To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Szkoła, kursy, warsztaty związne z akupresurą, refleksologią

lorkinia - 2012-04-17, 20:03

Może nie jest to do końca udowodnione naukowo ( ja o tym nie wiem - może już jest) , ale ta wiedza ma pare tysięcy lat, a nauka jest dość młodą dziedziną i cały czas popełnia jakieś błędy. Medycyna niekonwencjonalna (akupunktura i refleksologia) są coraz bardziej popularne na świecie. Ponoć w Danii każdy zakład pracy ma Refleksologa.
Znam paru terapeutów i studentów, którzy mogą potwierdzić, że to działa - mam na myśli przede wszystkim refleksologie twarzy i głowy. Ja też używam Refleksologii na co dzień.
Warto jednak poszerząć swoją wiedzę a także współpracować z dietetykami i fizjoterapeutami. Za Refleksologią stoi szalenie ciekawa wiedza i mądrość, z której warto korzystać. Polecam ksiązki :

http://merlin.pl/Reflekso...C1724579F1A.LB2

http://www.empik.com/medy...16032,ksiazka-p

Tą drugą chyba ciężko dostać, ale jest w niektórych warszawskich bibliotekach.

adamm - 2012-04-17, 22:48

Najchętniej spotkałbym sie z wami twarzą w twarz, trudno mi jest rozmawiać przez "internet" :P
Chce podjąć nauke refleksologi i muszę obeznać się co wybrać abym nie żałował i miał jak najlepsze profity.
Miłej nocy ;-)

PS: Real u siebie Bayern rozjedzie :P

massagewarsaw - 2012-04-17, 23:31
Temat postu: kurs masaz tajski
adamm napisał/a:
miał jak najlepsze profity.

idz gdzies na zabieg i gadaj z terapeuta.

profity zostaw bankierom (i organizatorom kursow po 850/2 dni), nastaw sie raczej na dobro klienta.

lorkinia - 2012-04-18, 09:50

Tak, jeśli ma się wiedzę i lubi się to co się robi, bo ten zawód najlepiej wykonywać z sercem (z sercem nie tylko dla samego fachu, ale też do pomagania innym), to ludzie będą o Tobie mówić (polecać). Jeśli na pierwszym miejscu postawimy sobie cel chęć pomagania innym i jednocześnie skupimy się na zgłębianiu wiedzy oraz rozumieniu madrości, która się za nią kryje, to szanse na sukces są dość duże. Oczywiście nie należy zapminać o medycynie konwencjonalnej, bo wiele osób mocno w nią wierzy, więc na pewno te rejony też wypada eksplorować. Ja nadal się uczę i uczyć chyba nie przestanę, do końca życia. :) powodzenia. :)
adamm - 2012-04-18, 13:39

1. Powiedzcie mi jak starać się o te dofinansowania, chociaż trochę mnie nakierujcie jak to działa :)
2. jeżeli chodzi o serce wkladane w zabiegi, oczywiście do każdego pacjenta (dużo narazie ich nie miałem) podchodze indywidualnie, wgłebiam się w jednostke chorobową itp
3. Właśnie zauważyłem że większość to kobiety, dlaczego, chyba chodzi o empatię (syndrom macierzyński) nie wiem

W pon jadę na tygodniowy staż do Warszawy a dokładnie http://www.centrumbeauty.pl właścicielką jest Pani Grażyna Skalec ( może ktoś o niej coś powiedzieć ;-) ? ) i przeczytałem że jest dyplomowanym refleksologiem, więc zobaczę co ona mi powie jak nakieruje co poleci.

lorkinia - 2012-04-18, 14:18

Super! Ja osobiście bardzo lubię tamtą okolice. "Żyzny teren" ;) Myślę, że Pani Grażyna Skalec na pewno Ci pomoże. :) Ja jej nie znam osobiście i nic o niej nie słyszałam. Czuję, że dasz sobie radę.
massagewarsaw - 2012-04-18, 15:28
Temat postu: kurs masaz tajski
grazyna jest bardzo w porzadku, skromna. Refleksologia jest dla niej dodatkiem, jest przede wszystkim kosmetyczka.

dofinansowanie - rejestracja i czekanie na finanse (na ten rok moga juz miec ograniczone, bo szastaja nimi od stycznia)

Doriska8 - 2016-01-01, 14:01

Witajcie, piszę z prośba o poradę. Chciałabym się zapisać na kurs refleksologi, ale przeglądając przeróżne oferty, zauważyłam ogromną rozbieżnośc w cenie I długości trwania takich kursów. Np.

- 10 godzin za 490 zł

- ponad 2 tys. zł za 140 godzin

Jestem więc zdezorientowana co wybrać, może bylibyście w stanie napisać na co zwrócić uwagę przy wyborze. Czy faktycznie refleksologii da sie nauczyć w jeden weekend tak jak to oferują?

Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam, Dorota

massagewarsaw - 2016-01-01, 15:31

to jest prosta matematyka.

poradzisz z nia sobie

MayThai - 2017-07-12, 15:05
Temat postu: Masaż
W jeden weekend można poznać podstawy refleksologii. Praktyka czyni mistrza. Aby być profesjonalistą potrzeba lat doświadczeń.
bonka - 2022-01-21, 08:24

Od siebie polecam jeszcze zapoznanie się z ofertą księgarni PZWL. Jest to obecnie największa księgarnia medyczna w Polsce i na ich stronie jest bardzo duzy wybór ksiażek traktujących o fizjoterapii.

Dobrze jest mieć kilka wartościowych pozycji na półce tak aby w razie potrzeby móc do nich sięgnąć.
https://pzwl.pl/fizjoterapia

Zerknij sobie do PZWL.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group