcja ta obejmuje:
- działalność organizacji członkowskich,
- naprawę komputerów i artykułów użytku osobistego i domowego
- działalność usługową pozostałą, gdzie indziej niesklasyfikowaną.

Podklasa ta obejmuje:
- działalność usługowa łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mająca na celu poprawę samopoczucia.

Podklasa ta nie obejmuje:
- masaży i terapii leczniczych, sklasyfikowanych w 8690A,
- działalności klubów i obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (centra fitness) i kulturystyce, sklasyfikowanej w 9313Z."

to wygląda na to że masować można tylko w szpitalach, przychodniach, gabinetach, klubach sportowych, saunach, solariach i domach pacjenta. Ale czy tylko tam można to robić ? Bo co w takim razie z masażem na krześle w pracy, masażem biurowym, masażem na konferencjach, targach ? czy to jest legalne ? czy nie ma na to żadnych przepisów ? jak to jest zaklasyfikowane ? Bo może na takiej samej zasadzie możnaby potraktować masaż w parku, czy podczas jakiegoś meczu, zawodów, itd ?

Wiem że pytań napisałem sporo ;-) ale myślę że temat ciekawy jeśli mamy na myśli autopromocję ;-)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

pozdrawiam

massagewarsaw - 2013-04-29, 08:39
Temat postu: kursy masazu tajskiego
masaz w plenerze w uzgodnieniu z organizatorem imprezy, ktory daje ci pozwolenie (ewentualnie klientow), na rozlozenie krzesla. Warto znalezc miejsce z zadaszeniem (wlasny namiot, gazebo), nie tylko zeby chronic sie przed elementami pogody (wlaczajac za silne slonce), ale wieksza szansa zainteresowania potencjalnych klientow. Ustawienie sie pod zadaszeniem/z namiotem, moze wiazac sie z oplaceniem miejsca
mas mob - 2013-05-02, 17:24

No właśnie wiem, że najlepszy byłby namiot (najmniejszy na allegro namiot ogrodowy to 3 na 3 m).
Ale bardziej nawet niż o okazję imprezy, festynu, chodzi mi o pójście do parku w zwykły dzień, w weekend, w ładną pogodę i masowanie takie pokazowe dla chętnych za free, lub za niewielką opłatą. Czy można tak sobie przyjść z krzesłem? czy tu też trzeba pozwolenie? (i czy może łatwiej o zgodę/pozwolenie na masaż za free niż płatny?)

No i druga sprawa, to o ten masaż biurowy, masaż w firmie jestem ciekaw. To w końcu nie jest ani dom klienta ani zakład opieki zdrowotnej, a cały ten masaż Work Site jest w końcu tak reklamowany, jako masaż w miejscu pracy. Czy to jest legalne w ogóle ? Czy nikt na to tak dokładnie i restrykcyjnie nie patrzy?

massagewarsaw - 2013-06-12, 23:58
Temat postu: kursy masazu tajskiego
taki rozmiar jest optymalny, zeby ochronic ciebie i klienta przed deszczem sloncem. Szukaj z 3 scianami, moga byc przezroczyste, ale chronia przed wiatrem.

zmierzaj w kierunku zorganizowanych imprez i tlumow, bo ot tak, w parku, to male perspektywy, nawet, jesli bezplatnie.

masaz biurowy to jak masaz w domu klienta, jak najbardziej legalny. Pracodawca moze cie spytac o ubezpieczenie i poprosic o zebranie podpisow od klientow, ze nie maja przeciwskazan



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group