To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia informacje ogólne - Jak zostać fizjoterapeutą

administrator - 2011-03-05, 14:22
Temat postu: Jak zostać fizjoterapeutą
Zawód fizjoterapeuty można wykonywać po ukończeniu studiów wyższych na kierunku „fizjoterapia”. W zależności od uczelni nauka trwa 3 lata (studia I stopnia) w trybie stacjonarnym, lub 3,5 roku w przypadku studiów niestacjonarnych (istnieją także studia 4,5-roczne).

Studia I stopnia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata i umożliwiają pracę w zawodzie fizjoterapeuty. Można także kontynuować kształcenie na studiach II stopnia, które trwają 2 lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra, z możliwością kontynuowania kształcenia na studiach doktoranckich.

Podczas studiów przyszli fizjoterapeuci odbywają zajęcia z takich przedmiotów jak anatomia, fizjologia, biologia, bioetyka, zdrowie publiczne, fizykoterapia, kinezjologia, kinezyterapia, farmakologia, socjologia niepełnosprawności i rehabilitacja, biomechanika kliniczna, balneologia, fizjoterapia kliniczna, metody specjalne fizjoterapii, masaż leczniczy, zaopatrzenie ortopedyczne, historia rehabilitacji. Duży nacisk na studiach kładzie się również na przedmioty związane z psychologią, pedagogiką, etyką – uczelnie uczą studentów odpowiedniego podejścia do przyszłych pacjentów.

W trakcie studiów przyszli fizjoterapeuci odbywają praktyki zawodowe w pracowniach uczelnianych oraz w szpitalach, klinikach lub sanatoriach.

Od fizjoterapeutów oczekuje się także ciągłego doszkalania się, co jest związane z pojawiającymi się nowymi metodami prowadzenia terapii. Kursy doszkalające umożliwiają zdobycie stosownych certyfikatów, dzięki którym możliwe jest dalsze kształcenie.

Źródło: zawodowe.com/Fizjoterapeuta_-_jak_zostac_189#comments1

Pandora - 2015-09-29, 13:29

Jestem fizjoterapeutką już 5 lat, ale odbyłam aż 3 kursy doszkalające. Myślę, że to zawód dla osób zdeterminowanych :D
gosienka - 2017-05-10, 14:09

Warto wybrać ten zawód? Zastanawiam się nad taką drogą, ale obawiam się , że jak wszędzie w służbie zdrowia- zarobki słabe a frustracja ogromna. Jest tak? Mam szanse na więcej niż minimalna krajowa po tym kierunku?
massagewarsaw - 2017-06-03, 17:36

fizjo zarabiaja srednio 50% krajowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group