To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - 4 dniowa przerwa między masażami czy można?

Bossman - 2010-08-12, 09:07
Temat postu: 4 dniowa przerwa między masażami czy można?
Mam takie pytanie: Czy jeśli wykonuję serię 10 masaży codziennie w dniach środa,czwartek,piątek to czy mogę robić klilkudniową przerwe i znowy wykonywać dalszą częśc masaży w dniach sroda,czwartek,piątek
massagewarsaw - 2010-08-12, 10:42
Temat postu: kurs masaz tajski
tylko od ciebie i od klienta zalezy jak czesto i jak dlugo sa zabiegi.

wedlug mnie, optymalnie jest co tydzien (organizm musi miec czas na reakcje na zabieg) i przez godzine (to ze wzgledow praktycznych - i mnie i klientowi trudno sie umawiac na krotsze zabiegi, bo ktos do kogos musi dojechac, co zabiera czas).

Bossman - 2010-08-12, 11:02

Dzieki!

Mnie zawsze uczono,ze jak nie ma przeciwskazan to mozna wykonywać masaż codziennie a jednak w praktyce widzę,że masażysci robią z większymi przerwami.


Chodzi mi generalnie czy taki odstęp miedzy zabiegami nie wpłynie pogorszająco na efekty

massagewarsaw - 2010-08-12, 13:41
Temat postu: kurs masaz tajski
oczywiscie, ze jesli nie ma przeciwskazan, to mozna codziennie. Ale u osoby chorej, takich jest wiekszosc klientow, nie jest celowe i wskazane.

Wyjatkiem jest drenaz limfatyczny, ktory powinien byc wykonywany czesto, ale krotko, bo na wybranej czesci ciala.

lepiej rzadziej, a systematycznie i dokladniej, przez co najmniej godzine. Miedzy zabiegami klient powinien wykonywac zalecone cwiczenia i samomasaz

Necrii - 2010-08-14, 17:52

Przez co najmniej godzinę... Masz na myśli masaże całościowe czy np godzinne molestowanie pleców?
massagewarsaw - 2010-08-14, 17:58
Temat postu: kurs masaz tajski
cokolwiek potrzeba.

zdarzalo mi sie przez prawie godzine "molestowac" tylko czesc ciala.

nie robia zabiegow krotszych, niz godzine - chyba, ze w biurze, zabiegi 5-15 minut

kokosek - 2010-09-06, 11:29

a moża wykonać zabiegi np środe,czwartek a potem znowu środa czwartek? czy taka roznica czasu ma znaczenie?
massagewarsaw - 2010-09-06, 11:51
Temat postu: kurs masaz tajski
najlepiej wykonywac systematyczne zabiegi w regularnych odstepach czasu, optymalnie tygodniowych. Jesli jest koniecznosc, to z dnia na dzien czy nawet codziennie, np obloznie chorym
Tajski Sen - 2010-09-15, 16:13

Wszystko zależy od tego czy na masaż przychodzisz tylko i wyłącznie na relaks czy też w celach leczniczych. Jeżeli dla zdrowia to należy go wykonywać systematycznie, jeżeli jednak dla relaksu to Twoje ciało decyduje o tym kiedy ma ochotę na masaż.
Fizjoterapeuta - 2010-09-26, 19:15

Jeżeli chodzi o masaże lecznicze to aby przyniosły jakikolwiek efekt muszą być wykonywane minimum 2 razy w tygodniu. Poza tym możesz dać pacjentowi zestaw ćwiczeń, aby je wykonywał codziennie. Dojazd codzienny jak do zakładów rehabilitacji bywa kłopotliwy, a masaż trwa zazwyczaj 10-15minut.Dlatego można robić dłuższy masaż około 30 minut 2 razy w tygodniu ale nie wolno wykonywać masażu powyżej 45 minut. Tak przynajmniej ja byłem szkolony i tak postępuje z pacjentami.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group