To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Piszę pracę na temat masażu i potrzebuje paru pozycji

grzer2488 - 2013-04-27, 09:02
Temat postu: Piszę pracę na temat masażu i potrzebuje paru pozycji
Witam, chcę pisać pracę na temat masażu i potrzebuje paru pozycji, a konkretnie na następujące rodzaje masażu:
- masaż wyszczuplający
- masaż leczniczy
- masaż relaksacyjny

Zna ktoś literaturę na te tematy, a jak tak może mi podać? Albo dajmy na to, linki, skąd ściągnąć w pdf te pozycje.
Dziękuję bardzo.

administrator - 2013-04-27, 11:11

http://e-masaz.pl/page.php?id=ksiazki_o_masazu
grzer2488 - 2013-04-29, 19:34
Temat postu: Kilka pytan
Witam, tak jak w temacie;)

1) Odnośnie środków poślizgowych. Wciera się je szybko w skórę pacjenta i czy można w trakcie masażu wycisnąć drugi raz na ręce masażysty, czy to jednorazowa procedura i nie wolno odrywac rąk od klienta?
I wciąż do tych środków... wyczytałem, że mydło również nadaje się jako wspomagacz, a może być takie mydło w płynie?

2) Jest wiele rodzajów masażu, czy zasada technik: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wyciskanie dotyczy wszystkich rodzajów? W szczegolności chodzi mi o masaże: relaksacyjny, leczniczy, wyszczuplający, a takie jak: lomi-lomi, tajski to już pal licho ;)

3) Czy kolejność technik w masażu zawsze jest taka sama, wyżej w pkt 2 są wymienione.
I konczą się, z tego co zauważyłem głaskaniem pacjenta.

4) Załóżmy, że mamy warunki domowe i jest osoba do zabiegu. Niestety, nie mam kozetki, bo np. zepsuła się, czy coś w tym stylu. Czy łóżko przygotowane, czyste, w higienicznych warunkach może być dobrym podłożem dla pacjenta?

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam:)

administrator - 2013-04-29, 23:18
Temat postu: Re: Kilka pytan
grzer2488 napisał/a:
Witam, tak jak w temacie;)

1) Odnośnie środków poślizgowych. Wciera się je szybko w skórę pacjenta i czy można w trakcie masażu wycisnąć drugi raz na ręce masażysty, czy to jednorazowa procedura i nie wolno odrywac rąk od klienta?
I wciąż do tych środków... wyczytałem, że mydło również nadaje się jako wspomagacz, a może być takie mydło w płynie?

odp. Żel do masażu, oliwka do masażu, kiedyś nawet talk. Czasami jak brakuje oliwki to się odrywa ręce.
grzer2488 napisał/a:

2) Jest wiele rodzajów masażu, czy zasada technik: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wyciskanie dotyczy wszystkich rodzajów? W szczegolności chodzi mi o masaże: relaksacyjny, leczniczy, wyszczuplający, a takie jak: lomi-lomi, tajski to już pal licho ;)

odp. Każdy masa ma swoja kolejność poczytaj o technikach tutaj: http://e-masaz.pl/page.php?id=techniki_masazu a masaż typu lomi lomi i tajski to już całkiem inna technika.
grzer2488 napisał/a:

3) Czy kolejność technik w masażu zawsze jest taka sama, wyżej w pkt 2 są wymienione.
I konczą się, z tego co zauważyłem głaskaniem pacjenta.

odp. http://e-masaz.pl/page.php?id=techniki_masazu
grzer2488 napisał/a:

4) Załóżmy, że mamy warunki domowe i jest osoba do zabiegu. Niestety, nie mam kozetki, bo np. zepsuła się, czy coś w tym stylu. Czy łóżko przygotowane, czyste, w higienicznych warunkach może być dobrym podłożem dla pacjenta?

odp. Zła postawa dla masażysty podczas zabiegu.

grzer2488 - 2013-05-03, 19:11
Temat postu: Szukam rozmówcy
Witam, pomimo dużego zasobu informacji i wiadomosci na tym forum, chciałbym umowic się z kimś profesjonalnym w dziedzinie masażu na rozmowę. Konkretny termin, czas. Zapraszam :wink:
Gabi - 2013-05-04, 15:39

Boje sie spytac po co Ci ta praca :razz: Moze lepszym rozwiazaniem bedzie zlecenie jej komus.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group