To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Forum informacje ogólne - Masaż joga pilates Odnowa Biologiczna WYMOGI POZWOLENIA ?

dayspa - 2013-02-14, 19:32
Temat postu: Masaż joga pilates Odnowa Biologiczna WYMOGI POZWOLENIA ?
Witam! Jestem na etapie zakładania działalności. Pod groźnym określeniem SPA FITNESS WELLNESS - Centrum Odnowy Biologicznej będą się kryły następujące pojęcia: masaże (+zabiegi pielęgnacyjne) + joga + pilates + elementy tańca.
Jak sklasyfikować taką działalność w PKD ?
Mam na oku lokal 90m kw.
(2 poziomy, po 45m, na górze hol, pokój socjalny, recepcja, gabinet masażu, toaleta; na dole sala konferencyjna 40m którą chcę przeznaczyć na salę do ćwiczeń relaksacyjnych + toaleta)
Toaletę górną będę doposażała w prysznic - w gabinecie masażu i wydzielone miejsce na przebieralnie. Gabinet masażu będzie funkcjonował w godzinach 12-18, natomiast zajęcia relaksacyjne- ruchowe joga pilates będą prowadzone od 19-21 na sali 40m.
Wszystko dla kameralnych grup do 7-8 osób, instruktorzy 2-3 razy w tygodniu - umowa o dzieło, wykwalifikowany masażysta - ja jestem mgr fizjoterapii. I teraz kilka pytań do specjalistów w tej dziedzinie.
1) Oczywiście sanepid zostanie powiadomiony, będzie to robione pod wymogi sanepidu
2) ZAiKS - choć i bez tego sie można obejść
3)...i jak to jest z tą jogą i pilatesem ...jak to zrobić, żeby nie potraktowali tego jako czysty fitness, bo tu już w grę wchodzi straż pożarna, ministerstwo infrastruktury, specjalna wysokość sali 3m (a moja ma 2,80cm)
4) będą to zajęcia relaksacyjne - joga i pilates, więc mam nadzieję, że nie muszę dodatkowo dolnej toalety wyposażać w prysznic - gdyż jest mała. Czy przy zajęciach relaksacyjnych musi był prysznic / czy ewentualnie osoby, które będą chciały skorzystać z prysznica po sesji relaksacyjnej, będą mogły skorzystać z prysznica na górze [gdyż w tym czasie gabinet masażu nie będzie czynny]
Nie chcę otworzyć klubu fitness z odnową biologiczną, tylko raczej joga i pilates mają być strefą zajęć ruchowych - relaksacyjnyc - body&mind i będą uzupełnieniem dla relaksujących się na sesjach masaży.
Czy joga i pilates są uznawane za typowy fitness?
Jak to jest przy grupach kameralnych, również dla kobiet w ciąży - 8-10 kobiet, 2-3 razy w tygodnu?
(tu za przykład należy podać falę wprowadzenia pilatesu w jaskiniach solnych, które nie są przystosowane do wymogów)...jak to ominąć i nazwać, żeby wszystko działało zgodnie z prawem i wymogami?
Co muszę zrobić, gdzie się zgłosić, jak to wszystko przedstawić, żeby nie mieć potem nieprzyjemności, kontroli i kar.
Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

Michał81 - 2013-02-16, 13:04

Najlepiej będzie jak zgłosisz się do osób, które zajmują się doradztwem w kwestii otwierania SPA. Prawdopodobnie zaoszczędzisz dzięki temu czas, nerwy, a także pieniądze.
Niektóre SPA działają pod PKD 90.0. DZIAŁALNOŚĆ TWÓRCZA ZWIĄZANA Z KULTURĄ I ROZRYWKĄ, dziwne? Niekoniecznie różnica jest chociażby w płaconym podatku VAT, a skoro tak robią, to najwyraźniej jest to legalne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group