To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż jako forma relaksu

maniana - 2008-02-28, 14:22
Temat postu: Masaż jako forma relaksu
Witam :)
Piszę pracę na temat "Relaks w gabinecie kosmetycznym ze szczególnym uwzględnieniem masażu". Jeżeli ktoś miałby materiały, którch mogła bym użyć w swojej pracy to była bym bardzo wdzięczna o udostepnienie mi ich :) .

administrator - 2008-02-28, 14:50
Temat postu: Re: masaż jako forma relaksu
maniana napisał/a:
Witam :)
Piszę pracę na temat "Relaks w gabinecie kosmetycznym ze szczególnym uwzględnieniem masażu". Jeżeli ktoś miałby materiały, którch mogła bym użyć w swojej pracy to była bym bardzo wdzięczna o udostepnienie mi ich :) .


Witam
Może to cie się przyda: http://e-masaz.pl/artykuly.html#gabinet
:)

maniana - 2008-02-28, 15:53

Dzieki
Napewno coś tu dla siebie znajdę :)

massagewarsaw - 2008-02-28, 17:44
Temat postu: masaz warszawa
na forum najlepiej dyskutowac, wiec napisz swoje przemyslenia i zawsze ktos bedzie w stanie cos dorzucic
maniana - 2008-02-29, 00:00

Chciała bym objąć w swojej pracy takie tematy jak stres, relaks, wpływ masażu na poszczególne układy, masaże takie jak: masaż relaksacyjny, masaż aromaterapełtyczny, masaż energetyzujący, masaż rytmiczny, masaż synchroniczny.
Najbardziej jednak zależy mi na tym aby przedstawić powiązanie miedzy masażem a koloroterapią, muzykoterapia, aromatoterapią.
Oczywiście nie spodziewam się, że teraz zaczną do mnie spływać stosy materiałów, a ja tylko sobie siądę i będę wybierać ;) . Proszę o pomoc, podpowiedz, może jakieś nakierowanie albo chociaż o podanie tytułów do jakich mogła bym zajrzeć.
Nie oczekuje, że ktoś za mnie napisze tę pracę. Nie pozwolę sobie odebrać tej przyjemności :P .

massagewarsaw - 2008-02-29, 00:47
Temat postu: masaz warszawa
ograniczyl bym wplyw masazu na uklad nerwowy, miesniowy, hormonalny/dokrewny.

w gabinecie kosmetycznym zwrocil bym uwage na zabiegi tam najczesciej wykonywane (ze wzgledu na brak miejsca i sprzetu na wykonanie bardziej skomplikowanych zabiegow): glowy (przez fryzjerki), twarzy (przez kosmetyczki), barek. Rowniez refleksologie/masaz rak, stop, techniki orientalne (robione przez ubranie, nawet na fotelu kosmetycznym), masaz stemplami ziolowymi (wplyw na skore).

z tego samego powodu nie pisal bym o masazu synchronicznym (wymagajacym wiele miejsca w gabinecie i zdolnosci masazystow), energetyzujacym (jako przeciwnego do efektu uspokojenia).

jest zwiazek miedzy masazem rytmicznym/pulsingiem i muzyka/rytmem.

Z mojego doswiadczenia wystroj gabinetow kosmetycznych jest nowoczesny (szklo, chrom, ostre kolory), gra na okraglo glosna muzyka pop i nieprzyjemnie pachnie chemikalia kosmetykow, farb do wlosow, utrwalaczy - wszystko ciezkie do pogodzenia z uspokojeniem.

podkreslil bym zwiazek relaksacji z natura/przyroda i glebokim oddychaniem (zapewne znajdziesz cos o technikach pracy z cialem zajmujace sie oddechem)

maniana - 2008-03-01, 13:56

Bardzo dziękuje Ci za wskazówki. Cieszę się, że wyrażasz tu swoją opinię, bo naprawdę mi to pomaga :)
Chciała bym, aby ta praca była odzwierciedleniem mojej wizji idealnego gabinetu kosmetycznego (oczywiście skupiając się na tu tylko na masażach i kilku zabiegach). W mojej głowie powstają cały czas nowe pomysły na rozdziały. Jestem na razie na pierwszym etapie pisania pracy czyli na zbieraniu materiałów i pomysłów.
Dziś zabieram się za pierwszy rozdział "stres".
Postaram się w nim zawrzeć takie zagadnienia jak:
1 Co się dzieje z ludzkim ciałem. Fizjologiczne reakcje na stres. Psychologiczne reakcje na stres.
2 Skutki długotrwałego stresu.
3 Najpoważniejsze problemy zdrowotne.
4 Co powoduje stres.
Jest to tylko schemat, który w trakcie czytania ewoluuje, ale od czegoś trzeba zacząć :)
Pozdrawiam :)

