To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin praktyczny czerwiec 2011 Rozwiązanie

Rubiini - 2011-06-20, 18:38

lol, no to ładnie. Nam komisja przed egzaminem w sumie mówiła, że nie dostaniemy dodatkowych kartek na brudnopis ale że do pisania na czystko owszem. Jeśli nie będą sprawdzać nam tych dodatkowych kartek, to już wiem, że 30 osób będzie za rok poprawiać... ba! 30 osób z masażu, a jeszcze kosmetyczki, ratownicy, farmacja... Nie mogliśmy się rozstać to się za rok spotkamy :D
marcin86 - 2011-06-20, 21:23

Czegoś tu nie rozumiem...
U mnie na egzaminie komisja poinformowała, że karki jakie są w arkuszu egzaminacyjnym są jedynymi i nie możemy otrzymać dodatkowych do napisania pracy.
Patrze w informacje dla zdającego i cytuje punkty:

6. "Zadanie rozwiązuj tylko w zeszycie KARTA PRACY EGZAMINACYJNEJ od razu na czysto, nie otrzymasz dodatkowych kartek. Notatki, pomocnicze obliczenia itp., jeżeli nie należą do pracy, obwiedź linią i oznacz słowem BRUDNOPIS. Zapisy oznaczone BRUDNOPIS nie będą oceniane."

7. "Po rozwiązaniu zadania ponumeruj strony pracy egzaminacyjnej. Numerowanie rozpocznij od strony, na której jest miejsce do zapisania tytułu pracy. Wszystkie materiały które załączasz do pracy opisz swoim numerem PESEL* w prawym górnym rogu."

8. " Na stronie tytułowej zeszytu KARTA PRACY EGZAMINACYJNEJ, wpisz liczbę stron swojej pracy i liczbę sztuk załączonych materiałów."

Czy te punkty wzajemnie się nie wykluczają ? A może arkusz był robiony na zasadzie "kopiuj" "wklej" i stąd te niejasności ? No chyba że ewentualne ZAŁĄCZONE MATERIAŁY to kartki które sami powinniśmy sobie przynieść na egzamin..

Masaz.Joanna - 2011-06-21, 19:55

Rubiini napisał/a:
Nam komisja przed egzaminem w sumie mówiła, że nie dostaniemy dodatkowych kartek na brudnopis ale że do pisania na czystko owszem. Jeśli nie będą sprawdzać nam tych dodatkowych kartek, to już wiem, że 30 osób będzie za rok poprawiać... ba! 30 osób z masażu, a jeszcze kosmetyczki, ratownicy, farmacja... Nie mogliśmy się rozstać to się za rok spotkamy

Jestem pewna że nie można było dobierać kartek, ponieważ byłam w komisji egzaminacyjnej na egzaminach i na szkoleniach było wyraźnie mówione że nie można dobierać żadnych kartek (zarządzenie CKE). Nie wiem dlaczego w niektórych szkołach pozwolono słuchaczom dobierać kartki, widocznie byli niedoinformowani w tej kwestii. Zastanawia mnie tylko jak podejdą do tego egzaminatorzy, według mnie bez urazy ale byłoby nie w porządku gdyby sprawdzali dodatkowe kartki, bo prawda jest taka że kartek było w tym roku wyjątkowo mało do pisania i uczniowie którym zabroniono je dobierać byliby ewidentnie poszkodowani... :roll:

[ Dodano: 2011-06-21, 20:57 ]
marcin86 napisał/a:
7. "Po rozwiązaniu zadania ponumeruj strony pracy egzaminacyjnej. Numerowanie rozpocznij od strony, na której jest miejsce do zapisania tytułu pracy. Wszystkie materiały które załączasz do pracy opisz swoim numerem PESEL* w prawym górnym rogu."

8. " Na stronie tytułowej zeszytu KARTA PRACY EGZAMINACYJNEJ, wpisz liczbę stron swojej pracy i liczbę sztuk załączonych materiałów."

