To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Początki własnego gabinetu

massagewarsaw - 2010-03-01, 16:21
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli przy wezle komunikacyjnym, to latwo dojechac klientowi albo do klienta, lepiej, niz gdzies w halasliwym bloku na przedmiesciach. Wlascieciel ksera pewnie zarzadza rowniez tez tym pomieszczeniem na masaz, moze ci sluzyc jako sekretarz, gdy ty wykonujesz masaz - odwdzieczyc sie mozna w masazu. A ty, gdy nie pracujesz, mozesz jemu pomoc, jesli trzeba. Symbioza jest dobrym rozwiazaniem, jesli cie nie stac na samodzielny lokal.

wazne tylko, zeby ci uzyczyl czesc witryny na wywieszenie cennika/plakatu i mozliwie szyldu na zewnatrz.

Truskawa - 2010-03-01, 17:05

Dokładnie tak jak piszesz. Myślałem i rozmawiałem z nim na ten temat bardzo wstępnie. Szyld mógłby być bo o tym już rozmawiałem co do "sekretarki" to myślę że też byśmy doszli do porozumienia bo oni siedzą we dwoje na górze więc mają na to czas.
Ale cały czas mnie zastanawia to przejście przez to xero.... Myślałem aby na górze u nich taką coś ala recepcje postawić, może jakiś fotel jakby dało rade. Oczywiście to musiałbym jeszcze dogadać z bezpośrednim właścicielem obiektu.
Massage poczekam, może ktoś jeszcze się wypowie to wtedy jeszcze coś się was podpytam:)

massagewarsaw - 2010-03-01, 17:11
Temat postu: kurs masaz tajski
pewnie, ze jak nie pracujesz to siedz na gorze i nagabuj klientow, a ramach wspolpracy z kserem mozesz im pomagac z ich klientami, nawet, jesli mial bys tylko otwierac drzwii.

kazdy kontakt z ludzmi daje ci szanse na wreczenie wizytowki, zagadanie i dodatkowego klienta.

Truskawa - 2010-03-02, 14:20

Mam kolejne pytanko do forumowiczów...
Co można w takim lokalu jeszcze zrobić oprócz masażu?? Z samego masażu to ciężko.. Nie mówię tutaj o kosmetyczce bo to będzie:)
Ja się zastanawiałem nad dietetykiem i może jakieś sesje yogi...
Poradźcie co by można było dołożyć mając na uwadze miejsce w lokalu..

administrator - 2010-03-02, 17:58

Solarium?
Marlena - 2010-03-02, 18:07

Może gabinet kosmetyczki lub tatuażu.
Truskawa - 2010-03-02, 20:10

Solarium odpada.. z całymi bebechami za dużo miejsca będzie zajmować. Co do tatuażu to szczerze... nie pomyślałem o tym. Chociaż nie wiem czy ogarnął bym w lokalu takie miejsce, bo z tego to się brudzi zapewne... Kosmetyczka będzie musowo:P
Marlena - 2010-03-02, 20:25

Można też wrzucić kilka urządzeń do ćwiczeń taką mini siłownie zrobić. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi. :roll:
administrator - 2010-03-02, 20:35

Truskawa napisał/a:
Solarium odpada.. z całymi bebechami za dużo miejsca będzie zajmować. Co do tatuażu to szczerze... nie pomyślałem o tym. Chociaż nie wiem czy ogarnął bym w lokalu takie miejsce, bo z tego to się brudzi zapewne... Kosmetyczka będzie musowo:P

No tez prawda z solarium ze dużo robienia. Może jakieś artykuły rehabilitacyjne albo sprzedaż kosmetyków, olejków itp ?

Truskawa - 2010-03-02, 20:38

Co do urządzeń to za mało miejsca... Mata i stepery to max co mogło by wejść przy kilku osobach...
Ale ten tatuaż mnie męczy:) Ciekawy pomysł, co prawda nie wiem jakby był odbierany w takim gabinecie ale to zawsze coś nowego i innego:)
Co do kosmetyków to chciałbym wstawić na sprzedaż troszkę towaru. A z artykułami reha to nie wiem.. raczej takie niewielkie.. bo składzika nie ma dużego z tego co widziałem.. Ale to też jest niezły pomysł:)

administrator - 2010-03-03, 01:23

Truskawa napisał/a:

Ale ten tatuaż mnie męczy:) Ciekawy pomysł, co prawda nie wiem jakby był odbierany w takim gabinecie ale to zawsze coś nowego i innego:)

Gabinet masażu to gabinet masażu nie mieszajmy tego z gabinetem tatuażu. Nie widzę tego ze w jednym pomieszczeniu ktoś robi tatuaż a potem idzie na masaż haha żart ;) Dziwne trochę ale ''Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije"

Truskawa - 2010-03-03, 07:19

Widziałeś gdzieś coś takiego?? Ja nie widziałem i nie słyszałem. Nikt nie mówi że to dobry manewr ale może warto się na coś takiego pokusić:) Pożyjemy zobaczymy. Obecnie to są plany ale nigdy nic nie wiadomo:D
Podpytam się jeszcze znajomych z łodzi co o tym myślą( maja gabinety to coś nie coś mogą mi doradzić)
Czyli krótko mówiąc nie zrażałoby was przechodzenie przez xero aby dostać się na masaż na konsultacje dietetyczne lub do kosmetyczki??

administrator - 2010-03-03, 14:36

Konsultacje dietetyczne były był lepszym pomysłem niż tatoo.
Truskawa - 2010-03-03, 22:32

pomyślimy:) Dzisiaj byłem rozmawiać z nimi na temat. Miejsce na witrynę bym miał, pomoc w prowadzeniu przynajmniej początkowo także bym otrzymał. Lokal jest jednak mniejszy niż mówiłem. Nie 30m2 a około 20... Szczerze wydawał się dużo większy, ale jest ustawny. Za wynajem z mediami( woda prąd, i internet) chcą około 700zł. Zastanawiam się czy nie jest to zbyt wygórowana stawka ale to jeszcze popatrzę na necie lokale i porównam.
Czyli masaż dietetyczka, kosmetyczka, sprzedaż kosmetyków i mat reha. i ew. coś jak da rade jeszcze:)
Znam osobę która zajmuje się wstrzykiwaniem botoxu:)

massagewarsaw - 2010-03-04, 08:50
Temat postu: kurs masaz tajski
tak jak karol wspomnial, niektorych rzeczy lepiej nie laczyc. Nie ma co sie tez rozdrabniac na reklamowanie dietetyka/tatuazysty etc.

Masaz i kosmetyka, i zwiazana z tym sprzedaz przyrzadow i towarow, zupelnie powinno wystarczyc na oblozenie lokalu o powierzchni 20 m2. Polowe musisz przedzielic sciana dla kosmetyczki, bo halas i ostre zapachy od niej beda ci przeszkadzac. Podziel tak, zebys mogl wstawic 2 stoly przedzielone gruba, ciezka kurtyna - w jednej czesci klient dosypia po zabiegu/bierze prysznic/ubiera sie, a w drugiej ty przygotowujesz stol, z drugim klientem przeprowadzasz wywiad/zaczynasz zabieg.

na podzial z kosmetyczka, to bedziesz placil 350zl - wiec to bardzo niewiele, biorac pod uwage centralna lokalizacje.

natomiast mozesz podnajmowac masazystom i fizjoterapeutom swoj gabinet na godziny - oprocz dochodu, to ich klienci moga przyjsc na zabiegi do ciebie. Najlepiej, jesli to bedzie masazystka, bo czesc klientow bedzie chciala zabieg od kobiety - wtedy masz nie stawke godzinowa, ale do 50% wartosci zabiegu. Tak samo, jesli ona przysyla ci klienta, to dostaje 50%.

a jak dziala kosmetyczka w jej czesci, to jej sprawa - moze dzialac wedglu podobnego schematu, jak ty.

jesli chodzi o sprzedaz, to najlepiej w korytarzu przeszklone, zamykane gabloty scienne, do ktorych ty i kosmetyczka macie klucze i nawzajem sprzedajecie swoje towary. Zapas towaru w magazynie albo w domu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group