To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jaki rodzaj kursu zrobić?

axis1 - 2012-05-03, 11:49
Temat postu: Jaki rodzaj kursu zrobić?
Mam takie pytanie, kończę lada dzień Technika Masażu a chciałbym wyspecjalizować się w masażach dla ludzi starych. Czy mogliby mi Państwo polecić w jakie rodzaje masażu najlepiej wejść by takim ludziom przynosić ulgę w dolegliwościach, wzmocnić ich zdrowie itp.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie. Kłaniam się i pozdrawiam

massagewarsaw - 2012-05-03, 12:39
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli jestes masazysta i jesli chcesz zajmowac sie osobami w podeszlym wieku, to szlifuj drenaz limfatyczny, bo jest delikatny i pomocny na wiele schorzen, nie tylko bezposrednio zwiazanych z chlonka.

oprocz/zamiast masazu, ktory juz generalnie znasz, zwroc uwage rowniez na rozne terapie, wywodzace sie z masazu. Jest ich wiele i tylko zalezy od dostepnosci kursow w twoim regionie (i twojego budzetu).

ze wzgledu, ze osoby starsze nie lubia sie rozbierac z nawykow kulturowych, wez pod uwage terapie wykonywane przez ubranie. Nieinwazyjny jest masaz stop, a mozna go polaczyc z podstawowa kosmetyka stop, bo osobom starszym jest ciezko ja utrzymac samemu. Rowniez warto lepiej poznac rozciagania bierne i robic je w czasie masazu czy pod jego koniec - one rowniez nie wymagaja rozbierania sie, a sa potrzebne w schorzeniach stawow.

rozumie, ze jesli konczysz technika, to jestes osoba mloda i dlatego bedziesz miec problemem z dotarciem do seniorow



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group