To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Forum informacje ogólne - Czym się kierować przy wyborze ośrodka SPA?

Oelienkaa - 2008-03-07, 20:46
Temat postu: Czym się kierować przy wyborze ośrodka SPA?
Od jakiegoś czasu myślę o wizycie w SPA nie wiem jednak czym się kierowac przy jego wyborze. Na co zwracac uwagę? Czy może mi ktoś polecic jakieś w znajdujące się w woj. Małopolskim :?:

[massagewarsaw - poprawiona literowka w tytule]

massagewarsaw - 2008-03-07, 23:27
Temat postu: kurs masaz tajski, indonezyjski, stemplami ziolowymi, tajski
sa rozne spa, jedne wodne, inne nastawione na leczenie, masaze, inne kosmetyke, inne glownie na pobyt w luksusowym hotelu. Sa tez dzienne spa
Oelienkaa - 2008-03-17, 14:44

Poza Spa nastawionymi na leczenie interesował by mnie każdy wymieniony rodzaj :) czy jest jakieś konkretne godne polecenia SPA znajdujące się w okolicach woj. małopolskiego :?:
TK - 2008-03-17, 17:49

Najlepsze SPA w tej okolicy to ponoć SPA w Krakowskim hotelu Sympozjum.
Krakow_masaz - 2010-04-21, 16:52

Największy wybór usług ma femmalium, które reklamuję w stopce bo z rodziny dwie osoby pracują tam i naprawdę chwalą ten salon.
massagewarsaw - 2010-06-05, 10:53
Temat postu: kurs masaz tajski
poniewaz to brzmi jak samoreklama, to wypowiedz nalezy wziac ze szczypta soli
administrator - 2010-06-06, 17:20

Oraz adres w stopce na dzień dzisiejszy nie działa ;)
Scaliano.com.pl - 2010-07-05, 12:51

Jeżeli będzie to Twoja pierwsza wizyta w salonie spa,to kieruj się opiniami na temat danego miejsca,oraz cenami jakie oferują za określone zabiegi. To moim zdaniem główne wyznaczniki.
Anonymous - 2010-12-10, 15:56

Trudno się nie zgodzić ze Scaliano, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę ofert i ośrodków działających na rynku.
Anonymous - 2010-12-19, 13:07

Tak jak pisałam przy okazji innego wątku - kierowanie się opiniami jest ok, tylko że ktoś te opinie tworzy :) I wydaje mi się, że trzeba czasem dać szansę nowym gabinetom, ośrodkom i hotelom, bo może się okazać, że powstało coś fajnego :) Chyba właśnie na tym działa wolny rynek, a my nie powinniśmy być aż takimi konserwatystami :)
massagewarsaw - 2010-12-19, 14:01
Temat postu: kurs masaz tajski
trafilas tu w sedno problemu (i potwierdzilas posrednio swoimi innymi wypowiedziami) - wspolczesnie znaczna czesc opinii o spa jest tworzona nie przez klientow odwiedzajacych spa, ale przez same spa w formie ukrytej samopromocji, przez agencje reklamowe zatrudniane przez te spa i przez czarny marketing uprawiany wobec konkurencji.

Trudno odsiac plewy, bo jest to robione w sposob wysublimowany, np na forach jedna i ta sama osoba rejestruje sie pod roznymi pseudonimami i ciagnie dyskusje (czasami jest to kilka osob w zmowie) - niewinne pytanie "czy slyszeliscie o ..." lub "slyszalam o ... i chce poznac wasza opinie", by szybko sobie odpowiedziec ze znajomoscia tematu i adresem strony. Przykladem moze byc ten watek, jak i wiele innych watkow na tym forum i na innych forach dyskusyjnych.

jesli szacunkowo 70% artykulow prasowych jest sponsorowanych (bezposrednio, przez wyplate, czy posrednio przez bezplatne uslugi, kupony etc), to na necie jest to jeszcze wiecej.

dlatego trzeba byc ostroznym i konserwatywnym w wyborze, polegac raczej na opinii znajomych, do ktorych mamy zaufanie lub z braku takich opinii jechac do spa, ktore istnieje juz od jakiegos czasu, ma wyrownany poziom i renome.

w przypadku nowych spa, dopiero organizujacych swa prace (nowi pracownicy, procedury, prace wykonczajace, zmiany), to moze byc loteria, ktorej w czasie urlopu w spa chcemy uniknac. Szukajacy wrazen i zmian biora plecak z namiotem, karte autostopowicza czy przemieszczaja sie po szlaku od schroniska do schroniska

Anonymous - 2010-12-20, 10:22

Czyli chcesz mi powiedzieć, massagewarsaw, że nie ma co liczyć na rzetelną opinię w Internecie? Czy może znasz jakieś miejsca gdzie można takie znaleźć?
massagewarsaw - 2010-12-20, 10:34
Temat postu: kurs masaz tajski
Majka_Em napisał/a:
Czyli chcesz mi powiedzieć, massagewarsaw, że nie ma co liczyć na rzetelną opinię w Internecie? Czy może znasz jakieś miejsca gdzie można takie znaleźć?

mozna, jesli ktos umie czytac krytycznie, miedzy wierszami - nie beda to twoje opinie (jako pracownika agencji reklamowej), czy niejadka (twojego wspolpracownika), czy skaliano (wlasciciela spa), czy masaz-krakow. Natomiast mozna polegac na opiniach osob, ktore wyrazaja sie bezinteresownie.

jak napiasalem wczesniej, zdecydowana wiekszosc opinii o spa na necie pisana jest przez osoby zatrudnione przez te spa, dlatego trzeba bardzo duzo ostroznosci przed podjeciem decyzji o zrobieniu znacznego wydatku, jakim jest tam pobyt.

z braku obiektywnej opinii, mozna polowac na pakiety ze znacznymi znizkami (nawet 50% i wiecej), takie znizki daja nawet flagowe w polsce spa dr eris w krynicy i ostrodzie - jednak trzeba byc elastycznym czasowo, bo sa oglaszane z krotkim wyprzedzeniem, w miare wolnych miejsc i moga byc obwarowane jakimis warunkami (cos za cos)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group