Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Studia fizjoterapeutyczne
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-03-09, 17:53   Studia fizjoterapeutyczne

Informacje na temat studiów fizjoterapeutycznych
 
     
Linki sponsorowane
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-03-09, 22:51   

Bardzo fajny temat,
mam jedno pytanie odnośnie ukończenia studiów o kierunku fizjoterapia, czy magister fizjoterapeuta może otrzymać pracę jako nauczyciel wf np w szkole podstawowej czy też studium medycznym np. o kierunku masażu, jak to z tym wygląda, na mojej uczelni na której studiuje fizjoterapię, jeden z wykładowców mówił że możemy prowadzić wychowanie fizyczne po skończeniu szkoły, zaś na forach internetowych czytałem że nie ma takiej możliwość.
Prosiłbym o odpowiedź w związku z tą sprawą.
Pozdrawiam
 
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-16, 22:39   

Witam..

czy znajdzie się ktoś kto mógł by mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach o Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku? Jest to prywatna szkoła z kierunkiem fizjoterapii. Słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale najchętniej porozmawiała bym z kimś kto się tam uczy.
Zastanawiam się nad pójściem tam, czy może lepiej celować w AWFiS lub Akademię?
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-06-16, 22:52   

Necrii napisał/a:
Witam..

czy znajdzie się ktoś kto mógł by mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach o Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku? Jest to prywatna szkoła z kierunkiem fizjoterapii. Słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale najchętniej porozmawiała bym z kimś kto się tam uczy.
Zastanawiam się nad pójściem tam, czy może lepiej celować w AWFiS lub Akademię?

Czesc

2 moich znajomych kończy właśnie tam studia. Jedna osoba jest na zaocznych a druga na dziennych. Wiem ze jest ciężko bo profesorowie są z akademii medycznej jeśli dobrze usłyszałem. Dużo anatomii itd. jak to na takich studiach, do tego dochodzą praktyki. Tak czy siak jakoś sobie te osoby radzą.

Powiedz mi a co chcesz dokładnie wiedzieć? Zapytam się ich osobiście.
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-17, 08:55   

Spadasz mi z nieba ;) Fajnie by było jakby chcieli pogadać ze mną "osobiście" na gg, bo w trakcie rozmowy zawsze coś dodatkowego wyjdzie, ale przede wszystkim:

- Jak wyglądają sale, w sensie czy są odpowiednio wyposażone do nauki fizjoterapii?
- Czy wszystkie zajęcia odbywają się w murach budynku tak jak się reklamują, czy wygląda to tak jak na innych studiach, że jeździ się po całym trójmieście?
- Wf - gdzieś na miejscu czy może biega się na basen, czy inne tego typu?
- Jaki jest klimat na uczelni? Typowy wyścig szczurów napędzany jeszcze przez wykładowców czy coś bardziej lajtowego?
- Czy tam szanuje się studenta? Da się dogadać w sekretariacie? Z wykładowcami?
- Wykładowcy wymagają jakiś książek czy skoro już płaci się kupę kasy za studiowanie to dostaje się np kserówki z bieżącymi notatkami?
- Jakie w ogóle jest podejście wykładowców do studenta? Jacy są wykładowcy?
- No i gdzie praktyki? Serio jeździ się na nie po całym Trójmieście? Jak one wyglądają godzinowo? Kiedy robią je dzienni, kiedy zaoczni? Bo słyszałam, że dzienni to w trakcie zajęć je robią (cokolwiek to znaczy), a zaoczni w tygodniu, więc np ciężko z normalną pracą.
- I tak na koniec pytanie o to ile czasu spędza się na uczelni? Oni też stosują metodę bóg wie ilu okienek w ciągu jednego dnia (mowa w tej chwili o dziennych), że potem się wraca do domu późnym wieczorem? Czy może bardziej jest to schludnie upchnięte, może z jedną przerwą na obiad jeśli zajęcia są długo? Do której one w ogóle trwają i tym podobne ;)
- A! I jeszcze jedno - w rozkładzie zajęć jest angielski techniczny? Dostosowany do zawodu?

To tak z grubsza.. Takie pierwsze lepsze pytania, które zebrane w schludną całość dadzą jakiś tam obraz uczelni - czy jest to typowy hardkor z wyścigiem szczurów, czy coś przyjaznego dla studenta ;)
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-06-17, 14:39   

Ale żeś wywiad napisała w wiadomości prywatnej wysłałem ci numer gg do tych osób i ich poinformowałem ze się odezwiesz. ;)

ps. Jak możesz odpowiedzi które uzyskasz napisz tutaj poście ;)
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-17, 23:03   

No, bo ja chcę wiedzieć wszystko wszystko ;) Słyszałam, że szkoła jest dobra i zastanawiam się w czym lepsza od publicznych uczelni.

Dzięki za pomoc. zobaczymy co się z tym da dalej zrobić :*
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-06-18, 14:29   

Necrii napisał/a:
No, bo ja chcę wiedzieć wszystko wszystko ;) Słyszałam, że szkoła jest dobra i zastanawiam się w czym lepsza od publicznych uczelni.

Dzięki za pomoc. zobaczymy co się z tym da dalej zrobić :*

Jak wywiad??
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-18, 16:55   

Na razie ni jak. Dziewczyny nie mają dla mnie czasu. Jedna w ogóle jeszcze nie odpisała, a druga poleciała na egzamin. Spokojnie... jak zrobię wywiad to napiszę parę zdań ;)
 
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-18, 22:19   Re: Studia

e-Masaz.pl napisał/a:
Informacje na temat studiów fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych


a w ogóle są studia z rehabilitacji?:>
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-18, 23:20   Re: Studia

me napisał/a:
e-Masaz.pl napisał/a:
Informacje na temat studiów fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych


a w ogóle są studia z rehabilitacji?:>

oj tam oj tam czepiasz się ;) Ja tam nic nie widzę ;)
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-18, 23:23   

oj tam oj tam :D ale jak ktoś się nie orientuje to może przekopuje internet bądź kulę ziemską w poszukiwaniu takich studiów :D
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-19, 01:00   

me napisał/a:
oj tam oj tam :D ale jak ktoś się nie orientuje to może przekopuje internet bądź kulę ziemską w poszukiwaniu takich studiów :D

no tak już zmienione ;) ale dzięki za poprawkę
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-19, 01:01   

me napisał/a:
oj tam oj tam :D ale jak ktoś się nie orientuje to może przekopuje internet bądź kulę ziemską w poszukiwaniu takich studiów :D

no tak już zmienione ;) i dzięki za poprawkę
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-19, 13:09   

odpowiadając na powyższe pytanie :fizjoterapeuta nie ma uprawnień pedagogicznych ani metodycznych aby prowadzić zajęcia z wf-u ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB