To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Kręcz szyjny u dzieci - doświadczenia

alkarn - 2012-01-02, 21:18
Temat postu: Kręcz szyjny u dzieci - doświadczenia
Witam

Interesuje mnie jak wygadają masaże w jednostce chorobowej Kręczu szyi u dzieci

Bo praca z dziećmi jest skomplikowana. Jak możecie wasze doświadczenia opisać.

karolina770 - 2012-01-19, 23:44

Mając zajęcia na uczelni z prof. dr. hab. Grzegorzem Kandzierskim prawdopodobnie z Lublina wpajał nam jedynie to aby wszelkie czynności prowadzone do poprawy zdrowia dziecka z kreczem były skierowane po stronie przeciwnej do schorzenia. Czyli sytuacja gdy krecz jest lewostronny jedzenie, zabawki, wszelkie zaczepki dziecka, dzwięki wykonujemy po stronie prawej aby dziecko rozciągało przykurczony miesien m-s-o. O masazu nie wspominal, ale moim zdaniem aby ten miesien rozluznic nalezy stosowac techniki rozluzniajace, ale przy kreczu miesien ten jest tak bardzo skrocony i spiety ze techniki masazu moga pomoc lecz tylko na chwile potrzebna jest terapia. To tylko moje zdanie.
sylos121 - 2012-02-03, 16:49

Ja na zajęciach z masażu wraz z grupą szczegółowo uczyliśmy się masażu w przypadku kręczu szyi. składał się on z 7 faz. Masaż mm. mos, czworobocznego, karku, masaż punktowy oraz redresja.

I faza - pogłębienie przykurczu. w tej fazie wykonuje się masaż mm. mos, najpierw po stronie lewej a następnie po stronie prawej.
II faza - rozciągnięcie przykurczu. masaż mm. mos, najpierw lewa a następnie prawa strona.
III faza - masaż mm. mos równocześnie.
IV faza - masaż karku
V faza - masaż mm. czworobocznego
VI faza - masaż punktowy
VII - redresja

takiego masażu uczyliśmy się jeśli chodzi o kręcz szyi pochodzenia mięśniowego

massagewarsaw - 2012-02-03, 20:03
Temat postu: kurs masaz tajski
sylos121 napisał/a:
I faza - pogłębienie przykurczu. w tej fazie wykonuje się masaż mm. mos, najpierw po stronie lewej a następnie po stronie prawej.
II faza - rozciągnięcie przykurczu. masaż mm. mos, najpierw lewa a następnie prawa strona.

powinnas podac, po ktorej stronie byl przukurcz

Kopara - 2012-02-03, 20:16
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
sylos121 napisał/a:
I faza - pogłębienie przykurczu. w tej fazie wykonuje się masaż mm. mos, najpierw po stronie lewej a następnie po stronie prawej.
II faza - rozciągnięcie przykurczu. masaż mm. mos, najpierw lewa a następnie prawa strona.

powinnas podac, po ktorej stronie byl przukurcz

jak mniemam, przykurcz po stronie prawej

sylos121 - 2012-02-04, 10:41
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
sylos121 napisał/a:
I faza - pogłębienie przykurczu. w tej fazie wykonuje się masaż mm. mos, najpierw po stronie lewej a następnie po stronie prawej.
II faza - rozciągnięcie przykurczu. masaż mm. mos, najpierw lewa a następnie prawa strona.

powinnas podac, po ktorej stronie byl przukurcz


tak, nie podałam po której stronie jest przykurcz.

z tego co ja wiem przykurcz jest po stronie lewej.

dodam jeszcze że w tych fazach masażu używamy specjalnych technik które powodują rozluźnienie i rozciągnięcie przykurczonych mięśni.

szczegółowo opisana jednostka chorobowa wraz z masażem na stronie: http://fizjo.e-masaz.pl/page.php?id=krecz_szyi



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group