To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Studia odnowy biologicznej

masazysta2010 - 2011-09-21, 11:46
Temat postu: Studia odnowy biologicznej
Witam:) mam prare pytań dotyczących kursów masażu i studiów i prosiłbym o konkretne odpowiedzi na temat:). w Tym roku piszę egzamin państwowy na technia masazyste i po egzaminie chce sięprzenieśc do Warszawy. Chce sięwybrać na studia na AWF na kierunek odnowy biologicznej, w przyszłości chcialbym sie zajmować odnową bologiczna i pracowaćw SPA, ZE SPORTOWCAMI, UZDROWISKU ITD( W TYCH KIERUNKACH), myslalem wczesniej o fizjoterapi lecz to zupelnie inna bajka i to mnie nie interesuje, bralem to jedynie pod wzgledem ulepszenia wiedzy z anatomi. Chce warszawie robic na caly etat jako masazysta majac uprawnienia po egzaminie i zaocznie studiowac AWF na kierunku instruktora odnowy biologicznej Moje pytania:

1.Gdzie jest w Warszawie dobra uczelnia kierunku AWF ze specjalizacja odnowy biologicznej(zaoczna)? i prosze bez żadnych reklam uczelni;)
2.Dokształcając sięjako masażysta i robiąc sobie różne kursy na co patrzeć( co te kursy powinny zawieraći wydawać "jakie papiery")
3.Proponowane kursy?
4.Czy zamiast AWF le[iej zaocznie fizjoterapie?

Jestem w tym zawodzie z zamilowanie, kocham to co robie i zależy mi jak z największej wiedzy a nie z jak najwiecej niewartościowych papierków!:) Proszęo opinie ludzi, którym nie zależy na reklamach:)

massagewarsaw - 2011-09-21, 12:09
Temat postu: kurs masaz tajski
spa to jedna dzialka, ale sportowcy, a nawet uzdrowisko (rozumie sanatoriun), to troche inne. Do tego pierwszego technik i kursy wystarcza, do sportowcow trzeba fizjo.

1. w wawie jest jedno awf, oczywiscie sa tez inne uczelnie z kierunkiem odnowa. W sekretariacie szkoly gdzie jestes powinni miec spis, rowniez pewnie trafisz na necie - ale w przyszlym roku moga byc jakies zmiany (zawieszenie kierunku czy otwarcie naboru na nowy kierunek), dlatego sprawdzaj info raz na jakis czas, najlepiej bezsporednio z uczelniami.

2-3. kursy wybieraj takie, jakie beda ci potrzebne w pracy (moze pracodawca da ci dofinansowanie, dni wolne, a rowniez wiecej i lepiej platna prace).

4. na awf sa rozne kierunki - od odnowy do fizjo. Tak samo zreszta na innych uczelniach.

ps przenosze watek do kursow

masazysta2010 - 2011-09-21, 12:21

a jesli chodzi zebym mogl polaczyc zarowno odnowe biologiczna z wspólpraca ze sportowacami?( bo napisales uzdrowika i sportowcy potrzebne fizjo) to jaki kierunek zeby oby dwa
massagewarsaw - 2011-09-21, 12:34
Temat postu: kurs masaz tajski
nie wiem, wejdz na strone awf (bo to najwieksza i najbardziej rozwinieta uczelnia) i sprawdz, jakie maja kierunki. Zapewne przy nich bedzie krotki opis programu. Dziekanaty poszczegolnych kierunkow tez ci podpowiedza, mozesz wpadac na otwarte drzwii i gadac z wykladowcami i studentami.

nie wydaje mi sie, ze powinienes uczyc sie anatomii to poziomu fizjo (a z anatomia bedziesz musial przerabiac caly pozostaly program, czyli pewnie 80% innych przedmiotow), jesli masz zamiar zajmowac sie masazem w spa, w odnowie.

kazdy z ewentualnych kursow, ktore bedziesz robil, bedzie zawierac elementy anatomii potrzebne do opanowania danej techniki. Zreszta jako technik bedziesz juz miec o tym pojecie.

w sasiednim watku shant planuje po techniku promocje zdrowia licencjat w rok (bo ma technika) http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1892

mozliwe, ze rowniez tobie cos podobnego wystarczy.

w ramach zajec szkolnych mozecie poprosic nauczyciela o wyjasnienia, razem z klasa mozecie przygotowac kompedium uczelni i kierunkow.

masazysta2010 - 2011-09-21, 12:58

przeczytalem ten link co podales i jak dobrze zrozumialem majac wyksztalcenie TECHNIK MASAZYSTA. moge zrobic sobie w rok UZUPELNIAJACE licencjackie z promocji zdrowie i bedzie to trwac rok tylko gdzie to moge zrobic...
massagewarsaw - 2011-09-21, 13:00
Temat postu: kurs masaz tajski
pytaj shanta albo popros go o wypowiedzenie sie tu w watku.

gdy ty pisales, ja wyedytowalem swoja wczesniejsza wypowiedz - dodalem o dniach otwartych na uczelniach i o wlaczeniu do lekcji w technikum info o roznych kierunkach



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group