To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Artykuły o masażu, masażach - Kontuzje u masazystów

administrator - 2010-08-24, 01:15
Temat postu: Kontuzje u masazystów
Mamy dobrą i złą wiadomość dla masażystów.

Pierwsza, ta zła:

masaż jest dużym obciążeniem dla rąk i innych części ciała. Oprócz tych masażystów, którzy stosują głównie lekkie techniki wymagające minimalnego nacisku, większość doświadcza różnych urazów lub bólu w pewnym momencie ich kariery. Nie tylko masażyści są na to narażeni; tak naprawdę każdy, kto pracuje rękoma, jak kasjerzy, muzycy lub osoby obsługujące komputer, jest bardziej narażony na urazy rąk, jako że intensywność jego pracy przekracza normalną dawkę, jaką może przyjąć ciało. Dłonie i ręce, ze swoimi drobnymi mięśniami, kośćmi i ścięgnami, po prostu nie zostały zaprojektowane do znoszenia intensywnej i powtarzanej pracy przez dłuższy czas.

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Kontuzje u masażystów

sebeq - 2013-12-07, 12:17

Fajny artykuł. A jak to jest u was z plecami i nogami?

Ja dużo tańczę przy stole, często zmieniam ręce i ogólnie staram się być w ruchu. Jednak słyszałem, że są tacy którzy praktycznie cały masaż wykonują z jednej pozycji. Podobno w celu uniknięcia kontuzji.

Sam nie wiem, ja dopiero zaczynam więc próbuję wszystkiego.

Tak samo ugniatania poprzeczne, mnie bardzo męczą (tzn moje kciuki). Jak było u was? Macie jakieś patenty na techniki które wymagają zaangażowania kciuka?

fizjo - 2013-12-07, 12:23

Z tym chodzeniem koło stołu rowniez preferuje ponieważ nie potrafię stać w jednym miejscu.

Najbardziej to uważam przy myciu rąk po zabiegu żeby woda z kranu leciała ciepła bo jak człowiek się spieszy i czasami leci zimna to potem stawy do naprawy.

sebeq - 2013-12-07, 12:58

Z tą wodą to bardzo dobra sugestia, nigdy o tym nie myślałem.
massagewarsaw - 2013-12-07, 13:31
Temat postu: kursy masazu tajskiego Warszawa
Jesli woda i kontuzje, to dlugie mycie w goracej przed zabiegiem. Rowniez przed praca goracy prysznic, szczegolnie na barki i cale rece.

W czasie zabiegu warto tez uzywac rozgrzewajacych masci, bo nie tylko ulatwiaja nam masowanie, ale chronia przed problemami.

PS ten artykul wstawilem pare lat temu na forum. Moze tez tam jest dyskusja. Poszukam linku jutro

administrator - 2013-12-07, 16:19
Temat postu: Re: kursy masazu tajskiego Warszawa
massagewarsaw napisał/a:


PS ten artykul wstawilem pare lat temu na forum. Moze tez tam jest dyskusja. Poszukam linku jutro

To ten sam artykuł. Adresy się nie zmieniają.

massagewarsaw - 2013-12-08, 02:19
Temat postu: kursy masazu tajskiego Warszawa
wstawilem ten artykul na 3 miesiace przed twoim http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=17326 "Kontuzje u masażystów, Techniki zapobiegania urazom w masażu".

Jest to bardziej rozwinety artykul. Jest tez tam dyskusja

administrator - 2013-12-08, 11:30
Temat postu: Re: kursy masazu tajskiego Warszawa
massagewarsaw napisał/a:
wstawilem ten artykul na 3 miesiace przed twoim http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=17326 "Kontuzje u masażystów, Techniki zapobiegania urazom w masażu".

Jest to bardziej rozwinety artykul. Jest tez tam dyskusja

aa ok

Juliet89 - 2014-07-22, 04:49

Witam serdecznie,
nie chce zakladac nowego tematu, dlatego podczepiam swoja wiadomosc tutaj.
Nie mieszkam w Polsce i pracuje w salonie masazu. Moja szefowa jest Tajka i wymaga ode mnie stosowania masazu gleboko tkankowego przy uzyciu sporej sily. Pracuje jako masazystka dopiero pol roku i poprzez wykonywanie masazu w nieodpowiedniej pozycji ciala doznalam juz przeciazenia kciukow, nadgarstkow i dolnego odcinka kregoslupa. Od kiedy pojawily sie kontuzje staram sie stosowac poprawne pozycje, ale schorzenia nie chca zniknac.
Jak dotad moj prawy kciuk sprawia mi tylko bol, natomiast lewy jest w gorszej kondycji: boli i po dluzszym spoczynku (np . nocy) "klika" w stawach dopoki go rozruszam. Uzywam azjatyckich plastrow rozgrzewajacych, sa dobre, ale nie lecza calkowicie. Co robic? Placone mam za prace, nie za chorobowe, wiec nie moge sobie pozwolic na kilkudniowy odpoczynek.
Rowniez bardzo by mi sie przydal jakis ilustrowany artykul o prawidlowych ulozeniach rak, ramion i generalnie ciala, aby nie rozwijac u siebie kontuzji od wykonywania masazu. Rowniez ulozenie ciala kiedy do dyspozycji mam zbyt niski stol do masazu...
Doradzcie cos madrego prosze :cry:

massagewarsaw - 2014-07-22, 05:46

Jesli pracujesz w gabinecie tajskiego i wykonujesz jego elementy, to moze powinnas pomyslec nad kursem, ktory cie nauczy rowniez ergonomii masazu.

Akurat niski stol jest ergonomiczny, tradycyjnie tajski jest robiony na materacu

Juliet89 - 2014-07-22, 06:30

Mieszkam w Australii, Perth. Nie rozgladam sie za kursem tajskiego, moja szefowa tego ode mnie nie wymaga i czasem sie smieje, ze... chyba klient by nie chcial zeby duza dziewczynka chodzila mu po plecach :D
Mamy normalne stoly, jednak dopasowane do wzrostu mojej szefowej, drobnej tajki. Po prostu masuje w rozkroku, ale z lenistwa i zapominalstwa czesto sie schylam i wtedy moj odcinek ledzwiowo-krzyzowy jest w bolu.
Moze znajde jakis artykul, poradnik na temat ergonomii masazu w internecie.
Jednakze na ten moment nie wiem jak poradzic sobie z moja kontuzja kciuka, mozesz mi cos doradzic?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group