Czy te punkty wzajemnie się nie wykluczają ? A może arkusz był robiony na zasadzie "kopiuj" "wklej" i stąd te niejasności ? No chyba że ewentualne ZAŁĄCZONE MATERIAŁY to kartki które sami powinniśmy sobie przynieść na egzamin..


Przez załączone materiały rozumie się Kartę Oceny i Kartę Pracy Egzaminacyjnej..

massagewarsaw - 2011-06-21, 20:09
Temat postu: kurs masaz tajski
Masaz.Joanna napisał/a:
byłoby nie w porządku gdyby sprawdzali dodatkowe kartki, bo prawda jest taka że kartek było w tym roku wyjątkowo mało do pisania i uczniowie którym zabroniono je dobierać byliby ewidentnie poszkodowani.

asiu, wydaje sie, zaprzeczylas sobie - jesli w tym roku bylo wyjatkowo malo kartek, to komisja powinna sprawdzac dodatkowe kartki.

przynajmniej powinni to zrobic w tym roku, poniewaz instrukcje byly niejasne - jesli komisja szkolna popelnila blad, to nie jest to wina uczniow.

rozumie, ze jest tendencja do skracania objetosci egzaminu, miedzy innymi ze wzgledu na czas sprawdzania prac. Niemniej dla niektorych, np z wadami wzroku, niedowidzacy, ktorzy z reguly maja duzy charakter pisma, nie powinno byc ograniczen.

martuska1989 - 2011-06-21, 20:18

Ale jest to rowniez nie fair w stosunku do tych ktorzy kartek dobierac nie mogli. Miałam zdecydowanie wiecej do napisania, bardziej szczegolowo, ale kartki mnie ograniczyly.
massagewarsaw - 2011-06-21, 21:22
Temat postu: kurs masaz tajski
martuska1989 napisał/a:
Ale jest to rowniez nie fair w stosunku do tych ktorzy kartek dobierac nie mogli. Miałam zdecydowanie wiecej do napisania, bardziej szczegolowo, ale kartki mnie ograniczyly.

marta, jest fair dla ciebie i dla innych w podobnej sytuacji, bo zawarliscie najwazniejsza tresc i jesli jest ona poprawna, to zdajecie.

Gorzej moze byc z tymi, ktorzy pisali na dodatkowych kartkach, ktore moga nie zostac wziete pod uwage przy punktowaniu, czyli traca od ~17% (jesli napisali na jednej dodatkowej kartce) do 50% (jesli napisali na 6 dodatkowych kartkach, jak ktos wczesniej wspomnial) na "dzien dobry".

jesli komisja nie bedzie punktowac dodatkowych kartek, to uczniowie beda miec pelne prawo (zostali wprowadzeni w blad przez komisje szkolna) do dodatkowego, przyspieszonego egzaminu na jesieni, a nie w czerwcu 2012 czy nawet w lutym.

szukuje sie napiete oczekiwanie na wyniki. Pewnie ministerstwo jest juz swiadome sytuacji i jesli nie znajda polubownego rozwiazania (punktowanie kartek dodatkowych), to szukuje sie powazny problem we wrzesniu.

jedyny sposob na przyspieszony egzamin to akcja grupowa, np klasowe/szkolne petycje do ministra, z kopia dla dyrektora, kuratorium, sejmowej komisji szkolnictwa, jakichs tam rzecznikow. Dlatego warto podtrzymac przez wakacje kontakt z kolegami z klasy, a poprzez np to forum, z innymi szkolami. Jako, ze formalnie, nie jestescie juz uczniami, to samorzad szkolny tu nic nie wskora, natomiast mozna oprzec sie na starym samorzadzie klasowym.

Anonymous - 2011-06-22, 07:18
Temat postu: projekt rozwiazanie
witam
czy jest rozwiazanie link z projektu 2011r

Masaz.Joanna - 2011-06-22, 11:24

massagewarsaw napisał/a:
asiu, wydaje sie, zaprzeczylas sobie - jesli w tym roku bylo wyjatkowo malo kartek, to komisja powinna sprawdzac dodatkowe kartki.

