To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Przygotowania do egzaminu zawodowego - czerwiec 2012

Katarzyna72 - 2012-06-14, 20:07

jeszcze nigdy nie było porażenia wiec duże prawdopodobienstwo że bedziemy tymi szczesliwcami i na nas trafi
Dziołcha - 2012-06-15, 11:29

a co myślicie o niedowładzie połowiczym? Dość obszerna jednostka, pamiętać należy o masowaniu stawów. Wczoraj tak zerkałam i powtarzając za Walaszkiem i Zborowskim- kkg masujemy- prostowniki pobudzająco a zginacze rozluźniająco, podudzie tak samo a już w udzie jest odwrotnie- prostowniki rozluźniająco a zginacze pobudzająco.

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, bo już sama nie wiem co i jak. Im więcej siedzę nad tym , tym większego kręćka dostaje :cry:

Katarzyna72 - 2012-06-15, 12:14

wydaje mi sie ze masaz sam zalezy czy to bedzie spastyka czy wiotkosc, jesli spastyka to wydaje mi sie czy trzeba uwarzac ze zginaczami nadgarstka i dłoni bo jesli je tylko bedziemy roscierac nawet podłuznie to bedzie sie naslila spastyka.Kiedys masowalam taka pacjentke i powiem wam szczerze ze po stronie dłoniowej przedramienia i sama dłon tylko głaskalam bo jak robilam wiecej to dłon sie zamykala. W jednostkach chorobowych zborowskiego przy udarach jest opisane ktore miesnie sie masuje i nie ma tam zginaczy przedramienia.Jesli ktos mysli inaczej to prosze o poprawe. Jesli chodzi o wiotkosc to mozemy masowac wszyskto pobudzajaco czyli i wzdłuz i w poprzek duzo ugnaitan i roscieran
Jesli zle mysle to poprosze o poprawe

[ Dodano: 2012-06-15, 13:15 ]
wnet wszyscy dostaniemy kręcka

Dziołcha - 2012-06-15, 14:03

Masaż wprowadzamy w 3-4 tygodniu choroby rozpoczynając od bardzo łagodnych ruchów na kończynie górnej i dolnej. W przypadkach w których występuje niedowład mięśni twarzy, po stronie chorej należy również przeprowadzić masaż tych mięśni. Przy masażu kończyny górnej trzeba dokładnie wymasować staw nadgarstkowy, łokciowy, ramienny. Mięśnie zginacze ręki masujemy delikatnie, rozluźniająco, z przewagą głaskania rozcierania, natomiast grupę prostowników ręki pobudzająco z przewagą rozcierania i ugniatania. Mięsień dwugłowy ramienia masujemy rozluźniająco (głaskanie, rozcieranie, delikatna wibracja), a mięsień trójgłowy ramienia pobudzająco (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie). Przy masażu kończyny dolnej dokładnie rozcieramy staw skokowy i kolanowy. Mięśnie przedniej strony podudzia masujemy pobudzająco natomiast mięśnie tylnej strony podudzia (łydka) rozluźniająco. Na udzie przednią stronę masujemy rozluźniająco a tylnią pobudzająco. Przy niedowładach połowiczych zalecane jest przeprowadzenie masażu karku i obręczy barkowej oraz grzbietu po stronie chorej w celu poprawienia czucia.

To kawałek z Walaszka

[ Dodano: 2012-06-15, 15:04 ]
głównie chodzi mi o to nieszczęsne udo :?:

adamm - 2012-06-16, 09:56

Już coraz bliżej już coraz bliżej !!!!!!!!!!!!! ;-)
Nie ma się co niepotrzebnie stresować :) Dzisiaj trzymajmy wszyscy kciuki za naszych !!!!!!!!!!!!!

