To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Ktoś ma już arkusz egzaminu teoretycznego czerwiec 2012 ?

JustynaZuzanna - 2012-06-22, 21:17

adamm napisał/a:
mimica napisał/a:
bananowy_kot
ps myślisz,że facet specjalnie dla masażu u Ciebie,będzie golił nogi?:)



hehehe dzieki za poprawe humoru :P


Bo taki pacjent przychodząc do mnie na masaż musiałby też przyjść na depilacje woskiem :) to nie jest głupieee podoba mi się :) 1 zabieg ale musi Pan wykupić najpierw zabiegi depilacyjne abym mogła Panu wykonać ten masaż :D :D

Ale fakt faktem dużo osób właśnie myśli że masasz suchy to masaż bez żadnych oliwek czy talku...


Kajkamajka ale tu chodzi o zachowanie minimum kultury osobistej a nie zabawe w gimnazjum używając słów spadaj, odczep się ode mnie, jeszcze dołuż do tego bo powiem mamie... ;/

bananowy_kot - 2012-06-23, 00:01

Jeśli mi się tylko uda to skonsultuję to z którymś z nauczycieli.
Przykro mi jedynie, że nie spotkałam się z takim terminem w ciągu 2 lat szkoły, ani na praktykach w szpitalu /rok/.
Więc starałam się na "chłopski rozum" wytłumaczyć sobie ów suchy masaż... i wyszło mi, że musi to znaczyć - bez materiałów poślizgowych.
Czy może ktoś podać źródło (literatura), na które można się w tym przypadku powołać?

dargaga - 2012-06-23, 06:14

masaż suchy to nic innego jak klasyczny:) (z oliwką czy też bez)
domi919 - 2012-06-23, 09:52

Ja również miałem na karcie na praktykach masaż suchy i normalnie klasyka mialem robic
paulina12 - 2012-06-23, 11:16

ja popieram suchy masaż jest właśnie zwykłym masażem z oliwka też w szkole nas tak uczyli na praktykach na skierowaniach też tak było dla nich mokry to kapiele

[ Dodano: 2012-06-23, 11:16 ]
na 100%

adamm - 2012-06-23, 16:37

paulina12 napisał/a:
ja popieram suchy masaż jest właśnie zwykłym masażem z oliwka też w szkole nas tak uczyli na praktykach na skierowaniach też tak było dla nich mokry to kapiele

[ Dodano: 2012-06-23, 11:16 ]
na 100%


suchy suchym ok, ale mokry? gdzie lub kto was tego uczy ? jaki mokry ! masażysci !!!!!!!!!!!!

podwodny , wodny ok ale nie mokry, mokro to można mieć... ;-)

JustynaZuzanna - 2012-06-23, 16:41

adamm napisał/a:
paulina12 napisał/a:
ja popieram suchy masaż jest właśnie zwykłym masażem z oliwka też w szkole nas tak uczyli na praktykach na skierowaniach też tak było dla nich mokry to kapiele

[ Dodano: 2012-06-23, 11:16 ]
na 100%


suchy suchym ok, ale mokry? gdzie lub kto was tego uczy ? jaki mokry ! masażysci !!!!!!!!!!!!

podwodny , wodny ok ale nie mokry, mokro to można mieć... ;-)



Adam koleżanka tłumaczy łopatologicznie co by do każdego dotarło... po chłopsku w prosty sposób

mimica - 2012-06-23, 22:26

JustynaZuzanna
oczywiście,10 zabiegów depilacji i 10 zabiegów masażu klasycznego SUCHEGO-tydzień w tydzień:)
bananowy_kot
ja również nie spotkałem się z tym określeniem i podobnie jak Ty byłem przekonany,że to bez środków poślizgowych
ps a propos dodatków,stosował ktoś oliwę nicejską?wrażenia i działanie jak przy zwykłej oliwce?

olka1321 - 2012-06-23, 23:12

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masa%C5%BC a może drodzy masażyści ten link nam coś rozjaśni co do masażu suchego?? skoro jest osobno wymieniony to raczej bez środków poślizgowych??
sliwa90 - 2012-06-23, 23:48

Normalnie to był haczyk jak inne polecenia w tym projekcie. Stosujemy masaż z środkiem poślizgowym :D
massagewarsaw - 2012-06-24, 04:28
Temat postu: kurs masaz tajski
na poprzedniej stronie egzaminatorka wyjasnila, ze masaz suchy jest z oliwka i ze jest to "bardzo stare nazewnictwo". Wikipedia moze byc pomocna, ale nie jest wyrocznia, np z zapodanego linku "położenie się" jest wymienione, jako rodzaj masazu. Opierajac odpowiedzi egzaminacyjne na wikipedii, mozna sie polozyc.

ps natomiast egzaminatorka nie podala nowego/nowych okreslen i nie wyjasnila, dlaczego nadal stare jest powszechnie uzywane przez lekarzy na skierowaniach. Moze lekarze powinni sie doksztalcic o masazu?

bananowy_kot - 2012-06-24, 20:51

Dziękuję Wam za wyjaśnienia :grin: trochę powikłane to wszystko. Mam na myśli masaż klasyczny suchy. Zastanawiam się po co takie "podstępy" na egzaminach, takie pułapki...
Czy to uczciwe w stosunku do zdających?

adamm - 2012-06-24, 23:33

pewnie że uczciwe, na rynku powinni zostać tylko ludzie z pasją i powołaniem, a nie studenci z przyzakładówki, inne slabe jednostki biologiczne muszą umrzeć ;-)

PS: Pirlo profesor

massagewarsaw - 2012-06-25, 05:20
Temat postu: kurs masaz tajski
z podstepnymi pytaniami na egzaminie chodzi o to, zebys nie ogolil faceta, ktorego lekarz skierowal na suchy.

ps oliwa nicejska to po polskiemu oliwa z pierwszego tloczenia albo z laciny virgin. Nie wiem, jakiej "zwyklej" oliwki uzywasz, ale z pierwszego tloczenia nie pachnie. Mozliwe, ze szybko nie jelczeje, nie brudzi i nie jest za tlusta (latwo sie przyswaja i nie plami przescieradla i bielizny) - dlatego rekomendowana do masazu

Kajkamajka - 2012-06-25, 08:36

o masażu suchym i mokrym nigdzie nie uczą, ja się tego pojęcia dowiedziałam (przez przypadek!) dopiero na swoich praktykach na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie dostałam swój gabinet i przyjmowałam pacjentów i na ich kartach zabiegowych (na które musiałam zajżec) zawsze był okreslany odcinek do masazu i rodzaj masażu a przy klasycznym zawsze suchy, a mokrym okreslali hydroterapie, prawdopodobnie tez bym kminiła jaki to jest suchy i jesli nazewnictwo to nadal funkcjonuje to na egzaminie mieli prawo go użyć. A oliwe z oliwek stosuje się do masazu osób uczulonych na sztuczne składniki oliwki no i najlepiej tez do masazu dzieci.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group