Komisja / Ośrodek egzaminacyjny który nie poinformował o tym uczniów prawdopodobnie będzie miał z tego tytułu nieprzyjemności, bo to w ich gestii jest uczniów poinformować, tak więc ja byłabym za mniejszym złem i nie sprawdzaniem tych kartek, a wyrównaniem szans i ponownym napisaniem tych egzaminów przez osoby które dobierały kartki. :smile:

[ Dodano: 2011-06-22, 12:27 ]
Cytat:


Wysłany: Wczoraj 22:22 kurs masaz tajski
martuska1989 napisał/a:
Ale jest to rowniez nie fair w stosunku do tych ktorzy kartek dobierac nie mogli. Miałam zdecydowanie wiecej do napisania, bardziej szczegolowo, ale kartki mnie ograniczyly.

marta, jest fair dla ciebie i dla innych w podobnej sytuacji, bo zawarliscie najwazniejsza tresc i jesli jest ona poprawna, to zdajecie.

Gorzej jeżeli ktoś np. poprzez brak miejsca zdołał napisac egzamin tylko do punktu (hipotetycznie) 5 i nie zdał, a dowie się że egzaminatorzy sprawdzali dodatkowe kartki... Wtedy myślę będzie największy problem, bo zaczną się skargi, odwołania... Takich sytuacji może byc sporo, wszystkie egzaminy próbne z uczniami piszę się na tych 7-8 kartkach, a tu niespodzianka dali tylko 6. Dodatkowo osoby które ewidentnie nie zdałyby ze względu na niski poziom wiedzy będą się odwoływac, bo nie miały możliwości dobierania kartek i nie miały jak się popisac swoją wiedzą.. :???:

massagewarsaw - 2011-06-22, 11:39
Temat postu: kurs masaz tajski
Masaz.Joanna napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:
asiu, wydaje sie, zaprzeczylas sobie - jesli w tym roku bylo wyjatkowo malo kartek, to komisja powinna sprawdzac dodatkowe kartki.

Komisja / Ośrodek egzaminacyjny który nie poinformował o tym uczniów prawdopodobnie będzie miał z tego tytułu nieprzyjemności, bo to w ich gestii jest uczniów poinformować, tak więc ja byłabym za mniejszym złem i nie sprawdzaniem tych kartek, a wyrównaniem szans i ponownym napisaniem tych egzaminów :smile:

nie ustosunkowalas sie do cytatu, ktory przytoczylas.

wedlug mnie prosciej bedzie ministerstwu zatrudnic paru dodatkowych egzaminatorow i przeczytac wszystkie prace, niz organizowac dodatkowe, nadzwyczajne egzaminy.

w tym przypadku egzamin nie bedzie rowny dla wszystkich, ale jest to praktyczniejsze i sprawiedliwsze rozwiazanie.

niektorzy uczniowie, jak np rubiini, zaplanowali juz wyjazdy zagraniczne. Inni zalatwili juz prace, np od wrzsnia, bazujac na przeswiadczeniu, ze egzamin zdali (na podstawie ocen szkolnych i egzaminow probnych). Inni wybieraja sie na studia, czasami w miejscach odleglych od szkoly, gdzie zdawali egzamin. Teraz ich plany beda powaznie pokrzyzowane.

Masaz.Joanna - 2011-06-22, 11:51

Ustosunkowałam się :smile: stwierdzając żeby nie sprawdzali :)
Co do dalszej części postu, Ja patrzę na to trochę z innej strony, wiem że ludzie będą się odwoływać i stwarzać wiele problemów z tego powodu, bo potrafią się odwoływać z bardzo błahych powodów, tak więc brak możliwości dobierania kartek będzie zdecydowanie mocnym argumentem, skoro inni mogli dobierać..
W żadnym wypadku nie twierdzę że jest to wina uczniów - Jest to zdecydowanie wina ośrodków / komisji które na to przyzwoliły i poinformowały uczniów, ale niestety prawda jest taka że za takie błędy jak np. wycieki prac egzaminacyjnych zawsze ponoszą konsekwencje uczniowie i nikt nie patrzy że ktoś gdzieś wyjeżdża czy pracuje... Dlatego sądzę, że w tym przypadku może się okazać że sprawa zostanie rozwiązana w ten sam sposób... Jedyne czego można życzyć to w przyszłej sesji egzaminacyjnej mniej nieporozumień... :neutral:

massagewarsaw - 2011-06-22, 12:22
Temat postu: kurs masaz tajski
aha.

