To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż przy guzach mózgu

karolina770 - 2012-01-19, 01:32
Temat postu: Masaż przy guzach mózgu
Witam jeszcze raz i mam klolejne pytanie. Czy wykonujecie masaz przy guzach np guzach mózgu ? Znam pacjenta, z wykrytym guzem mózgu, ktory uczeszczal na zabiegi masazu klasycznego czy to wskazane?
massagewarsaw - 2012-01-19, 02:03
Temat postu: kurs masaz tajski
sa guzy roznego pochodzenia, to nie musi byc rak, wiec masaz moze byc wykonywany.

Nawet w przypadku raka mozna dopuscic masaz, jesli sa wskazania (to jest opinia mniejszosciowa)

Piotrek Medic - 2012-01-19, 14:52

karolina770, pytanie jest o aktualny problem pacjenta- czy problem bólowy np który zgłasza wynika z samej zmiany nowotworowej czy też rakowej ( bo rak i nowotwór to wbrew pozorom nie to samo).

Ja również spotykałem się z wykorzystywaniem masażu przy zmianach nowotworowych. Sam nawet dwóch pacjentów prowadziłem- wprawdzie nie samym masażem a fizjoterapią. Najważniejsze to wczucie się w pacjenta i współpraca z lekarzem prowadzącym- szczególnie przy chorobach onkologicznych jest to niezwykle ważne.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy wolno wtedy masować. To zależy od stanu pacjenta, typologii nowotworu bądź raka, itp itp itp....

Anakonda - 2012-01-19, 18:37

Uważam że masaż przy nowotworach jest nie wskazany, bo grozi to niebezpieczeństwem jak dla pacjenta, tak i dla masażysty. Wystarczę przeanalizować mechanizm działania masaża na organizm chorego. Parędziesiąt lat temu uważałam inaczej i udowodniałam to swoje zdanie efektami praktyki. Ale teraz jestem pewna, że masaż przy nowotworach skróca życie pacjenta i negatywnie wpływa na zdrowie masażysty. Z czystego serca nie radze masować takich chorych.
massagewarsaw - 2012-01-19, 19:27
Temat postu: kurs masaz tajski
tak, generalnie unika sie masazu przy nowotworach, wszyscy masazysci i wiekszosc klientow o tym wie. Natomiast jesli masaz nie jest calego ciala, ale jego czesci odleglej od nowotworu i pomoze w funkcjonowaniu, podniesieniu jakosci zycia, np po wypadku, to warto rozwazyc.

na czym mialoby polegac niebezpieczenstwo dla masazysty?

karolina770 - 2012-01-19, 20:54

Pacjent, o ktorym pisałam z guzem mozgu mial wykonywany dosc intensywny masaz calego kregoslupa takze mowiac o odc C jest to nie daleko ogniska choroby
massagewarsaw - 2012-01-19, 21:14
Temat postu: kurs masaz tajski
miejmy nadzieje, ze masazysta wiedzial co i dlaczego robi. Ja prawdopodobnie robilbym delikatny masaz plecow, krotki i tylko wybranej czesci.

ps zamiast "masaz kregoslupa" zgrabniej jest uzyc "masaz plecow" - od kregoslupa sa chiropratycy, osteopaci, fizjo, lekarze i kregarze, a masazysci sa od miesni i tkanek miekkich

karolina770 - 2012-01-19, 22:44

Tak masz racje masazysci dzialaja na miesnie ;)

[ Dodano: 2012-01-19, 22:49 ]
Jednakże w kontaktach z ludzmi uzywam jednak zdania masaz kregoslupa poniewaz pacjent nie ma pojecia ze najcześciej bolą go przeciążone i sforsowane mięsnie przykręgosłupowe a nie sam kregosłup i nie spotkałam się jeszcze aby pacjent, ktorego bolą mięśnie powiedział " bolą mnie mieśnie" zawsze mowi "boli mnie kregosłup". Oczywiscie masazysci powinni miedzy soba uzywac prawidlowego jezyka anatomicznego ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group