To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Artykuły o masażu, masażach - Masaż twarzy pędzelkami zmysłowa przyjemność

ashley - 2010-11-08, 12:03
Temat postu: Masaż twarzy pędzelkami zmysłowa przyjemność
Masaż twarzy, to cenny zabieg podtrzymujący dobrą kondycję jej skóry. Zapobiega on utracie jędrności oraz powstawaniu nowych zmarszczek. Oprócz relaksacyjnych walorów zabieg taki poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu skóra staje się jędrna i młodsza w wyglądzie. Dodatkowo szybciej oczyszcza się z toksyn oraz reguluje procesy samoregulacji. Masaż pozytywnie wpływa również na usuwanie nadmiaru wody i tym samym przyczynia się do zmniejszenia opuchlizny na twarzy.

Masaż twarzy pędzelkami jest zazwyczaj wykonywany jako urozmaicenie innych procedur kosmetycznych. Stosowany jest na przykład jako relaks po nieprzyjemnym zabiegu mechanicznego oczyszczania skóry. Podczas terapii używane są wyłącznie pędzelki z naturalnego włosia. Bardzo ważnym elementem zabiegu jest włączenie muzyki, w rytmie której wykonywane są ruchy pędzelkami.

Ta stosunkowo prosta procedura przynosi efekty w postaci:
- przywrócenia naturalnej równowagi skórze,
- nawilżenia skóry,
- uelastycznienia skóry,
- łagodzenia podrażnień skóry.
Dodatkowymi atutami masażu jest jego wpływ na wyciszenie całego organizmu oraz wprowadzenie osoby poddawanej zabiegowi w stan głębokiego odprężenia. Podczas zabiegu stosowane są sera oraz naturalne olejki, które dodatkowo odżywiają skórę. Po procedurze staje się ona wyraźnie gładsza oraz rozjaśniona. Jest ona aksamitna w dotyku i przez jakiś czas pięknie pachnie.

Masaż twarzy pędzelkami spełnia również funkcje refleksologii, gdyż pobudza na twarzy istotne punkty. Intensywny a zarazem bardzo delikatny dotyk włosków sprawia, że mięśnie rozluźniają się. Rytuał masażu pędzelkami można wykonywać na twarzy, szyi i dekolcie. Jest on najczęściej wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami np. z mikrodermabrazją, peelingami chemicznymi, czy też namulanym oczyszczaniem porów skóry.

Orientacyjny koszt zabiegu: 50 PLN.

Źródło : http://www.czasnazmiane.p...rzyjemnosc.html

massagewarsaw - 2010-11-08, 13:49
Temat postu: kurs masaz tajski
relaks, muzykoterapia, drenaz limfatyczny, refleksologia, kosmetyka - wszystko w jednym zabiegu.

osobiscie nie przepadam za masazem twarzy, jesli juz, to silny. Raz mialem zabieg od kolezanki, ktora trenowala na mnie i mnie laskotal/denerwowal, ale jej klientki zaklinaly sie na ten masaz (kolezanka byla bardzo zajeta w piatkowe wieczory, kiedy klientki przygotowywaly sie na wyjscie na miasto).

wole masaz czesci ciala, gdzie mam napiecie i bolesny problem (rece, bark, biodro)

RehaT - 2010-11-08, 14:23

Kobiety maja chyba delikatniejsza skore na twarzy i moze dlatego...Mi tez nie podoba sie masaz twarzy bo nic kompletnie nie czuje...Ale kobiety lubia jednak...Ja czesto masuje twarz po porazeniue nerwu twarzowego to tez pacjenci bez rewelacji go odbieraja, ale jesli chodzi o kosmetyke to masaz ma dobre dzialanie na twarz zwlaszcza z jakimis kremami, srodkami itp
ashley - 2010-11-08, 20:36
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
relaks, muzykoterapia, drenaz limfatyczny, refleksologia, kosmetyka - wszystko w jednym zabiegu.

osobiscie nie przepadam za masazem twarzy, jesli juz, to silny. Raz mialem zabieg od kolezanki, ktora trenowala na mnie i mnie laskotal/denerwowal, ale jej klientki zaklinaly sie na ten masaz (kolezanka byla bardzo zajeta w piatkowe wieczory, kiedy klientki przygotowywaly sie na wyjscie na miasto).

wole masaz czesci ciala, gdzie mam napiecie i bolesny problem (rece, bark, biodro)


Masaż plecków przy użyciu pędzli , nie chciałbyś skorzystać

massagewarsaw - 2010-11-08, 20:42
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
[quote="ashley"]
massagewarsaw napisał/a:


Masaż plecków przy użyciu pędzli , nie chciałbyś skorzystać


nie, bo nie relaks, muzykoterapia, drenaz limfatyczny, refleksologia, kosmetyka sa mi potrzebne, ale masaz rak, barkow i biodra

ashley - 2010-11-08, 20:52
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
[quote="massagewarsaw"]
ashley napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:


Masaż plecków przy użyciu pędzli , nie chciałbyś skorzystać


nie, bo nie relaks, muzykoterapia, drenaz limfatyczny, refleksologia, kosmetyka sa mi potrzebne, ale masaz rak, barkow i biodra



Rozumiem massagewarsaw :) :wink: Ja to bym chciała masaż plecków z użyciem oleju kokosowego ah :D

pisseli - 2010-11-13, 23:40

Masaż twarzy pędzelkami bardzo mnie łaskocze i wcale nie relaksuje.
Wolę już ten klasyczny twarzy.
Ale jeżeli ktoś nie jest wrażliwy na łaskotki.... :mrgreen:
to może być zadowolony po nim.

massagewarsaw - 2010-11-26, 14:31
Temat postu: kurs masaz tajski
co warto robic obok/zamiast masazu twarzy, to rozluznienie stawu zuchwowego - wiele osob wspolczesnie ma napiete miesnie zuchwy wskutek przewleklego stresu, rozladowanie tego napiecia objawia sie zgrzytaniem zembami w nocy.

za zuchwe zabieram sie juz w pierszych minutach zabiegu, niezaleznie od glownego celu zabiegu, bo jest on (generalnie) uspokajajacy i dobry na wylaczenie klienta z pogoni mysli zaraz po wskoczeniu na stol.

zaraz przed masazem twarzy/zuchwy, mozna spytac klienta o pozwolenie, jako ostrzezenie, ze za chwile tam bedziemy, a rowniez poniewaz czasami klienci nie chca tego (np maja makijaz).

przy okazji twarzy, zuchwy, dobrze jest spedzic kilka minut na skroniach, ale delikatnie, bo nie kazdy lubi tu nacisk



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group