To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Egzamin zawodowy

administrator - 2008-05-10, 21:18

myszaida napisał/a:
:D
jasno i klarownie poukładane - miodzio :D

No chociaż ktoś docenił moje starania hehe :oops: :wink:

administrator - 2008-05-13, 19:50

Teraz ponoć odbył sie egzamin zimowy ? Ma może ktoś materiały z tego egzaminu ?
michal - 2008-05-20, 19:51

wystarczy zapoznać sie ze wszystkimi zagadnieniami i zaliczenie gwarantowane, ja pamiętam mój egzamin praktyczny hehe wchodziłem 3 , komisja sie zdziwiła gdy egzamin rozpoczą sie od zmiany prześcieradła ,kto by chciał być masowany na brudnym prześcieradle . Powodzenia
myszaida - 2008-05-20, 21:49

michal napisał/a:
wystarczy zapoznać sie ze wszystkimi zagadnieniami i zaliczenie gwarantowane, ja pamiętam mój egzamin praktyczny hehe wchodziłem 3 , komisja sie zdziwiła gdy egzamin rozpoczą sie od zmiany prześcieradła ,kto by chciał być masowany na brudnym prześcieradle . Powodzenia


hmm ja mam praktyczny - teoretyczny buahaha...

shark_hi - 2008-05-22, 00:20

Ja mam tak samo. Teraz juz nie wykonuje się masażu, tylko pisze się projekt jak się go wykona. Zmianiły się matury, to postanowili zmienić tez i egzaminy zawodowe.
dino100 - 2008-05-22, 12:19

A w efekcie będzie nie technik masażu tylko teoretyk masażu wrrr
administrator - 2008-05-22, 20:57

dino100 napisał/a:
A w efekcie będzie nie technik masażu tylko teoretyk masażu wrrr

Ci co potrfią latć wodnę na papier to mają duże ułatwienie ale ci co nie potrafią a bardziej umieją techniki na tym nie skorzystają... Taka prawda :?

myszaida - 2008-05-22, 21:30

z drugiej strony jak ktos sie czegos nauczyl przez te 2 lata to taki egzamin - praktyczny czy teoretyczny i tak nie bedzie ocenial nic tylko jak ktos bedzie mial szczescie i trafi na pytanie to zda a jak nie to przykrosc...

najlepiej chyba kazdy sam wie co robil przez te iles-set godzin na pracowniach i praktykach...

dino100 - 2008-05-22, 21:35

Karol napisał/a:
dino100 napisał/a:
A w efekcie będzie nie technik masażu tylko teoretyk masażu wrrr

Ci co potrfią latć wodnę na papier to mają duże ułatwienie ale ci co nie potrafią a bardziej umieją techniki na tym nie skorzystają... Taka prawda :?

A jaka radocha np. dla niedowidzących...

administrator - 2008-05-22, 21:39

myszaida napisał/a:
z drugiej strony jak ktos sie czegos nauczyl przez te 2 lata to taki egzamin - praktyczny czy teoretyczny i tak nie bedzie ocenial nic tylko jak ktos bedzie mial szczescie i trafi na pytanie to zda a jak nie to przykrosc...

najlepiej chyba kazdy sam wie co robil przez te iles-set godzin na pracowniach i praktykach...

Dokładnie. Loteria i czy opis podpasuje pod wytyczone wskaźniki oceniania.

krzysne - 2008-05-23, 19:45

No naprawdę super teoretycznie zdawać praktykę. Może nie tyle lanie wody jest potrzebne co szczęście żeby wstrzelić się w klucz.
myszaida - 2008-05-23, 20:19

krzysne - nie dosc ze trzeba sie wstrzelic w "widzimisie" egzaminatora ktory wymyslal zadanie (to od niego zalezy jak jest punktowane) to dodatkowo trzeba miec na tyle dobra kadre w szkole zeby wystarczajaco duzo razy przewalkowala z grupa roznorodne zadania i "haczyki" by osoby po maturze potrafily napisac projekt samodzielnie i z glowa...

widze roznice pomiedzy moim rozumieniem "Projektu" (nie chodzi o to ze jestem jakas wszechwiedzaca ale na studiach przez 5 lat sie roznych @#$@# napisalam....) a podejsciem ludzi po liceum gdzie jest to dla nich dodatkowy stres. moze mam taka grupe i sie myle bo dla innych to nie problem...

krzysne - 2008-05-24, 10:46

A to pytania nie są wymyślane zewnętrznie? Dla wszystkich takie same?
myszaida - 2008-05-24, 13:10

sa. splywaja wczesniej razem z odpowiednim kluczem i jest losowanie ktory zestaw bedzie dla wszystkich. problem w tym ze kazdy autor sam precyzuje ile punktow za co. i jesli np wymyslil ze masz podac przykladowe pytania jakie zadasz pacjentowi to moze zrobic tak ze
a) za kazde pytanie punkt i max za wszystkie np. 4
b) wypisze 3 pytania i jeli bedziesz akurat mial takie same wsrod swoich to uzyskasz max punktow
c) musisz napisac nie wiem 8 9 czy 10 pytan i jak napiszesz 4 albo 5 to nie dostaniesz wogole punktu
(nie wiem czy zobrazowalam to co chcialam przekazac :D )
wiec tak naprawde nie wiesz w jaki sposob pisac co znow sprowadza sie do zasady - pisz wszystko co wiesz moze trafisz - i wracamy do punktu wyjscia ze nie wazna jest konkretna adekwatna wiedza ale to czy potrafisz w ktrotkim czasie napisac elaborat w mysl zasady "moze utrafie" :D

krzysne - 2008-05-24, 13:36

Czyli jak na maturze z polskiego. Klucz i ważne żeby się w niego wstrzelić


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group