PS: Miłego dnia :)

blow - 2012-06-16, 13:10

Jeżeli Polska dzisiaj wygra to i my zdamy egzamin w przyszłym tygodniu !
Nawet jak naszym przeciwnikiem będą porażenia, drenaże czy inne cuda ! :D

AxelWhaitZZZ - 2012-06-16, 13:50

Witam :) serdecznie wszystkich generalnie pisze z malutką prośba potrzebuje dokładną, metodykę Drenażu limfatycznego szczególnie kończy dolnej jak i metodyki segmetarnego bo jeżeli idzie o segmetarny to kompletnie, nie wiem jak sie do tego zabrać. Prosił bym jak najszybciej o odzew do mnie na priv !!! z góry serdecznie dziękuje :P
Dziołcha - 2012-06-16, 14:12

Blow, nie żebym była aż tak sceptyczna, że nie wygrają ale nie uzależniajmy od nich naszego egzaminu co: :???:
adamm - 2012-06-16, 15:13

czasem czytając niektóre posty zastanawiam się czego uczą albo z czego uczą co poniektórych w tych szkołach...
PatrykKrynicki - 2012-06-18, 12:19

[quote="JustynaZuzanna"]Może i będę zdeczka hamska ale szczera:
Egzamin jest po to by Ci co bimbają przez dwa lata i się nie nadają do zawodu, nie mieli tytułu. Po to aby faktycznie Ci co mają kwalifikacje i dryg do tego pozostali w zawodzie. A Ci co przyszli na kierunek i zaliczali byle by zaliczyć "bo mamusia kazała iść do szkoły", albo "muszą chodzić bo rente zabiorą" dali sobie spokój...[/quote
Owszem masz rację tylko pomyśl z tej strony.Po pierwsze szkola by robiła na koniec egzamin wewnetrzny (tak jak to ja mialem,który przedewszystkim decydowal o ocenie i zaliczeniu pracowni masażu).Po drugie Ci co by sobie bimbali bardzo szybko by zakonczyli edukacje w tej szkole lu nie zdali by egzaminu szkolnego na koniec 2 klasy.A coś chyba jest nie tak skoro osoba ,ktora byla jedna z lepszych na roku,na praktykach chwalona przez pacjentow,średnia z praktyk 4,5 nie mogla zdac tego egzaminu:]

[ Dodano: 2012-06-18, 13:20 ]
Witam serdecznie wszystkich generalnie pisze z malutką prośba potrzebuje dokładną, metodykę Drenażu limfatycznego jak i metodyki segmetarnego bo jeżeli idzie o segmetarny to kompletnie, nie wiem jak sie do tego zabrać. Prosił bym jak najszybciej o odzew do mnie na priv !!! z góry serdecznie dziękuje

adamm - 2012-06-18, 14:20

no i jak po teoretycznym?
Trydny nie był :) jutro wrzuce arkusz z pytaniami a odpowiedzi powinny byc lada

axis1 - 2012-06-18, 14:27

Moim zdaniem to był najtrudniejszy egzamin od samego początku jak widziałem testy:) Na 100% dobrze mam 20 pytań na 50 a z tych 30 pozostalych to nie mam pewnosci 100%. W optymalnym przypadku mam 38 dobrze. Takze byle by do 25 dociagnac;) Pytania byly mega trudne w wiekszosci na moje.
emekpl - 2012-06-18, 14:36

witam własnie wrocielm z egzaminu ,rozwiazywalem od 2007 do 2012 stycznia wszystkie testy i uwazam ze ten byl najtrudniejsze,mysle ze zdam ale ciezko bylo pozdrawiam
adamm - 2012-06-18, 14:38

oj tam oj tam czy takie trudne, czekamy do wieczora, okaże się :)

teraz śoda to będzie bek i lament, segment nie wchodzi w gre to i aby nie było izometryki

axis1 - 2012-06-18, 14:42

Mam takie same odczucia jak Emek:) identyko wlasciwie. Juz wiem które 6 mam zle a reszta moze byc dobra, z tego 20 na bank mam dobrze... tylko 5 musze doczepic z tej reszty oby utrafic rany:) hehe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group