To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Nastawianie kręgosłupa i inne czary mary

Mirek - 2011-02-18, 23:21
Temat postu: Nastawianie kręgosłupa i inne czary mary
Witam ,

skończyłem Studium 2-letnie z dyplomem i kwalifikacjami , ucze sie na studiach 1-st Fizjoterapii . Chciałbym sie dalej rozwijać w kierunku masażu . Ostatnio zainteresowała mnie mobilizacja kręgosłupa a także "nastawianie kręgosłupa " . Często do przychodni gdzie pracuje przychodzą pacjenci i opowiadają u jakich "domorosłych magików" oni nie byli , co im nie ponastawiali itp. , negując przy tym niekiedy zwykłe metody masażu klasycznego
Czasem wkurza taki gośc co był u takiego "kregarza" i opowiada....
Zwykle tacy goscie (samozwanczy kregarze) maja nieźle gadane i potrafią "zgrywac fachowców"

Nie chodzi o to że chce bić kase na tym , chodzi tu o moją chorą ambicję i chęć rozwoju .
Chce sie tego nauczyc , tak zebym mogl realnie ocenić rozne metody , miec szerszy zakres mozliwosci i moc sie wypowiedziec na ten temat na bazie doświadczeń a nie swoich wyobrażen .
Także polecajcie tutaj jakies ksiazki , kursy mobilizacji . Mozecie takze napisac co sadzicie o tym calym nastawianiu , gdzie sie tego nauczyć , jakies książki . WSZYSTKO !
Mam nadzieje ze wywiaze sie jakas ciekawa dyskusja na ktorej wielu skorzysta :)

Chce być coraz lepszy a nie stac w miejscu i jechac po schematach "m... klasycznego Zborowskiego " przez nast. 10 lat .

pozdrawiam

massagewarsaw - 2011-02-19, 05:04
Temat postu: kurs masaz tajski
terapia manualna jest dla fizjo, choc doswiadczeni technicy masazu moga probowac tez sie tego uczyc, ale nie moga wykonywac na nfz czy w przychodniach publicznych - wiec ograniczone pole do popisu.

chodzi o to, zeby bylo to "nastawianie", a nie czary mary, bo skutek moze byc odwrotny od zamierzonego i trwaly.

prawdopodobnie na twojej uczelni sa jakies kursy dla starszych rocznikow, czasami sa one tanie/dofinansowane, choc wielkosc grupy moze byc znaczna.

do czasu skonczenia studiow, mozesz probowac uczyc sie masazy, ktore obejmuja uklad kostny, np shiatsu, tajski i podobne.

Mirek - 2011-02-19, 19:18

ok . Dzieki za rozjasnienie . Dzisiaj rozmawialem z moim nauczycielem masazu ze Studium , i to samo mi powiedzial - ze jako Technik nie moge robic manipulacji , nastawiań bo to nie wchodzi w zakres moich obowiązków .
Opowiedział mi także o jakims gosćiu na krupówkach który sie zajmował takimi czarami , i tak to robił że zabił jakiegoś pacjenta . Tak więc jeśli pacjenci będą sie dalej podniecali takimi magikami , bede przytaczał ten przypadek mówiąc zeby się cieszyli że przeżyli te zabiegi . Bo niestety , jesli ktoś nieuświadomiony , to mysli że szmery bajery działają cuda . A nie każdy umie to wykonywac , a legalnie moze jeszcze mniej :)

Mysle ze metoda pracy metoda McKenziego tez mi podejdzie , wiec tez sie nia zainteresuję :)

Pozdrawiam
Mirek

RehaT - 2011-02-20, 11:07

Jako technik mozesz robic terapie manualna na tkankach miekkich.Fajna sprawa i czasami lepsza niz manipulacje.Co do magikow czyli dla mnie osob samoukow tak jest ze wyrabiaja nam taka opinie , ludziom z wyksztalceniem.Mozna zabic pacjenta, robiac manipulacje na odcinek szyjny.Moze dojsc w skrajnych przypadkach do dekapitacji , przerwania rdzenia ze zlamaniem kregow, lub nastepstwo jakiegos np guza itp. Ale to juz naprawde trzeba sie postarac robiac terapie bez badan i wywiadu tak na pałe
forever - 2011-02-20, 11:17

Mirek napisał/a:
Opowiedział mi także o jakims gosćiu na krupówkach który sie zajmował takimi czarami , i tak to robił że zabił jakiegoś pacjenta


Usłyszałem w TV że jutro o tym będzie w dzień dobry TVN

tutaj krótkie info o tym:
http://www.fakt.pl/Zmarl-...ly,96270,1.html
http://www.se.pl/wydarzen...nta_171954.html

RehaT - 2011-02-20, 11:22

Dariusz N., kręgarz z Zakopanego w grudniu 2008 roku przyjmował pacjentów na plebani w Lewiczynie k. Belska Dużego (woj. mazowieckie) - podaje PAP.

