To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Spa szkoły, studia, kursy, szkolenia - Technik masażysta czy kurs masażu

kateg1991 - 2013-01-22, 15:07
Temat postu: Technik masażysta czy kurs masażu
Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy lepiej iść na kurs masażu czy zrobić technika ? Wspomnę że jestem obecnie studentką fizjoterapii ale ilość godzin i poziom na zajęciach masażu mnie nie satysfakcjonuje. Mam możliwość zrobić kurs I i II stopnia ale wiąże się to z kosztem 3 tys i muszę poświecić na to rok czasu. Mam również możliwość iść do szkoły policealnej która wyszkoli mnie na technika masażyste za darmo ale przez 2 lata ( jest plus taki że 3/4 przedmiotów mogę mieć przepisane) Pomóżcie co wybrać ? Co jest teraz korzystniejsze ?
Pozdrawiam :)

massagewarsaw - 2013-01-22, 15:31
Temat postu: kurs masaz tajski
sama sobie odpowiedzialas - pewnie, ze technika.

nie slyszalem do tej pory o przepisywaniu zadnych przedmiotow, upewnij sie, zeby nie bylo niespodzianek. Gdzie tak jest?

kateg1991 - 2013-01-22, 15:34

ecollege
Anonymous - 2013-01-31, 13:49
Temat postu: kurs masaz tajski
Ja niestety do technikum już nie wrócę, ale na [massagewarsaw - link z tekstem zakotwiczonym, technika spamerow, wyciety] mam możliwość pójść i zastanawiam się czy opłaca się? Co wy o tym sądzicie? Cena jak dla mnie nie jest wygórowana, wkrótce zamierzam iść na dni otwarte by od wewnątrz zobaczyć jak to wszystko wygląda. Mieszkam w Warszawie, więc daleko nie będę miała.
massagewarsaw - 2013-01-31, 16:08
Temat postu: kurs masaz tajski
kolejny spam z gowork. Do widzenia, zuzia
Andromeda91 - 2013-11-27, 19:33

Też sie nad tym zastanawiałam i szukalam wszędzie dobrych rad, ale akurat w moim przypadku wolalabym nie wracać do szkoły policealnej, a na kurs mozna zawsze uzbierać. :) Myślę, że to byłoby całkiem ciekawe i przydatne doswiadczenie. Zawsze chcialam sie nauczyc masazu, mimo że nie wiążę z tym przyszłości. :)
vichtor - 2014-04-06, 17:44

Zawsze można pociągnąć i studia i jakąś policealną szkołę jednocześnie, zwłaszcza przy pokrewnym kierunku studiów - wcale więcej do nauczenia się nie będzie. A przy odpowiednich osobach wykładających w szkole można się znacznie więcej nauczyć z zakresu masażu niż na studiach czy nawet pojedynczym kursie(jeśli będziesz chciała się rozwijać w masażu to kursów i tak nie unikniesz ale tytuł technika daje kwalifikacje, a więc możliwości i dla tych co "chcą" daje także umiejętności, kurs - w najlepszym wypadku daje umiejętności).
Pozdrawiam:)

Callisthenics - 2014-07-21, 16:23

Cytat:
Zawsze można pociągnąć i studia i jakąś policealną szkołę jednocześnie, zwłaszcza przy pokrewnym kierunku studiów - wcale więcej do nauczenia się nie będzie


Oczywiscie, ze bedzie.

Cytat:
A przy odpowiednich osobach wykładających w szkole można się znacznie więcej nauczyć z zakresu masażu niż na studiach czy nawet pojedynczym kursie


Z ZAKRESU MASAŻU w studium nauczyc sie mozna o niebo wiecej nawet przy 'nieodpowiednich' osobach wykladajacych niz na studiach bo jak kolezanka u gory wspomniala ilość godzin i poziom na zajęciach masażu ja nie satysfakcjonuje i nie dziwmy sie bo tak to wyglada i to chyba nie tylko w jej miescie :) Nie porownujac pojedynczego kursu do 2 lat nauki.

HelenaM - 2015-12-12, 21:48

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Teraz jest dużo szkół policealnych i kursów. Zarówno w jednym i drugim przypadku można trafić na miejsca, w których naprawdę można się czegoś nauczyć, jak i takie, gdzie nie trzeba się przykładać i jedynym rezultatem będzie uzyskanie papierka.
Ultra - 2018-01-18, 14:20

witajcie !
pytanie głównie do (ale nie tylko :) )) MassageWarsaw
pisałam kilka dni temu w tym wątku pytanie, ale widzę ze w ogóle nie jest widoczne. Nie opublikowało się widać.
jestem z Warszawy, mam 40 lat, pracuję i chcę się przekwalifikować. chcę ukonczyć dwuletnią szkołę masażu i zdobyć zawód technik masażysta. Dzwoniłam do 2 szkół które polecasz- im Biernackiego na Grenadierów i do Medycznego Studium Zawodowego Kasprzaka. ani w jednej ani w drugiej nie będzie naboru na semestr letni, moze od września ewentualnie. w obydwu zajecia odbywają sie 3 razy w tygodniu, jak grupa lub wykładowca może - -zwykle jednak w godzinach porannych lub południowych, a nie wieczorem czy w weekendy. Tak wiec niestety z obu powodów ja nie moge wybrać tych szkół...:((
mam 3 typy - Nova Centrum Edukacji ul. Widok 8, Go Work Żurawia 47/49 lub Studium Pracowników Medycznych i społecznych. tu zajęcia lub wieczorowo lub weekendowo. różnią się ilością godzin zajęć praktycznych. w tej ostatniej uzyskałam info iz pracowni masażu jest aż 800 godzin prze 2 lata , w dwóch pozostałych mniej - niecałe 600 godzin. Nie wiem skąd te różnice programowe ?? moze nie zawsze kompetentne osoby udzielają info prze telefon.
I tak sie waham co robić....Moze oprócz tych co polecasz coś jeszcze masz sprawdzone?
moze jesteś w stanie wypowiedzieć się o tych co wymieniłam.
nie mam pojęcia jacy wykładowcy i jakie podejście ???
chcę do tematu podejść rzetelnie. pisałam maila (bez odzewu) do Towarzystwa Masażystów Polskich w Poznaniu , próbowałam też tam dzwonić o poradę co polecają ewentualnie.
i tak :) )
uprzejma prośbą wiec jak wyzej
dziekuję !

Aleksandra

Dario00 - 2020-09-14, 12:46

Ja będę polecał szkołę, którą sam ukończyłem czyli Cosinus w Rzeszowie. Nauka oparta przede wszystkim na zajęciach praktycznych i ćwiczeniach, bez których nie można dobrze przygotować się do zawodu masażysty. Do tego wspaniali i kompetentni nauczyciele, którzy pozostają do dyspozycji podczas całego toku nauki, o wszystko można dopytać bez skrępowania.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group