To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Sprzęt oraz akcesoria do masażu - Kamienie do masażu

Armani22 - 2012-01-19, 12:31
Temat postu: Kamienie do masażu
Witam,
mam na imię Adrian i jestem początkujący w zawodzie masażu :) Ale teraz do rzeczy... Pytanie do osób znających się w temacie i mających dobre pojęcie. Proszę o radę jakie kamienie do masażu kupić. Poszukuję od paru dni jakiegoś zestawu kamieni. Na aukcjach i sklepach internetowych są pewne zestawy, natomiast spotkałem się z opinią, iż można często trafić na jakieś podróbki, które nie trzymają długo ciepła. Chciałbym tego uniknąć i dlatego czekam na Wasze rady; gdzie i u kogo kupić oraz jaka ilość kamieni w zestawie w zupełności wystarczy?
Pozdrawiam :smile:

massagewarsaw - 2012-01-19, 14:56
Temat postu: kurs masaz tajski
szukaj kamieni bazaltowych (czarne, ciezkie), bo one wlasnie trzymaja cieplo/zimno dluzej, niz inne kamienie. W sprzedazy to wlasnie one sa z oferowane, ale dla pewnosci doczytaj w opisie kamieni lub zadaj pytanie sprzedawcy.

ilosc (i wielkosc) kamieni zalezy od ciebie, na ile jestes zainteresowany uzywac dziesiatki kamieni czy tylko kilkunastu i na jakich czesciach ciala.

jesli jestes poczatkujacym masazysta (i jak przypuszczam po zadanych pytaniach - bez kursu kamieniami), to moze ogranicz sie do najtanszego zestawu (czy nawet do kamieni zebranych samemu) i do prostego ogrzewacza (np jakis eleganckie naczynie metalowe podgrzewane swieczkami, frytkownica czy jakiekolwiek podobny ogrzewacz uzywany w kuchni i do dostania w kazdym supermarkecie).

to sa tylko moje przemyslenia, nie mam wiele pojecia o masazu kamieniami, bo nie uczylem sie jego i nie wykonuje - wole uzywac wlasnych dloni, wiekszosc klientow twierdzi, ze mam je gorace.

Goracych przedmiotow (plastikowa butelka wypelniona goraca woda) uzywam czasem, jesli wiem, ze musze opuscic klienta na jakis czas, np zeby przejsc korytarzem do odleglej umywalki, zeby umyc rece przed masowaniem czy otworzyc drzwi kolejnemu klientowi.

jesli klient chce goracy masaz, to uzywam parowanych stempli ziolowych, ktore maja dzialanie lecznicze (ziola przenikaja do krwioobiegu)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group