To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Praktyczny czerwiec 2013??

PabloZ - 2013-05-27, 08:51

Przydało by się jeszcze wymienić kilka mięśni objętych masażem

Ale chyba wypisujemy je w założeniach ?

Bibson masz jakieś swoje projekty które mógłbyś udostępnić ?

Pozdro :smile:

bibson - 2013-05-27, 09:40

niestety w wersji komputerowej mam tylko to co napisałem powyzej. Mam jakiś jeden projekt próbny, zdany na 78pkt, ale ma on troche nie dociągnięć i kwestia jest taka czy się doczytasz po moim piśmie, bo przepisywać na kompa ich nie zamierzam :D Gdzies tam jakieś projekty jeszcze mialem napisane, ale one nie były sprawdzane. W kazdym razie opieram się całkowicie na osnowie pisanej przez Prochowicza, polecam.
PabloZ - 2013-05-27, 11:13

Dam rade :) jak masz chwile to prześlij mi to co się może przydać,ja też mam jakieś projekty to mogę przesłać,skonfrontujesz ze swoimi :)

Chodzi Ci o Prochowicza "podstawy masażu leczniczego" ?
W moje szkole mówili,że do egzaminu opieramy się tylko i wyłącznie na Zborowskim

bibson - 2013-05-27, 11:27

Mój nauczyciel, jednocześnie jest egzaminatorem i wg niego osnowa jest najlepiej napisana w Prochowiczu. Dla mnie tez jest ona dość klarowna, więc z niego korzystam, a Zborowski swoją drogą jest dobrą pozycją jesli chodzi o teorie i techniki :) Dzis wieczoem postaram Ci się coś podesłać. Pozdr
gumisiar6 - 2013-05-28, 06:37

a ja to bym sie czepnela tego czemu po stronie porazonej musisz masowac rozlużniająco przecież porazony nerw a co za tym idzie to miesnie sa wiotkie i nie matu spastyki wie c ja bym masowala pobudzają co a po drugiej odżywczo a jesli funkcja i czucie nie powrocily i nie bedzie okreslenia czy to jest masaz klasyczny to bym zrobila metoda uciskowa jest w zborowskim
PabloZ - 2013-05-28, 11:44

Dobra bibson to czekam na maila :)
metoda uciskowa to też klasyk,poza tym tam są tylko uciski a zapewne będą chcieli obczaić czy znamy inne techniki więc raczej postępowanie jak w normalnym masażu

ja25CK - 2013-05-28, 17:02

Witam!
Mam pytanie jak egzaminator w treści zadań obejmujących projekt nie napisał pytania dotyczącego wskazań i przeciwwskazań i zarysu anatomii i również przygotowanie masażysty to to wszystko piszę w metodyce zabiegu tak?

bibson - 2013-05-29, 00:12

gumisiar6 napisał/a:
a ja to bym sie czepnela tego czemu po stronie porazonej musisz masowac rozlużniająco przecież porazony nerw a co za tym idzie to miesnie sa wiotkie i nie matu spastyki wie c ja bym masowala pobudzają co a po drugiej odżywczo a jesli funkcja i czucie nie powrocily i nie bedzie okreslenia czy to jest masaz klasyczny to bym zrobila metoda uciskowa jest w zborowskim


Sprawa wg mnie wygląda następująco ->W tym przypadku w stanie ostrym masujemy rozluzniająco, a dopiero w okresie przewlekłym stosujemy techniki o charakterze pobudzającym. I cały tok zalezy od tego co będziemy mieli w zadaniu napisane nt. stanu choroby - ostr/przewlekły

UWAGA: wiem ze stan ostry to głowne przeciwwskazanie do masażu, jednakże w porazeniu n.twarzowego jakby nie patrzec im szybciej zaczniemy leczenie i rehabilitacje tym lepiej, wiec chcąc niechcąc zarówno zabiegi fizykalne, jak i masaż jest wykonywany już w stanie ostrym, a następnie w przewlekłym. Ja to tak rozumiem, mogę sie mylić, więc proszę aby ktoś bardziej doswiadczony się wypowiedział.

@ja25CK - piszesz to w punkcie w którym jest o tym mowa, w zalezności od tego jak skonskuowane jest zadanie egzaminacyjne. Sa one podobne jednak pytania czasem się różnią i niekiedy nie ma potrzeby wymieniac anatomii. Jednakze ja na wszelki wypadek bym to wpisał. Anatomie przy okazji pisania czesci głownej, piszac na jakim obszarze bede wykonywal dane techniki, wywiad i reszte w metodyce.

gumisiar6 - 2013-05-29, 06:13

ale przy porazeniu nerwu obwodowego porazenie jest wiotkie. to nie potrzebne jest masowanie rozlużniające czytalam w zborowskim ze nie mozemy jeszcze bardziej rozciagać porazonych miesni mimicznych twarzy wiec w stanie ostrym uciskowo a w przewleklym pobudzająco po porazonej a odzywczo po zdrowej
ja25CK - 2013-05-31, 12:28

Mam dwa fajnie zrobione projekty jesli ktoś chce można się wymienić projektami i sprawdzić porównać jak są zrobione.
PabloZ - 2013-06-05, 11:27

ja25KC robimy wymianę,napisałem Ci wiadomość na pw

pozdro

massagewarsaw - 2013-06-05, 14:17
Temat postu: kurs masaz tajski
panie i panowie, to jest forum publiczne masazystow, gdzie nawzajem pomagamy i informujemy sie w kazdy mozliwy sposob.

jesli macie dobre projekty, to trzeba wyslac do admina i zostanie to wstawione na serwerze dla potomnosci. Mozna wstawiac tez je w watku i wtedy zostane przedyskutowane, dla dobra autora.

forum dyskusyjne nie jest kolkiem korespondencyjnym, to jest przezytek z XIXw

administrator - 2013-06-05, 15:18

zapraszam do podesłania projektów kontakt@e-masaz.pl wstawię je do działu http://e-masaz.pl/page.php?id=egzamin_zawodowy
PabloZ - 2013-06-06, 08:59

Projekt podesłany,mam nadzieję,że wątek się rozwinie :smile:
administrator - 2013-06-06, 09:42

PabloZ napisał/a:
Projekt podesłany,mam nadzieję,że wątek się rozwinie :smile:

dzięki doszedł wieczorem umieszczę na serwerze.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group