To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin zawodowy 2010 - Roztrząsanie projektu

madziula89 - 2010-06-22, 17:40

A co to jest to phs
Grzegorz - 2010-06-22, 17:55

Zespół bolesnego barku to dość ciekawe schorzenie... mogą dać kark, okolicę łopatkową i naramienny mięsień, i to jednej strony! TO by była niezła siekiera :) Zależy co sobie tam zażyczą...
Mirek - 2010-06-22, 18:49

PHS to ciezka rzecz by byla. W PHS oprocz stawu barkowego który ma dość złożoną budowę obejmujemy masażem dodatkowo mięsień najszerszy grzbietu, czworoboczny i piersiowy większy oraz mięśnie ramienia i przedramienia.
darekj7 - 2010-06-22, 18:50

Grzegorz

Wydanie II 1991r.

Przeczytałem co ważniejsze z Prochowicza, ale nie wiem co z tego zapamiętam.

Mirek - 2010-06-22, 19:01

darekj7 a co czytales z Prochowicza ? Na co warto zwrocic uwagę ? PRzeczytałem tylko tok lekcji , na co jeszcze warto zwrócić uwagę . Szczerze to 1raz sie stykam z tą książką :)
darekj7 - 2010-06-22, 19:05

Również pierwszy raz spotkałem się z tą książką. Przeczytałem tok zabiegu, bo to coś nowego dla mnie. I jeszcze tak ogólnie o metodyce i technice, ale tu praktycznie nie ma różnicy w stosunku do Zborowskiego.
headwithwings - 2010-06-22, 19:35

zakładając, że jest phs w której opracowania wymaga więcej niż jedna okolica - chyba nie jest możliwe, żeby wymagali opisywania jednocześnie klatki, pleców, barku, ramienia? na czym wg was najlepiej się skupić? (chociaż to chyba będzie podane w zleceniu lekarskim..)
a co z tą twarzą, ktoś ma jakieś pomysły? ja sądzę, że twarzy nie może być, chociażby dlatego że dokładnych struktur anatomicznych twarzy nie ma w programie nauczania na tym kierunku, a przecież wymagają w projekcie ich znajomości....

Grzegorz - 2010-06-22, 20:04

I na twarz nie można za bardzo ćwiczeń zrobić :)

U Prochowicza ważne są takie rzeczy jeszcze jak:

Rodzaje masażu
Metody masażu
Formy masażu
Higiena i bezpieczeństwo pracy masażysty

Techniki masażu są podobne wszędzie.

U Prochowicza poza tym jest najlepiej przedstawiony właśnie ten tok zabiegu.
Gdzie należy zwrócić uwagę na początkową diagnostykę i głaskanie wstępne
i końcowe głaskanie tkanek głębiej położonych i powierzchownie, oraz dodać ruchy bierne w stawach funkcjonalnie połączonych z okolicą masowaną, tyle :)

alkarn - 2010-06-22, 20:45

jak PHS to robimy co pierwsze rękę czy plecy czy klatkę. to pozycja leżenia na plecach i na brzuchu bedzie.
Necrii - 2010-06-23, 06:06

Matko... przerażacie mnie xD Zdecydowanie nie chcę PHS :evil:

A na twarzy jak najbardziej da się zrobić ćwiczenia ;)

dragonbm - 2010-06-23, 13:08

Drenaż był :/ masakra !!!!!!!!
justyna13 - 2010-06-23, 13:59

no to zrobili nam niespodziankę;) pierwsza moja reakcja: zbieram się stąd i wychodzę!!!!! a później stwierdziłam aa co mi tam- napiszę wszystko inne ładnie, a z drenażem będę kombinować:P przypomniałam sobie dwa chwyty i na tym koniec;] Ogólnie to masaaaakra! Dobrze, że technik był tylko dodatkiem do mojego wykształcenia, a nie głównym kierunkiem, bo tak to zostałabym na lodzie. A jak reszcie poszło???
Grzegorz - 2010-06-23, 21:39

Ja się cieszę że trafiłem ze będzie kończyna dolna :) Przeczucia mam jak zwykle niezłe! Ale drenażu nie przewidywałem...
LukaszIw. - 2010-06-24, 08:57
Temat postu: no właśnie - drenaż
No właśnie, i był drenaż jednak. A WSZYSCY mówili i pisali, że na 1000% nie będzie.
Jak Wam poszło? Słyszałem że wszystkim poszło fatalnie, ja też wczoraj zdawałem i powiem szczerze że nie jest za dobrze - zależy co oni tam w tym cholernym kluczu mają powypisywane. W sumie Zborowski uczy zupełnie innego drenażu, niż np. Foldi&Strossenreuther (ta książka z metalowymi kółkami :-] ) i cała "szkoła niemiecka". Pisałem wg. tradycyjnego podejścia (najpierw całościowo, potem węzły pachwinowe, itd...) A Wy jak pisaliście? W sumie drenaż jest metodycznie prostszy ale jednak zaskoczyli w tym roku :-/ Co myślicie?

alef - 2010-06-24, 09:25

u mnie były takie reakcje jak u wiekszosci zapewne, zeby wyjsc;P ale jakos poszło, metodyka była troche długa, a mam pytanie, bo w 6stym zadaniu trzeba było podac nazwy techink wykonywanych na wezłach chłonnych z okresleniem siły nacisku, potem nazwy technik wykonywanych na innych czesciach ciała i nie bardzo wiedziałem co napisac;/ help me please


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group