massagewarsaw - 2008-03-01, 14:15
Temat postu: masaz warszawa
przy fizjologicznych reakcji na stres zahacz o hormony stresu - bedziesz mogla pozniej nawiazac do tego przy okazji omawiania ukladow i wplywu masazu na nie.

przy omawianiu masazy wspomnij rowniez hinduski masaz glowy/szyi/barek/rak/dloni i masaz na krzesle/biurowy/workplace.

masaz glowy mozesz polaczyc z zapobieganiem lysienia (jest cos o tym na mojej stronie).

wspomnij o manaulnym drenazu limfatycznym, ktory wprawdzie nie jest masazem, ale wplywa na skore i obrzeki twarzy.

moze uda ci sie cos znalesc o japonskim masazu twarzy - tego szukaj po angielsku

michal - 2008-03-03, 16:52

mam gdzieś notatki o wpływie masazu na układy, zdaje sie ze mamy je tez na stronie. Jakiś czas temu wykonywałem masaż u dziecka z ADHD, strasznie sie "szarpał" nie potrafiłem go uspokojic, każda technika wywoływała straszną reakcje z jego strony. Ostatecznie mogłem jedynie muskać jego skóre... paradoksalnie takie ruchy zrelaksowały go do tego stopnia ze dziecko powoli zasypiało . Jeśli masz praktyki wykonaj na swoich pacjentach ruchy bardzo delikatne, tylko muskaj ich skóre, nie stosój technik które znasz stwórz własny styl , własna kolejność . w czasie masazu pytaj pacjentów jakie maja odczucia , czy są zrelaksowani , czy czuja sie inaczej, sprawdz czy ich mieśnie podpotylicznie sa mniej napięta , czy stras ustępuje, to pomoże w twojej pracy . powodzenia
maniana - 2008-03-03, 17:18

Dziękuje za podpowiedz :)
massagewarsaw - 2008-03-03, 23:34
Temat postu: masaz warszawa
sa techniki terapeutyczne, np terapia czaszkowo-krzyzowa gdzie nie ma nawet muskania/przesuwu po skorze - jest to miejscowy nacisk i sile 5 g, prawie nieodczuwalny. W technice bowena sa to ruchy 2 - 3 cm dlugie i nacisk 1- -20 g. Wielu doswiadczonych masazystow ma problemy z wykonaniem tak lekkiego nacisku, bo dlugoletnie nawyki robia swoje.

wszystkie techniki delikatne sa relaksujace

michal - 2008-03-09, 17:44

juz któryś raz piszesz o "terapia czaszkowo-krzyzowa"
czy mozesz wyslac mi wiecej informacji na ten temat?

massagewarsaw - 2008-03-09, 18:15
Temat postu: kurs masaz tajski, indonezyjski, stemplami ziolowymi, tajski
jest to stosunkowo nowa technika, wymyslona 20 lat temu i nadal sie rozwijajaca. Tworca jest john upledger z kaliforni, jest pochodna od osteopatii czaszkowej sunderlanda.

w usa i kanadzie jest ponad 50k wykwalifikowanych terapeutow, na zachodzie tez tysiece w kazdym kraju.

w polsce okolo setki

google przynosi pare rezultatow, ale to dopiero poczatek poszukiwan

www.cranio-sacral.pl
www.craniosacral.pl
www.alternativa.pl/terapia_czaszkowo_krzyzowa.html
www.szkolenia-rehabilitac...wo-krzyzowa.htm
www.deesis.com.pl/index.p...id=41&Itemid=43
www.poradnikzdrowie.pl/zd...tyk,773_142.htm

massagewarsaw - 2008-10-17, 09:37
Temat postu: masaz tajski
a tu nowa strona - terapia czaszkowo-krzyzowa przez sztuke:

http://craniosacral-art.c...e&category_id=3
http://craniosacral-art.c...e&category_id=1
http://craniosacral-art.c...e&category_id=2



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group