trzeba miec nadzieje, ze jesli ministerstwo do tej pory (tydzien od ogzaminu) nic nie napisalo na swojej stronie o nieprawidlowosci i dodatkowym egzaminie, to nie schowali glowy w piasek, a planuja sprawdzenie wszystkich prac. Przypuszczac nalezy, ze nie napisza o tym w koncu sierpnia, bo to by powaznie wnerwilo kilkadziesiat tysiecy uczniow

Rubiini - 2011-06-22, 16:02

Masaz.Joanna napisał/a:
Jestem pewna że nie można było dobierać kartek, ponieważ byłam w komisji egzaminacyjnej na egzaminach i na szkoleniach było wyraźnie mówione że nie można dobierać żadnych kartek (zarządzenie CKE). Nie wiem dlaczego w niektórych szkołach pozwolono słuchaczom dobierać kartki, widocznie byli niedoinformowani w tej kwestii. Zastanawia mnie tylko jak podejdą do tego egzaminatorzy, według mnie bez urazy ale byłoby nie w porządku gdyby sprawdzali dodatkowe kartki, bo prawda jest taka że kartek było w tym roku wyjątkowo mało do pisania i uczniowie którym zabroniono je dobierać byliby ewidentnie poszkodowani... :roll:

[ Dodano: 2011-06-21, 20:57 ]
marcin86 napisał/a:
6. "Zadanie rozwiązuj tylko w zeszycie KARTA PRACY EGZAMINACYJNEJ od razu na czysto, nie otrzymasz dodatkowych kartek. Notatki, pomocnicze obliczenia itp., jeżeli nie należą do pracy, obwiedź linią i oznacz słowem BRUDNOPIS. Zapisy oznaczone BRUDNOPIS nie będą oceniane."

7. "Po rozwiązaniu zadania ponumeruj strony pracy egzaminacyjnej. Numerowanie rozpocznij od strony, na której jest miejsce do zapisania tytułu pracy. Wszystkie materiały które załączasz do pracy opisz swoim numerem PESEL* w prawym górnym rogu."

8. " Na stronie tytułowej zeszytu KARTA PRACY EGZAMINACYJNEJ, wpisz liczbę stron swojej pracy i liczbę sztuk załączonych materiałów."

Czy te punkty wzajemnie się nie wykluczają ? A może arkusz był robiony na zasadzie "kopiuj" "wklej" i stąd te niejasności ? No chyba że ewentualne ZAŁĄCZONE MATERIAŁY to kartki które sami powinniśmy sobie przynieść na egzamin..


Przez załączone materiały rozumie się Kartę Oceny i Kartę Pracy Egzaminacyjnej..


