To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Pytania do specjalisty dotyczące fizjoterapii - Technik fizjoterapii uprawnienia?

Marcinek - 2012-11-12, 21:51
Temat postu: Technik fizjoterapii uprawnienia?
Witam serdecznie,
Jestem technikiem fizjoterapii po medycznym studium zawodowym.
Ukończyłem kursy masażu I, II, III, stopnia,
Moje pytania:
1. Czy mogę otworzyć własny gabinet rehabilitacyjny czy tylko gabinet masażu?
2. Czy mogę podpisać umowę z NFZ?
3. Czy jest możliwe przedawnienie(uznanie nieważności) dyplomu z racji nie wykonywania zawodu ile lat jeśli tak?

Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Marcin

massagewarsaw - 2012-11-13, 06:26
Temat postu: kurs masaz tajski
1. mozesz gabinet rehabilitacji, ale to tylko nazwa. Wazniejsze, jakie zabiegi bedziesz oferowal

2. nie, zeby podpisac z nfz trzeb miec magistra. Mozesz wejsc w porozumienie z jakims magistrem. Potrzebny jest rozny kosztowny, sprzet, ktory trzeba wiedziec, jak poprawnie obslugiwac. Masz niewielkie szanse.

3. nie ma przedawnienia, ale jesli nie pracowales w zawodzie wiele lat (ostatni technik byl cos okolo 2005), to wyparowala ci wiedza, nabyte zdolnosci, rowniez zmienily sie metody i ich zastosowanie. Przypuszczac mozna, ze po technikum nie miales praktyki z klientami. Powinienes zatrudnic sie, zlapac doswiadczenie i (jesli mozliwe) kursy. Inaczej ryzykujesz, ze twoja praktyka nie bedzie skuteczna i klineci nie przyjda/nie zostana z toba.

raczej nie podkreslaj, ze skonczyles kursy masazu 3 stopni, bo to moze swiadczyc, ze nie jest to masaz leczniczy

Marcinek - 2012-11-13, 09:30
Temat postu: Technik fizjoterapii-kwalifikacje
Witam serdecznie,
Proszę o odpowiedź na pytanie w nawiązaniu do wcześniejszej rozmowy?
1. Jakie zabiegi mogę wykonywać mając swój gabinet rehabilitacji będąc technikiem fizjoterapii?
2. Rozumiem że gabinet masażu jak najbardziej mogę otworzyć?
3 Jaki rodzaj opodatkowania proponujecie vat czy ryczałt?
4. Co saądzicie o masażu w biurach np work-side czy jest popyt na takie zabiegi?
Dziękuję również za wcześniejszą odpowiedź

massagewarsaw - 2012-11-13, 10:57
Temat postu: kurs masaz tajski
Marcinek napisał/a:
Witam serdecznie,
Proszę o odpowiedź na pytanie w nawiązaniu do wcześniejszej rozmowy?

nie rozumie twojego pytania. Sproboj bez pytajnika.

Marcinek napisał/a:
1. Jakie zabiegi mogę wykonywać mając swój gabinet rehabilitacji będąc technikiem fizjoterapii?
2. Rozumiem że gabinet masażu jak najbardziej mogę otworzyć?
3 Jaki rodzaj opodatkowania proponujecie vat czy ryczałt?
4. Co saądzicie o masażu w biurach np work-side czy jest popyt na takie zabiegi?
Dziękuję również za wcześniejszą odpowiedź

1. ktorych sie uczyles
2. mozesz, nawet po ktorkim kursie mozna
3. ktos wczesniej tu doradzal ryczalt, mozna wpisac wydatki (np kursy)
4. w czasie kryzysu nie ma. Pracodawcy z reguly funduja masaz, ale teraz sa oszczedni

zbyszek - 2012-11-26, 19:52

Przy opodatkowaniu na zasadzie ryczałtu niczego nie można odliczyć, tylko przy tzw. "zasadach ogólnych", czyli książce przychodów i rozchodów.
RehaT - 2013-04-19, 00:57

Jako technik mozesz wykonywac wszystkie zabiegi.Mozesz obslugiwac kazdy aparat do fizykoterapii. Mozesz tez pracowac na sali z pacjentami.
zawisza piotr - 2013-05-23, 12:49

Podpisanie kontraktu z nfz to długa droga i przydaje się znajomość pani magdy czy pana stefana. Prywatny gabinet można otworzyć ale trzeba mieć co w nim robić. Z patrzenia w ścianę się nie wyżyje. Polecam znaleźć pracę i pacjentów a potem otwierać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group