Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
ashley 


Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 56
Wysłany: 2013-09-12, 21:50   

Witajcie ! Kochani zwracam się do Was z pytaniem,czy muszę zapłacić podatek dochodowy od otrzymanego dofinansowania z PUP? Jak to wygląda?
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-09-13, 09:24   

Otrzymane dofinansowanie a podatek

Zgodnie z art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nie musisz płacić podatku dochodowego od otrzymanego dofinansowania. Jednak dotację otrzymujesz w kwocie brutto i inwestujesz ją w kwocie brutto, czyli kupujesz towary i usługi objęte VAT-em (w biznesplanie prognozowane wydatki podałeś również w kwocie brutto).

Link: http://poradnik.wfirma.pl...-pup-i-co-dalej
 
     
ashley 


Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 56
Wysłany: 2013-09-13, 10:44   

Adminie czy możesz mi, pomóc w zrozumieniu tych słów. W rozliczeniu wykazuje się kwoty wydatków z uwzględnieniem podatku od towarów i usług,rozliczenie zawiera informację,czy bezrobotnemu, absolwentowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w wykazanych wydatkach lub prawo do zwrotu podatku naliczonego. Proszę o pomoc.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-09-13, 13:08   

ashley napisał/a:
Adminie czy możesz mi, pomóc w zrozumieniu tych słów. W rozliczeniu wykazuje się kwoty wydatków z uwzględnieniem podatku od towarów i usług,rozliczenie zawiera informację,czy bezrobotnemu, absolwentowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w wykazanych wydatkach lub prawo do zwrotu podatku naliczonego. Proszę o pomoc.

Niestety wiece ci nie podpowiem tylko co udali mi się znaleźc w internecie. Nigdy nie brałem dotacji, spróbuj spytam u źródła czyli w przedzie pracy.
 
     
Rybkos 

Wiek: 35
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-12-04, 12:14   

Cześć
Planuje otworzenie D.G i chciałbym wybrać jako formę kartę podatkową - najkorzystniej dla mnie bo tylko 160zł m/c
Ciężko uzyskać info czy jako masażysta mogę skorzystać z tej formy na wszystkie moje techniki- dzwoniłem do US i KIP.
Zamierzam wykonywać masaże klasyczne jak i wschodnie techniki i bajery typu masaż czekoladowy, miodowy itp. Czy te pozostałe podchodzą pod masaż leczniczy, kosmetykę zachowawczą? Dla mnie każdy masaż pełni funkcję leczniczą czy kosmetyczną bo używa się środka pielęgnacyjnego- oliwkę itp.

Podpadało by to pod punkt 88 usługi kosmetyczne:
Wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki upiększającej: stosowanie maseczek upiększających, farbowanie rzęs oraz regulacja i farbowanie brwi, makijaż, manicure i pedicure. Wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki zachowawczej, z zastosowaniem odpowiednich aparatów i preparatów: oczyszczanie skóry twarzy i pleców, masaże pielęgnacyjne twarzy, szyi, ramion, rąk, głowy itp., maski pielęgnacyjne (np. ściągające, odżywcze, plastyczne i ziołowe). Wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki leczniczej, jak: lecznicze oczyszczanie skóry z zaskórników, usuwanie prosaków oraz wykwitów mięczaka zakaźnego, masaże lecznicze, masaże refleksyjne, zabiegi z dziedziny światło-, wodo- i elektroterapii, wchodzące w zakres kosmetyki zachowawczej i leczniczej.

Ma ktoś kartę podatkową jako masażysta? Lub jakieś doświadczenia, linki do interpretacji itp.
 
     
Mario 

Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Silesia
Wysłany: 2014-02-18, 11:59   Zaświadczenie MEN

Witam
Ja nie co z innym zapytaniem, ale też związany z z własną działalnością.
Czy nie mając tytułu technika masażu, ale po rocznej szkole czy ewentualnie jakimś kursie i nie mając zaświadczenia MEN możemy założyć salon gabinetu?
Z tego co wynalazłem w sieci to do tej działalności wybieram Pkd 9604Z
Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej
Czyli gabinet masażu, ale relaksacyjnego itd oprócz leczniczego.
Chciał bym na początku założyć działalność mobilną, a z czasem przyjmować stacjonarnie, albo podpiąć się do kogoś jako współpracownik, ale wszystko zależy czy potrzebuję te zaświadczenie MEN czy możn a to ominąć.
Proszę o poradę w tym temacie.

