To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Postanowiłem że chciałbym zostać masażystą. Jednak od czego

Dominik - 2008-03-13, 20:43
Temat postu: Postanowiłem że chciałbym zostać masażystą. Jednak od czego
Witam wszystkich i proszę o poradę!!!
Postanowiłem że chciałbym zostać masażystą. Jednak od czego zacząć. Mam 24 lata (myślę że nie jest za późno jeśli są chęci i motywacja) ukończyłem jeden kierunek studiów jednak nie daje mi on satysfakcji ani spełnienia.
Przemyślałem co chciałbym robić i niesienie pomocy ludziom w jakikolwiek sposób to jest to jest właśnie to.
A masaż da mi poczucie satysfakcji i spełnienia.
Myślę żeby iść do jakiejś szkoły masażu jednak to dopiero bedzie możliwe od września. A ja juz pragne się uczyć.
Czy warto zacząć od kursu znalazłem taki w warszawie
http://www.medikon.com.pl/szkolenia.html
jest to podstawowy kurs masażu leczniczego plus różne metody terapeutyczne które można łączyć z masaże klasycznym.
Czy jednak czekać i zacząć od szkoły.
Macie może jakieś ciekawe propozycje dotyczace kursów lub szkól. Pochodze z Radomia więc kursy lub szkoły z Warszawy by mnie intresowały.
Z gory dziękuje za odpowiedzi!

administrator - 2008-03-13, 21:05

Tak z ciekawości jaki kierunek studiów kończysz/ukończyłeś ?

Proponuje ci od września iść na 2 letnia studium masażu zaocznie czy też dziennie, potem dokształcać się rożnego rodzaju kursami masażu. Po 2 letniej szkole otrzymasz dyplom technika który umożliwia ci nawet prace w szpitalach.

massagewarsaw - 2008-03-13, 21:15
Temat postu: masaz warszawa
wiek nie ma znaczenia, moze tylko wiedza ciezej wchodzic - ale w masazu wazna jest osobowosc. Osobowosc dojrzala to pewnie 22-25 lata - przypuszczam, ze znaczna czesc robiacych technika masazyste zaraz po maturze, niezbyt przepada za swoim zawodem, gdy juz skonczy szkole (zreszta, tak jak w przypadku ciebie - jak sam napisales).

zacznij kursy juz teraz, bedziesz mial wyprzedzenie w nauce i bedziesz juz mogl wykonywac zabiegi.

W ubieglym roku jedna z duzych szkol masazu (umknela mi z pamieci ich nazwa) prowadzila kursy wakacyjne - mozliwe, ze beda je robic rowniez w tym roku.

kurs drugiego semestru i kursy doszkalajace w linku zapodanym przez ciebie, moga byc juz dla tych, ktorzy odbyli co najmniej semestr pierwszy - mozesz to wyjasnic ze szkola.

jest szkola masazu i kursy masazu w samym radomiu, lecz jesli ci nie pasuje, to oprocz warszawy, sprawdz Lodz i Kielce.

Dominik - 2008-03-13, 21:19

Kończyłem Komunikcje społeczną specjalizacja promocja i reklama.
Jednak to nie to.

Czy aby zostać masażysta trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje?
Czy chęci i motywacja wystarczą.

Chciałbym iść teraz na kurs i po nim np. juz zacząc wizyty w domu u klienta, a jednoczesnie kończyć szkołe i dalsze kursy, czy jednak po takim kursie nie bede miał nadal zielonego pojecia o masażu. I z klientami będzie cięzko bez szkoły.

W Szkole którą podałem w linku I semestr zaczyna się 29.03.2008 więc za dwa tygodnie. Jeszce zdaze się zapisać.

Czy sa perspektywy że ten zawód będzie sie rozwijał w przyszłości i bedzie coraz większe zapotrzebowanie.

I czy faktycznie meżczyźni mają ciężej bo klienci wolą kobiety.

administrator - 2008-03-13, 21:30

Dominik napisał/a:
Kończyłem Komunikcje społeczną specjalizacja promocja i reklama.
Jednak to nie to.

Fajna specjalizacja :)

Dominik napisał/a:
Czy aby zostać masażysta trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje?
Czy chęci i motywacja wystarczą.

To i to :)

Dominik napisał/a:
Chciałbym iść teraz na kurs i po nim np. juz zacząc wizyty w domu u klienta, a jednoczesnie kończyć szkołe i dalsze kursy, czy jednak po takim kursie nie bede miał nadal zielonego pojecia o masażu. I z klientami będzie cięzko bez szkoły.

Może faktycznie zacznij od kursu a potem zobaczysz czy sie w tym odnajdziesz. Bo komunikacje z pacjentem powinnieneś już umieć ze studiów :)

massagewarsaw - 2008-03-13, 21:32
Temat postu: masaz warszawa
szkoly wymagaja swiadectwa zdrowia, czasami moze byc sprawdzian z podstawowej wiedzy czy sprawdzian zdolnosci manualnych.

po kursie 100h bedziesz mial jakies pojecie - oczywiscie, ze na poczatku bedzie ci ciezko z klientami, ale w miare postepow w dalszej nauce, powoli wyrobisz sobie marke.

jesli pracujesz juz zawodowo, nie rzucaj jej, dopoki nie bedziesz w stanie utrzymac sie kiedys juz tylko z masowania.

Dominik - 2008-03-13, 21:45

Dzięki za odpowiedzi!!! Chyba sie zdecyduje najpierw na kurs, a dalej zobaczymy jak sie sprawy potoczą.
Pozdrawiam

Marcin Baran - 2008-03-26, 18:26

Polecam szkołę BIOSTUDIO :)
massagewarsaw - 2008-03-28, 13:23
Temat postu: masaz warszawa
dlaczego?

tania?
dobra?
ladna?
przyjemna?
oryginalna?
dobry sprzet?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group