Po 1. Moi nauczyciele, którzy byli w komisjach egzaminacyjnych u mnie w szkole i w innych szkołach są tak samo pewni, że właśnie można było dobierać kartki oraz, że wg zarządzenia CKE nie wolno było udostępniać dodatkowych kartek ale na brudnopis. Że można było do pisania na czysto poprosić o dodatkowe kartki, pod warunkiem, że wszystkie strony z zeszytu karty pracy egzaminacyjnej zostały zapełnione.
Po 2. Yyy materialem który załączam do pracy egzaminacyjnej jest... karta pracy egzaminacyjnej, która z moją pracą jest połączona (w jedną kupę zszyta)? Spoko, może jednak nie wszystko rozumiem. No więc ta karta pracy jest tym nieszczęsnym załączonym materiałem. Wg punktu 7 załączony materiał muszę oznaczyć swoim numerem pesel w prawym górnym roku tak? No chyba tak. Ale ja się pytam, po co w takim razie trzeci punkt "Informacji dla zdającego" w którym jest napisane co trzeba zrobić z kartą pracy egzaminacyjnej? A może powinnam zapytać po co ostatnie zdanie punktu 7, skoro opis dotyczący podpisu karty pracy egzaminacyjnej i karty oceny znajduje się w punktach 3 i 4? Co jest załączonym materiałem a co nie - oto jest pytanie. Może jednak przez załączony materiał rozumie się te nieszczęsne dodatkowe kartki, nie zaś kartę pracy i kartę oceny? lol
Po 3. Nasuwa mi się kolejne pytanie... A może to ci uczniowie, którzy pisali jedynie na pięciu stronach zostali wprowadzeni w błąd?
Po 4. Jestem niesamowicie zbulwersowana. Szkołę ukończyłam na samych piątkach, za każdym razem gdy pisaliśmy jakiś próbny projekt zdobywałam ponad 95% pisząc go na 8-10 stronach (pisałam obszernie ale bez lania wody, ponadto mam dosyć niewyraźne pismo więc muszę stawiać większe litery). Tym razem napisałam na 10 str (niektórym podobno zajęło to nawet 13 stron). Jestem pewna, że i tym razem powinnam bardzo dobrze zdać egzam. Jeszcze nigdy nie byłam tak zadowolona ze swojej pracy.
Dokladnie zaplanowałam swoje kilka najbliższych lat. Ten egzamin był ważną częścią tego planu. Z dyplomem postanowiłam wyjechać do Finlandii. Załatwilam sobie już mieszkanie i pracę (dokladnie od kwietnia 2012). W Suomi chcę zarobić na studia. Ba! Jak się uda to tam też chciałabym studiować. Jeśli nie zdam dlatego, że ktoś mi nie sprawdzi dodatkowych kartek to sorry, ale na pewno będę się prawować.

motka - 2011-06-23, 01:11

Ja jestem bardzo zbulwersowana podejściem do egzaminu, osób które nadzorowały tegoroczny egzamin... Jeśli okaże się, że nie zdam przez te osoby to nie wiem co to będzie... eh... polskie szkolnictwo...
Masaz.Joanna - 2011-06-23, 11:15

Rubiini napisał/a:

Po 1. Moi nauczyciele, którzy byli w komisjach egzaminacyjnych u mnie w szkole i w innych szkołach są tak samo pewni, że właśnie można było dobierać kartki oraz, że wg zarządzenia CKE nie wolno było udostępniać dodatkowych kartek ale na brudnopis. Że można było do pisania na czysto poprosić o dodatkowe kartki, pod warunkiem, że wszystkie strony z zeszytu karty pracy egzaminacyjnej zostały zapełnione.


Przykro mi ale twoi nauczyciele są w błędzie. Wiem co mówię, sama jestem nauczycielem masażu, a moja szkoła Ośrodkiem Egzaminacyjnym...Na dowód tego daję Ci procedury które zostały wprowadzone od 2011 roku...
http://www.cke.edu.pl/ima...ry_2011_opt.pdf
Strona 26 dla wszystkich którym nie chce się czytać całości...

massagewarsaw - 2011-06-23, 11:28
Temat postu: kurs masaz tajski
motka napisał/a:
Ja jestem bardzo zbulwersowana podejściem do egzaminu, osób które nadzorowały tegoroczny egzamin... Jeśli okaże się, że nie zdam przez te osoby to nie wiem co to będzie... eh... polskie szkolnictwo...

motka, jesli wynik nie po mysli, to nie zwalaj na caly system. Pociesz sie, ze mialas 6 stron do napisania najwazniejszych rzeczy, ktore sa punktowane. Badz dobrej mysli, nie ma co sie stresowac przez ponad 2 miesiace.

nie jestem nieczuly, ale nic nie bedzie, najwyzej powtorka za rok - kilkadziesiat % oblewa kazdego roku. Uporzadkujesz wiedze, utrwalisz material, rowniez przez "przerobienie" go w praktyce, na klientach.

Dla tych, co moga czekac na egzamin przyspieszony, na jesieni, jest znacznie wiecej stresu, niepewnosci, dopasowywania dat i rozgoryczenia na komisje szkolna, chociaz ich projekt mogl byc wzorowy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group