To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Podstawy kliniczne w masażu - Informacja! Zanim napiszesz przeczytaj.

administrator - 2011-05-26, 12:58
Temat postu: Informacja! Zanim napiszesz przeczytaj.
W tym dziale opisujemy swój przypadek kliniczny z pacjentem tak abyśmy mogli wspólnie razem podyskutować oraz pomoc. Dział poświęcony dla masażystów w celu wymiany klinicznego doświadczenia, opis przypadku itp.
Anonymous - 2011-09-30, 17:11
Temat postu: masaż w chorobie WZW typu C
Mam pytanie: Czy mogę masować grzbiet pacjenta jesli jest chory na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Czy to jest przeciwwskazanie tylko do masazu powłok brzusznych czy wogóle nie można masować. Proszę o szybką odp.
massagewarsaw - 2011-09-30, 17:39
Temat postu: kurs masaz tajski
mozna masowac, ale musisz sprawdzic objawy choroby i ogolny stan pacjenta. Moze miec on zylaki wywolane tym zapaleniem, krwawienia przelyku i wiele innych powaznych dolegliwosci, czesto wystepujacych jednoczesnie.

Masaz lekki, powierzchniowy, odstresowujacy, z dala od czesci problematycznych powinien byc krotki, zeby nie przemeczac organizmu. Jesli nie jestes pewna postepowania, to zreferuj go do innego masazysty, z wiekszym doswiadczeniem.

Anonymous - 2011-09-30, 19:13

massagewarsaw, dziękuję Ci za odpowiedź. Ja nie mam tu swojego konta, dlatego się nie zalogowałam.
massagewarsaw - 2011-09-30, 19:19
Temat postu: kurs masaz tajski
powinnas sie zarejestrowac i logowac, to bedziesz dostawac powiadomienia o odpowiedziach w watkach, gdzie uczestniczysz.

temat czasowo zamykam, ze wzgledu na spam od niezarejestrowanych



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group