To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia informacje ogólne - Osteopatyczna terapia manualna

fizjo - 2012-11-25, 22:40
Temat postu: Osteopatyczna terapia manualna
Zagadnienie osteopatii znalazło już wielokrotne i różnorodne publikacje w internecie, toteż przypomnę tu jedynie, że jest to metoda leczenia niekonwencjonalna, holistyczna, traktująca organizm jako całość.
To pomaga w uzyskaniu właściwej diagnozy oraz osiągnięciu dobrych wyników leczenia.
Terapeuta / rehabilitant - do diagnozy używa jedynie własnych rąk ; dłoni niesłychanie wrażliwych , doświadczonych , wyczulonych na każdą zmianę napięcia tkanek , mięśni i stawów.
Bazą terapii jest znana metoda Lawrencea H. Jonesa " strain - counterstrain " (napięcie - przeciwnapięcie) .
Zasadą jest delikatna korekcja dysfunkcji stawów i mięśni bez zastosowania siły.
Na tej bazie opracował dyrektor wiedeńskiej szkoły osteopatii , Rafael van Assche metodę terapii manualnej Triggerpunktów w pozycjach bezbolesnych .
Terapię tą stosuję już od wielu lat ; w swej bogatej już karierze terapeutycznej nie spotkałem doskonalszej i dokładniejszej tzw. miękkiej techniki w terapii manualnej .
Bardzo ważne : może byc stosowana nawet u osób starszych , z osteoporozą lub poważnymi ograniczeniami ruchowymi. Ucisk punktu bólowego / Triggerpunktu / w pozycji bezbolesnej powoduje odblokowanie mechanizmu bólowego wyzwalając jednocześnie reakcję ' autokorekcji " i samoleczenia - //dr Lawrence H Jones /.
Nie chcę tu przekonywac, że tą metodą usuniemy bezpośrednio protruzję czy prolaps dysku -NIE - chcę powiedzieć , że możemy spowodować , że przestanie bolec . A to już zupełnie co innego : wchodzi tu reakcja autokorekcji i samoleczenia .

Źródło: teraznieboli.blogspot.co.at



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group