To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Pytanie o otwarcie działalności edukacyjnej dot. masażu

wikidajlo - 2011-07-23, 21:09
Temat postu: Pytanie o otwarcie działalności edukacyjnej dot. masażu
Witam serdecznie,
Chcialbym poradzić się w następującej kwestii. Razem z kolega chcielibyśmy otworzyć w naszym miasteczku placówkę z KURSAMI MASAŻU. jest nisza w naszej okolicy. Czy ktoś z Was orientuje się jak to wygląda od strony formalnej:

1. Czy wystarczy założenie własnej działalności gospodarczej i w PKD wybranie odpowiedniego numeru i np po roku działalności starać się o akredytację MEN?

2. Z tego co wyczytałem na forum by prowadzić kursy nie koniecznie trzeba mieć magistra- jak to dokładnie wygląda, tym bardziej że planujemy wprowadzić szkolenia dla masazystów ( czyli de facto masaż według mnie i kolegi oparty na zasadach masażu klasycznego itp, ale nie będzie to kurs masażu I stopnia czy II. Czy jest to kwestia naszego dajmy na to widzi mi się- tzn prawnie nie jest to uwarunkowane jakimiś wymogami, które trzeba spełnić

Jakie poza tym jeszcze warunki trzeba by spełnic- sanepid itp[?

Za pomoc z góry bardzo dziękuję

RehaT - 2011-07-24, 18:14

Szkolenie tak naprawde moze prowadzic rowniez osoba bez wyksztalcenia. Pytanie tylko z jakim papierem wyjdzie kursant. Z tego co wiem to otwieramy dzialanosc g. i staramy sie wlasnie o akredytacje interesujacych nas jednostek.Wiadomo ze w tym zawodze najlepiej ptf jesli myslimy o pracy w jednostkach sluzby zdrowia, lub bez zadnej akredytacji jesli myslimy np o Odnowie biologicznej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group