To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Praktyczny czerwiec 2012

Betkas28 - 2012-06-21, 08:32
Temat postu: Praktyczny czerwiec 2012
Witam

Pisałam w tym roku egzamin mielismy amputacje podudzia w 1/3 pod kolanem.Pacjent obecnie na oddziale rehabilitacji....i mam pytanie w zwiazku z tym, jak nalezało ułożyć pacjenta do masazu amputowanej nogi?I co gdzie podłożyć???I czy nalezało tez opracować osobno bliznę?Jakie techniki?
Bede ogromnie wdzieczna za sugestie bo mam troche wątpliwości...

Pozdrawiam Beata

massagewarsaw - 2012-06-21, 08:39
Temat postu: kurs masaz tajski
jest to dyskutowane w watku o egzaminie teoretycznym (!). Rzuc okiem na ostatnie kilkanascie stron http://forum.e-masaz.pl/v...=2339&start=345

ale, oczywiscie, dla porzadku, to dyskusja powinna byc w watku odrebnym, np tutaj

agulek888 - 2012-06-26, 15:00

Ułożyć można takiego pacjenta najpierw w leżeniu przodem, następnie tyłem, ale możliwy byłby masaż w leżeniu na boku (chociaż mógłby sprawiać trudniejszy dostęp do wszystkich grup mięśniowych).
w tym pierwszym wypadku, podkładamy wałek/klin pod staw kolanowy (leżenie tyłem), jeżeli mowa o leżeniu przodem- to nie ma gdzie podłożyć :wink:
Bliznę należało opracować aby nie dochodziło do zrostów itp. - zastosować można hartowanie kikuta (przygotowanie do protezy)
a jeżeli chodzi o techniki to w opracowaniu Zborowskiego w wybranych jednostkach chorobowych jest wszystko super opisane :lol:

Anonymous - 2012-12-17, 08:52

ma ktos ten projekt link do niego
mimica - 2012-12-17, 12:41

Hartowanie kikuta to jedno a opracowanie blizny to drugie(znajdziesz w rozdziale"rany i blizny"Zborowskiego). Techniki dla opr.blizny:
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1447
Techniki dla opracowania grup mięśniowych-tak jak wymagali w projekcie,a nie tak jak powinno być w praktyce,niestety to są projekty(wszystko pisze w dyskusji).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group