Podczas zabiegu jeden z pacjentów w wieku około 30 lat poczuł się źle, miał problemy z oddychaniem, stracił przytomność i wylądował w szpitalu. Po dwóch miesiącach zmarł.

Biegły neurolog stwierdził, że że zabieg wykonywany przez kręgarza na kręgosłupie pacjenta doprowadził do udaru móżdżku, a w konsekwencji do zgonu mężczyzny.Teraz prokuratura oskarżyła 55-latka o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta. Kręgarzowi, który ukończył kurs terapii manualnej teraz grozi do 5 lat więzienia.


Teraz juz nie wiem czy udar ktory dostal ten gosciu moglbyc spowodowany terapia...Na dobra sprawe przy masazy relaksacyjnym ktos dostac udaru moze

Anonymous - 2011-02-21, 15:08

Przypadek losowy nikt nie liczy ilu osobom ten człowiek pomógł wszyscy zapamiętają jedynie że kogoś pomasował a ten umarł według mnie powinni umorzyć sprawę
RehWellness - 2011-02-21, 15:58

jarilitmanen napisał/a:
Przypadek losowy nikt nie liczy ilu osobom ten człowiek pomógł wszyscy zapamiętają jedynie że kogoś pomasował a ten umarł według mnie powinni umorzyć sprawę


ciekawe czy byłbyś/ byłabyś tego samego zdania gdyby zabił Twoje dziecko.....

massagewarsaw - 2011-02-21, 16:17
Temat postu: kurs masaz tajski
przypuszczam, ze dariusz n nie jest fizjo czy lekarzem, dlatego sprawa wyladowala w sadzie i spore prawdopodobienstwo kary.

mozna sie obawiac, ze bedzie to proces pokazowy, m.in. z powodu uwagi mass mediow i ich alarmistycznego, sensacyjnego podejscia "sa zwloki, to teraz trzeba kogos ukarac".

w obronie dariusz moze wykorzystac skutecznosc swojej wieloletniej praktyki i zeznania swych klientow, ale dla sadu bedzie sie liczyc opinia ekspertow, ktorzy nawet po stronie obrony, moga sie nie wypowiadac zdecydowanie.

forever - 2011-02-21, 16:45

Cała ta historia z dzisiejszego Dzień Dobry TVN

Cz.1
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

Cz.2
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

RehaT - 2011-02-21, 16:59

Mysle ze nic mu nie zrobia i nie zostanie ukarany , jesli nie udowodnia mu ze masaz byl bezposrednia przyczyna tego udaru... TO nie jest tak ze ktos umral i odrazu idzie na osobe ktora akurat byla najblizej... Takie cos moze stac sie kazdemu co innego gdyby zlamal kregoslup komus poprzez manipulacje itp... Takie cos moze zdarzyc sie kazdemu
massagewarsaw - 2011-02-21, 17:10
Temat postu: kurs masaz tajski
forever napisał/a:
Cała ta historia z dzisiejszego Dzień Dobry TVN

matarial wprowadzajacy do dyskusji w studiu jest stary, z archiwum - bo dlaczego tvn mialaby jechac z warszawy do krakowa, zrobic kilkuminutowy wywiad, podczas gdy w warszawie jest rownie wielu masazystow.

wstawienie tego materialu teraz jest zupelnie kula w plot, bo roman grzywacz sam byl oskarzany przez swego pacjenta o karygodne postepowanie "Arcydzieło sztuki medycznej i... finansowej" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=666

natomiast eksperci w studiu bardzo wywazenie podchodza do tego procesu, choc redaktorzy naciskaja ich w kierunku potepienia dariusza

RehaT - 2011-02-21, 17:22

wlasnie mialem pisac o tym grzywaczu jak go tam zobaczylem...
zbyszek - 2011-02-21, 19:07

Cytat:
Kręgarzowi, który ukończył kurs terapii manualnej teraz grozi do 5 lat więzienia.
Pytanie, kto przyjął kręgarza na kurs terapii manualnej. No i jaki to był kurs...
Bo akurat Grzywacz jest technikiem masażu i lic, fizjoterapii... Co nie przeszkadza, że stosuje techniki bałwańskie. Aha, nie wiem, czy wiecie, że on prowadzi u siebie kursy terapii manualnej, a jakże http://www.chiroterapia.pl/kursy.php

RehaT - 2011-02-21, 19:19

zbyszek mylisz pojecia kregarz to osoba po kursie manualnym czytaj ze zrozumieniem... I znow nie czytasz ze zrozumieniem bo grzywacz ma technika masazu i jest licencjonowanym terapeuta manualnym a to nie ma nic wspolnego z lic fizjoterapii


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group