To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Forum informacje ogólne - Akupunktura

tezapl - 2012-07-19, 14:15
Temat postu: Akupunktura
Witam
Co myślicie o akupunkturze? Stosujecie ją?
Wiem, że naukowo nie jest udowodnione, że ma właściwości lecznicze ale w Polsce od 2010 został zarejestrowany zawód akupunkturzysty.
Myśle, że to dobre połączenie pracy masażysty z dodatkową akupunkturą, która ma więcej zalet od masażysty:
- wyższe zarobki
- dużo mniejszy wysiłek fizyczny

massagewarsaw - 2012-07-20, 10:32
Temat postu: kurs masaz tajski
jest w polsce zwiazek akupunktury, do ktorego naleza tylko lekarze, wiec moze jest udowodniona naukowo. Wedlug nich akupunkturzysta moze byc tylko lekarz, bo igla przerywa ciaglosc skory. Nie wiem, jak jest w ustawie.

zeby byc dorym, potrzeba sporo nauki i doswiadczenia, wiec moze zacznij od akupresury, nastepnie rozwijaj sie, jesli ci sie podoba i ma wziecie wsrod klientow.

osobiscie boje sie igiel, ale mialem jeden zabieg, nie jestem pewien, czy byl skuteczny

jasiolas - 2012-07-20, 19:09
Temat postu: akupunktura
Dla ścisłości pod linkiem http://www.akupunktura.edu.pl/pliki_do_pobrania znajduje się plik: ANALIZA OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA DOT. STOSOWANIA ZABIEGÓW AKUPUNKTURY W POLSCE . Było już chyba kiedyś trochę przepychanek z tym tematem w konkurencyjnym serwisie.
Tak jak przedmówca Ci radzi zacznij od prostszej akupresury. Aby stosować akkupunkturę nalezy posiąść dużą wiedzę i umiejętności oraz precyzję (igła to trochę inna powierzhcnia oddziaływania niż palec), a do tego jest potrzebne porządne szkolenie . Poszukaj opracowania o 12 punktach mistrza MA, które mogą być dobrym wstępem do ewentualnej dalszej nauki. W mojej opinii zarówno akupresura jak i akupunktura są metodami objawowymi choć uwzględniają pewne aspekty systemu energetycznego człowieka czyli cialo eteryczne i system kanałów meridianowych. Ich zaletą jest to iż w przeciwienstwie do farmacji nie wprowadzasz do organizmu całej gamy związków, które docelowo stworzą wiele innych problemów oraz mają za zadanie Cię uzależnić od stałego finansowania przemysłu farmaceutycznego i lobby za tym stojącego oraz to , że odblokowanie kanałów meridianowych faktycznie może usuwać ból, a nie blokować jego odczuwanie w mózgu, co robią farmaceutyki. Faktem jest, że w zależności od problemu może być to działanie krótkotrwałe.
Powodzenia

tezapl - 2012-07-20, 20:10

Dziękuje, zapytałem z ciekawości bo w masażu jestem dopiero świeżak i szukam swojej "drogi"
Myśle, zeby zrobić sobie fizjoterapie i jako hobby Akupresure/Akuunkture a pozniej jak dobrze pojdzie szkołe zrobić w Bydgoszczy akupunktury.

Pozdrawiam

adamm - 2012-07-21, 17:11

drogie hobby...

a jezeli chodzi o akupresure to znacie kursy szkolenia szkoly ? cwy jedyna droga to ksiazka ?

massagewarsaw - 2012-07-28, 20:19
Temat postu: kurs masaz tajski
to bardziej rozwoj zawodowy, niz hobby. Tak, akupunktura to droga i dluga nauka, ale tez mniejsza konkurencja, wyzsza stawka godzinowa i lzejsza fizycznie praca (w porownaniu z masazem).

jesli igly maja byc wbite przez kilka czy kilkanascie minut, to w tym czasie mozna obslugiwac innych klientow. Bylem kiedys w gabinecie akupunktury i akupunkturzysta przez caly czas (dobre ponad godzine) mial wbita igle w czubek swojej glowy.

nie znam kursow, ale nauka z ksiazki to jako dodatek do kursu

tezapl - 2012-07-29, 12:33

średnio to wygląda tak:
Kurs TCM 2012/2013 liczy 20 spotkań weekendowych i trwa 18 miesięcy.
Koszt: 11000zł netto

Bydgoszcz - 3 lata - weekendowo co 2 tygodnie
Opłata semestralna wynosi 3300PLN

oczywiście są i jednioniowe czy przez weekend za ~2 tysy

massagewarsaw - 2012-08-03, 20:58
Temat postu: kurs masaz tajski
cena za dzien szkolenia moze byc do przyjecia, ale problem jest, jesli po jakims czasie nauki odechce sie/nie bedziesz mogl/skoncza sie fundusze.
akupunktura - 2013-09-22, 14:54
Temat postu: akupunktura
Wszystkich Państwa którzy są zainteresowani tematem akupunktury zapraszamy na I Międzynarodową Konferencję Akupunktury która odbędzie się 4 października 2013 roku w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ul. Kopernika 1.
Rejestracja uczestników trwa do 27 września 2013 roku. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.
serdecznie zapraszam
Janusz Zerbst
dyrektor
Szkoły Akupunktury Tradycyjnej

drhouse - 2015-02-28, 20:19

fajna sprawa, szkoda że to juz było..
mosma - 2015-04-15, 15:28

Nie znalazłam informacji czy można ją stosować wspomagająco przy odchudzaniu. Schudłam co prawda z acetomale ale mam świadomość że leki które biorę przysporzą mi jeszcze trochę problemów z wagą, do tego jeszcze wiosenna alergia na pyłki daje w kość. :???:
massagewarsaw - 2015-04-15, 16:23

powyzej nigdzie nie ma o akupunkturze i odchudzaniu.

Moze zle szukalas na necie, ale jest ona wykorzystywana i w przypadku odchudzania i alergii - jest wiele artykulow

mosma - 2015-04-15, 18:22

Dziękuję, postaram się poszukać jeszcze, mam nadzieję że coś wpadnie mi w oko. :grin:
mirek7 - 2015-04-17, 12:19

Też kiedyś myślałem o takim szkoleniu:)
huberta22 - 2017-04-06, 11:56

ja się boje takich zabiegów


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group