Mario
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-02-18, 12:03   Re: Zaświadczenie MEN

dzialalnosc otworzysz na jakikolwiek certyfikat, nawet nie men.

natomiast czy znajdziesz klientow, to inna sprawa
 
     
Mario 

Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Silesia
Wysłany: 2014-02-18, 12:53   Re: Zaświadczenie MEN

Czyli bez problemu może mnie ktoś zatrudnić np. do salonu kosmetycznego jako współpracownika gdzie będę wykonywał masaże tak?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2014-02-18, 13:53   Re: Zaświadczenie MEN

Mario napisał/a:
Czyli bez problemu może mnie ktoś zatrudnić np. do salonu kosmetycznego jako współpracownika gdzie będę wykonywał masaże tak?

tak
 
     
Kajaanna

Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 28
Wysłany: 2014-04-06, 14:48   Re: m

igor95 napisał/a:
masaż klasyczny iława numer gg 252483 zabiegi najtaniej w mieście zabiegi w domu klienta


może inaczej, nie jesteś z zawodu masażystą wiec nie masz prawa brać od ludzi pieniędzy za masaż...Kursy są dla techników masażystów a nie dla wszystkich Zenków z budowy...Wątpię abyś na tych kursach miał rozszerzoną anatomię, zagadnienia kliniczne i mnóstwo teorii masażu, oraz fizjo i fizykoterapię, zdrowie publiczne, jak i psychologię. Kurs rozwijający jest dla osób, które ukończyły SZKOŁĘ masażu i zdały egzaminy i mają o tym pojęcie, więc mogą we własnym gabinecie pracować z ludźmi chorymi, tak jak lekarze robią specjalizację, ale najpierw muszą ukończyć studia lekarskie. Żeby zarabiać musisz mieć działalność gospodarczą, której mieć nie możesz. Twój post jest stary, ale to dla tych innych osób, które się nie wiadomo skąd przybłąkały i myślą, że zawód masażysty można zdobyć kursem...Bez szkoły, możesz za darmo masować zdrowe osoby, które też nie mają przeciwwskazań.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-04-06, 15:30   Re: m

Kajaanna napisał/a:
może inaczej, nie jesteś z zawodu masażystą wiec nie masz prawa brać od ludzi pieniędzy za masaż...Kursy są dla techników masażystów a nie dla wszystkich Zenków z budowy...Wątpię abyś na tych kursach miał rozszerzoną anatomię, zagadnienia kliniczne i mnóstwo teorii masażu, oraz fizjo i fizykoterapię, zdrowie publiczne, jak i psychologię. Kurs rozwijający jest dla osób, które ukończyły SZKOŁĘ masażu i zdały egzaminy i mają o tym pojęcie, więc mogą we własnym gabinecie pracować z ludźmi chorymi, tak jak lekarze robią specjalizację, ale najpierw muszą ukończyć studia lekarskie. Żeby zarabiać musisz mieć działalność gospodarczą, której mieć nie możesz. Twój post jest stary, ale to dla tych innych osób, które się nie wiadomo skąd przybłąkały i myślą, że zawód masażysty można zdobyć kursem...Bez szkoły, możesz za darmo masować zdrowe osoby, które też nie mają przeciwwskazań.

igor jest masazysta po kursach, prawdopodobnie w wymiarze okolo 100h, co wystarcza na opanowanie klasyka i teorii. Ma prawo liczyc za masaze. Ma prawo otworzyc dzialalnosc (ale nie uslugi medyczne, zwolnione z podatku).

Kursy masazu klasycznego, i wielu innych, nie sa dla technikow, bo juz je powinni miec w jednym palcu. Zenek z placu budowy moze miec wiecej zdolnosci manualnych, i oleju w glowie, niz niejeden zielony technik, ktory kul do egzaminow i zapominal. Poznalem wielu masazystow, ktorzy swego czasu robili na budowach czy rownoczesnie z budowa byli na techniku.

na kursach nie ma rozszerzonej anatomii, jest za to nierozszerzona, nie ma zagadnien klinicznych, bo to nie ten program, fizjoterapia nie jest potrzebna masazyscie, fizykoterapia rowniez (nie ten program i nie te kompetencje - chyba, ze do obslugi wanny, prysznica czy sauny potrzebne jest tyle wiedzy i egzaminy). Jak ktos ma ochote, to doucza sie z ksiazek.

jesli nie doczytalas, to od 2008 igor zaczal fizjoterapie, pewnie juz ja skonczyl http://forum.e-masaz.pl/v...highlight=#7003
 
     
Kajaanna

Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 28
Wysłany: 2014-04-07, 12:25   

rozumiem, ale pierwsze słyszę, aby bez szkoły można było otworzyć działalność gospodarczą, przynajmniej tak nam kiedyś mówiono. Może to jakieś niedociągnięcie. Bez szkoły i tak ma ograniczone pole manewru.

Z Zenkami miałam na myśli to, że wielu ludzi tak myśli, że technikiem zostać łatwo bo wystarczy iść na kurs.

Zgadzam się, że są osoby, które mają większe zdolności w masowaniu bez szkoły niż osoba po zdanym pozytywnie egzaminie.

Fizjo i fizykoterapia są według mnie i tak potrzebne, (fizjo to bez dwóch zdań) dobrze jest kiedy masażysta wiele rzeczy pojmuje i jest w stanie lepiej pomóc pacjentowi, oczywiście za zgodą lekarza prowadzącego.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-04-07, 16:27   kursy masazu tajskiego Warszawa

Kajaanna napisał/a:
rozumiem, ale pierwsze słyszę, aby bez szkoły można było otworzyć działalność gospodarczą, przynajmniej tak nam kiedyś mówiono. Może to jakieś niedociągnięcie. Bez szkoły i tak ma ograniczone pole manewru.

Z Zenkami miałam na myśli to, że wielu ludzi tak myśli, że technikiem zostać łatwo bo wystarczy iść na kurs.

Zgadzam się, że są osoby, które mają większe zdolności w masowaniu bez szkoły niż osoba po zdanym pozytywnie egzaminie.

Fizjo i fizykoterapia są według mnie i tak potrzebne, (fizjo to bez dwóch zdań) dobrze jest kiedy masażysta wiele rzeczy pojmuje i jest w stanie lepiej pomóc pacjentowi, oczywiście za zgodą lekarza prowadzącego.

w urzedzie gminy przy otwarciu dzialalnosci wystarczy pokazac jakikolwiek certyfikat masazu, nikt nie sprawdza nawet, ile bylo godzin. Oczywiscie, ci z niewielkim wyksztalceniem ryzykuja wpedzeniem sie w koszty, bo klient nie przyjdzie czy nie wroci na kolejne masaze.

o fizjo mozna miec ogolne pojecie, ale to jest scisle nie nie, poza kompetencjami masazysty. Badziej fizyko, ale bardzo ograniczona.

program technika jest nadety, bo jakos trzeba wypelnic te 2200h. Oczywiscie, mozna by wstawic troche nowoczesnych technik masazu, ale do tego trzeba by bylo odpowiednio wyszkolic kadre, a zdrowie publiczne, psychologie, fizjo czy fizyko moze wylozyc z marszu byle magister, wystarczy przeczytac w klasie podrecznik
 
     
Kajaanna

Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 28
Wysłany: 2014-04-08, 10:06   

to tylko potwierdza, że polskie prawo jest jak sito z wielkimi okami. W innych krajach masażysta po kursie, nie może pracować na własną rękę. Normalne jest to, że taka osoba, mogłaby wykonywać co najwyżej masaże relaksacyjne, ale jeśli jest dopuszczona również do innych to dla mnie jest to niepojęte (chyba, ze jest nadzorowana przez fizjoterapeutę). Co z odpowiedzialnością cywilną? Jeśli masażysta tylko po kursach, nieumyślnie zaszkodzi potencjalnie zdrowemu klientowi co by wynikało z niedostatecznej wiedzy to, żaden ubezpieczyciel nie wyłoży ani grosza, chyba że jest jakiś ubezpieczyciel samobójca, który kocha rozdawać pieniądze. Nawet zawodowym technikom zdarzają się błędy, przez które klient przypłaca swoim zdrowiem i życiem ( w samej Polsce były takie przypadki).

kawałek artykułu z 2009 roku

Obecnie zawód masażysty może wykonywać każdy. Szykują się jednak zmiany w prawie, zgodnie z którymi masaż leczniczy będzie mogła wykonywać jedynie osoba z wykształceniem medycznym. W przyszłym roku w życie ma wejść ustawa o niektórych zawodach medycznych i zasadach uzyskiwania tytułu specjalisty w innych dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Reguluje ona warunki wykonywania 23 zawodów medycznych, w tym zawodu masażysty. Zgodnie z projektem nowej ustawy usługi masażu leczniczego będzie mogła wykonywać tylko osoba, która uzyska odpowiednie kwalifikacje. Oznacza to uzyskanie tytułu zawodowego technik masażysta lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik masażysta.
 
     
Kajaanna

Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 28
Wysłany: 2014-04-08, 10:10   Re: kursy masazu tajskiego Warszawa

[quote="massagewarsaw"]
Kajaanna napisał/a:


program technika jest nadety, bo jakos trzeba wypelnic te 2200h. Oczywiscie, mozna by wstawic troche nowoczesnych technik masazu, ale do tego trzeba by bylo odpowiednio wyszkolic kadre, a zdrowie publiczne, psychologie, fizjo czy fizyko moze wylozyc z marszu byle magister, wystarczy przeczytac w klasie podrecznik


Ja strasznie ubolewałam nad tym, że innych przydatnych masaży nas nie nauczono. Bardzo chciałam aby chociaż trochę było na temat masażu punktów spustowych, to wykładowczyni odpowiedziała, że jak będzie czas (ale kilka godzin zmarnowaliśmy na konchowanie uszu)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB