To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Początki własnego gabinetu

krzysiek131 - 2010-04-12, 18:51

Witajcie!
Studiuję ekonomię i akurat na przedmiocie Biznesplan wybrałem sobie jako przedsiębiorstwo gabinet masażu. W związku z tym potrzebuję waszej pomocy.
Szukam informacji nt. liczby klientów w takich gabinetach w warszawie, najlepiej z podziałem na poszczególne rodzaje masażu lub przynajmniej jakiś przybliżonych danych odnośnie liczby osób, czy częstości korzystania z usług masażu. Chodzi mi konkretnie o dane na podstawie których mogę przewidywać ile miałbym klientów gdybym założył gabinet, żebym mógł wpisać do biznesplanu.
Najlepiej jakby ktoś, kto prowadzi gabinet się wypowiedział jak u niego z klientelą.
Pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-04-12, 18:56
Temat postu: kurs masaz tajski
w kryzysie - 1 klient dziennie, po kryzysie 2-3.

czestosc - w kryzysie raz na miesiac czy dwa, po kryzysie raz na kilka tygodni.

rozlozenie zabiegow - im wiecej roznych terapii, tym wiecej klientow nimi zainteresowanych. Po rowno na kazda.

wniosek - nie otwieraj gabinetu teraz, nawet, jesli masz najlepiej napisany plan biznesu.

natomiast jest czas na doszkalanie sie, w kryzysie jest wiele kursow bezplatnych, dofinansowanych lub po prostu tanich, po kosztach organizacyjnych

Truskawa - 2010-07-22, 07:39

Witam po dłuugiej ciszy:)
Chciałem kontynuować wątek który rozpocząłem, dlatego piszę aby powiedzieć że mam zgodę sanepidu na otwarcie działalności w lokalu który z początku nie spełniał wymagań sanepidowskich. Po rozpatrzeniu przez urząd wniosków i rozmowy na ten temat wojewódzki inspektorat sanitarny wydał przychylną opinię więc mogę działać dalej:)
Teraz już powinno być szybciej. Założenie DG remont lokalu( niewielki, montaż w pomieszczeniu umywalki i malowanie) i mogę zacząć działać:)
Oprócz podstawowych zabiegów masażu(klasyk i jego odmiany- leczniczy relaksujący)
oferta będzie obejmować także tajski i tajski stóp, kamieniami, misami kokosowymi, prawdopodobnie bambusami, stemplami ziołowymi. Jeżeli uda się nawiązać kontakt z firmą kosmetyczną to także zabiegi z użyciem specyfików jak masaż czekoladowy, miodowy, i odmładzające oraz wspomagające odchudzanie.
Chcę podzielić lokal i działać z kosmetyczką więc dochodzi kilka zabiegów kosmetycznych także myślę że oferta będzie dosyć szeroka i zachęcająca. Nie będzie to spa bo to nie jest moim celem ale coś na zasadzie alternatywy dla drogich zabiegów w takich centrach odnowy.
Proszę o opinię pomysły, konstruktywną krytykę:)
Otwarcie lokalu planowane jest na październik.
pozdrawiam wszystkich.

dpieczynska - 2010-07-29, 17:45

Witam. Moje pytanie dotyczy otworzenia gabinetu masażu na swojej posesji. Z wykształcenia jestem technikiem masażystą, rok temu otrzymałam dyplom więc i moje doświadczenie jak na razie jest niewielkie :sad: Zastanawiam się na dofinansowaniem z UE na otworzenie takiego gabinetu.I tutaj moje pytanie, jak myślicie czy taki gabinet w małej miejscowości ma szanse bytu, czy jest możliwość otworzenie takiej działalności na KRUS-ie? Wspomnę jeszcze, że nie ma w okolicach takiego gabinetu...mam naprawdę wiele wątpliwości ,dlatego zwracam się tutaj do osób które w tej dziedzinie mają jakieś doświadczenie.
administrator - 2010-07-29, 19:00

dpieczynska napisał/a:
Witam. Moje pytanie dotyczy otworzenia gabinetu masażu na swojej posesji. Z wykształcenia jestem technikiem masażystą, rok temu otrzymałam dyplom więc i moje doświadczenie jak na razie jest niewielkie :sad: Zastanawiam się na dofinansowaniem z UE na otworzenie takiego gabinetu.I tutaj moje pytanie, jak myślicie czy taki gabinet w małej miejscowości ma szanse bytu, czy jest możliwość otworzenie takiej działalności na KRUS-ie? Wspomnę jeszcze, że nie ma w okolicach takiego gabinetu...mam naprawdę wiele wątpliwości ,dlatego zwracam się tutaj do osób które w tej dziedzinie mają jakieś doświadczenie.

Może zacznij najpierw od wizyt domowych a jak zobaczysz ze jest popyt na zabiegi to wtedy gabinet.

massagewarsaw - 2010-07-29, 19:28
Temat postu: kurs masaz tajski
warto sie gdzies zahaczyc, nawet na czesc etatu, dla zdobycia doswiadczenia, wyrobieniu kontaktow w srodowisku i pozyskaniu przyszlych klientow (mam na mysli pacjentow ze szpitala, panstwowej przychodni, raczej niz "podkradanie" z kliniki prywatnej).

jesli chodzi o gabinet, to jesli nic nie ma w okolicy, to probuj - ale sprobuj najpierw dojazd i przyjmowanie po prostu w domu, a pozniej gabinet z prawdziwego zdarzenia (jesli sie da, to z dofinansowaniem).

dpieczynska - 2010-07-30, 09:10

Bardzo dziękuję za informacje.Na dzień dzisjejszy dojeżdżam do domu do moich pacjentów, ale jest ich naprawdę niewiele. Nie mam jak się rozgłosić, ponieważ nie mam działalności.Tkwię tak w martwym punkcie i naprawdę coś z tym muszę zrobić.
BOWTECH - 2010-09-14, 10:42

Hej, jak to nie masz jak się rozgłosić? Druknij kilkadziesiąt karteczek na wlasnej drukarce "masaże u klienta - skuteczne i tanie" :smile" dopisz jeszcze parę szczegółów jekie masaże, na co pomagają (bo naród nie koniecznie sobie zdaje sprawę), że jak coś boli to warto spróbować masaż - tylko pędzie do apteki po prochy. Na koniec dużymi literami nr telefonu i już. Potem się przejdż po sklepach, aptekach, przychodniach i połóż na widocznym miejscu. Jeśli kładziesz w sklepach, czy aptekach, to warto zapytać właściciela o zgodę, albo zaproponowac darmowy zabieg żeby nie wywalił tych uletek do kosza. Pamiętaj, najlepszą reklamą jest "poczta pantoflowa" - zwłaszcza w małym misteczku.
dpieczynska - 2010-09-14, 13:24

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Tajski Sen - 2010-09-15, 17:32

dpieczynska napisał/a:
Bardzo dziękuję za informacje.Na dzień dzisjejszy dojeżdżam do domu do moich pacjentów, ale jest ich naprawdę niewiele. Nie mam jak się rozgłosić, ponieważ nie mam działalności.Tkwię tak w martwym punkcie i naprawdę coś z tym muszę zrobić.


Dobrą rzeczą jest tez zrobienie jakiś promocji tzw pierwszy pokazowy masaż gratis, czy też za 5 razem masaż gratis, kuponów rabatowych, kart stałego klienta, które przyciągają klientów. Pozdrawiam i życzę powodzenia

dziku_SKA - 2010-09-28, 10:24

To i ja mam kilka pytań odnośnie własnego gabinetu.
Zdaję sobie sprawę, że najlepszą lokalizacją jest na pewno centrum miasta z dobrym dojazdem. A co powiecie na otwarcie gabinetu daleko poza centrum w tzw. dzielnicy sypialnej? Mieszka tutaj przecież bardzo dużo ludzi, którym nie oferuje się nic (nie ma kawiarni, restauracji, basenu, klubów). Jeśli chodzi o masaż to nie ma konkurencji (w przeciwieństwie do centrum, gdzie często jest gabinet obok gabinetu). Czy warto wiec inwestować na obrzeżach miasta?

I jeszcze jedno pytanie. Jaki jest najlepszy okres na otwarcie gabinetu? Gabinety, które znam mówią, że od czerwca zaczyna się tzw. martwy sezon, który trwa do października. Czy więc w związku z tym lepiej zaczekać do jesieni?

massagewarsaw - 2010-09-28, 11:25
Temat postu: kurs masaz tajski
jak pewnie zauwazylas po spa, w ktorym pracujesz (z grouponu dostaja 25% regularnej ceny zabiegu, od tego jeszcze podatek), nie jest to czas na otwieranie nowego gabinetu, bo ryzyko znaczne. Ciagnij zatrudnienie, a po pracy prywatne na dojazd czy w domu.

raczej niz otwieranie wlasnego gabinetu, mozesz sprobowac wynajmowac na godziny/dni u kosmetyczki czy w przychodni zdrowia - gdy sie rozkreci, to dopiero startuj. Szukaj w swojej okolicy, ale blisko do przystanku komunikacji miejskiej, bo czesc klientow zechce dojezdzac do ciebie, rowniez ty czasami bedziesz musiala sie wybrac.

pustylol - 2010-09-28, 21:50

Truskawa, Witam zapewne skończyłeś tę sama szkołę co i ja tj łódzka "Akademia zdrowia" z tytułem biomasażysty. Możesz napisać mi na pw adres swojego przyszłego lokalu, bardzo chętnie spotkałbym się z Tobą.
forever - 2010-09-29, 17:59

Witam,
mam pytanie odnośnie podpisania umowy z NFZ, czy działalność gospodarcza prowadzona przez technika masażystę ma szanse na umowę z funduszem?
Chodzi mi głownie o pacjentów którzy nie mają pieniędzy na prywatne zabiegi masażu w gabinetach a nawet nie maja odwagi do nich iść, w momencie kiedy taki gabinet ma porozumienie z NFZ i pacjent może za darmo skorzystać z zabiegów. Po czasie mimo że nie było go stać de facto i tak do tego gabinetu wróci i nawet zapłaci jeśli wykorzysta swoje zabiegi z NFZ (pod warunkiem że masażysta dobrze wykona swoją pracę)
Jakie warunki trzeba spełnić aby taką umowę NFZ z nami mógł podpisać?

Truskawa - 2010-09-29, 19:57

forever.. na nfz nie masz co liczyć.... Żeby mieć możliwość walki o kontrakt( piszę 'walki' bo to jazda bez trzymanki jest) to na gabinet fizjo musi być co najmniej jeden mgr na papierze. Co do gabinetu z samym masażem to chyba także...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group