Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-03-13, 23:03   

@dziku_SKA

Nie wiem, czy odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania są Ci nadal potrzebne, ale jeśli nie - być może przydadzą się komuś innemu.

Na pytanie 1. i 3. odpowiem jednocześnie.


Rozpoczynając działalność gospodarczą nie musisz od razu posiadać kasy fiskalnej (są oczywiście rodzaje działalności, które od razu mają taki obowiązek, ale nie dotyczy to masażystów).
Przychód z wykonanych usług wpisuje się do Ewidencji sprzedaży lub bezpośrednio do ewidencji księgowej, jeśli prowadzisz ją samodzielnie. Ja osobiście proponuję Ewidencję sprzedaży. A z niej na koniec miesiąca, łączną kwotę na dany okres do ewidencji księgowej.
Tak postępujemy do momentu, kiedy przekroczymy limit zwolnienia ze stosowania kasy fiskalnej, który wynosi 40 000 zł dla prowadzących działalność cały rok, oraz 20 000 zł dla tych którzy rozpoczęli działalność w trakcie roku. Limit dotyczy roku podatkowego. Od stycznia liczy się od nowa.
Nie ma obowiązku wystawiania rachunku (faktury jeśli jesteś podatnikiem VAT) każdemu klientowi. Robimy to tylko na jego życzenie.
Podkreślam, że do limitu zwolnienia bierzemy pod uwagę tylko sprzedaż usług na rzecz osób fizycznych. Jeśli świadczymy usługę dla firmy - wystawiamy rachunek lub fakturę - nie uwzględniamy tego przy obliczaniu sprzedaży "do kasy fiskalnej".

Ad. 2.
Jeśli zakupimy sprzęt przed rozpoczęciem działalności gospodarczej - możemy zaliczyć faktury lub rachunki na jego zakup w koszty.
Jeśli natomiast zakupimy przed rozpoczęciem działalności towary handlowe (przykładowo kosmetyki, które potem mamy zamiar sprzedać klientowi) - uwzględniamy je w remanencie początkowym. Będzie to mieć wpływ na dochód dopiero na koniec roku podatkowego.


Na resztę pytań nie umiem odpowiedzieć - nie moja działka ;)

Jeśli coś napisałam niejasno - pytać :)
 
 
     
Linki sponsorowane
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-03-14, 22:52   

dziku_SKA napisał/a:
Mam kilka pytań.

1. Czy po wykonaniu masażu z automatu dajecie klientowi rachunek, czy tylko jeśli o niego poprosi? Jak to widzi skarbówka?

2. Czy otwierając własny gabinet masażu jako koszt mogę zaksięgować sprzęt, który kupiłam na kilka dni przed formalnym zarejestrowaniem działalności, czy kosztem może być tylko to, co kupiłam od dnia rejestracji?

3. Czy prowadząc drobną sprzedaż w gabinecie konieczne jest posiadanie kasy? Jeśli nie to czy zawsze dajecie klientowi paragon ręcznie wystawiony?

4. I wreszcie czy posiadacie "godziny otwarcia" (jeśli tak to jakie), czy może jesteście elastyczni i dostosowujecie się do klienta?

5. Gdzie się ubezpieczacie jeśli chodzi o OC? (interesuje mnie ubezpieczenie dla techników)

6. Czy prosicie nowych klientów o podpisanie jakiegoś "zabezpieczenia", w którym to klient oświadcza, że niczego przed wami nie zataił itd?

Będę wdzięczna za podpowiedź.

to ja odpowiem na pozostałe :)

1. Rachunki wystawiam tylko tym pacjentom, którzy tego chcą, resztę ewidencjonuję w kpir

4. Tak,posiadam acz klienci wiedzą, że pozostałe godziny są do uzgodnienia.

5. mam ubezpieczenie dla fizjoterapeutów,z tego co wiem, techników nie ubezpieczają

6.przed każdym zabiegiem pacjent wypełnia ankietę dot. stanu zdrowia, prócz tego podpisuje oświadczenie , że wyraża zgodę na zabieg, dodatkowo przed zabiegami terapeutycznymi przeprowadzam wywiad przedmiotowy i podmiotowy.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-14, 23:28   

Oczywiscie ze technikow ubezpieczaja bo pol mojej przychodni razem ze mna wykupowalo takie ubezpieczenie
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-03-15, 09:45   

a zastanawiam sie skąd to wiesz, skoro nie podałam nazwy ubezpieczyciela :o
mowa jest o firmie ,która mnie ubezpiecza
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-15, 10:10   

no wlasnie.Napisalas w sposob ogolny i tak to odebralem :)
 
     
wojtekk

Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-03-15, 13:42   

Witam,

chciałbym się Was poradziś w sprawie otwarcia swojego gabinetu masazu. Chodzi mi o jego lokalizacje zastanawiam się czy otworzyć go w centrum miasta czy też na jednym z nowych osiedli, które się rozwijają?.

Dzięki i Pozdrawiam :)
 
     
bobi

Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-04-21, 23:56   

witam. hotel chce mnie zatrudnić na umowę zlecenie, natomiast po kilku miesiącach zatrudnią mnie w tym samym hotelu na własnej działalności. podacie mi info jak i gzie wówczas załatwić wszystkie formalności i ile będę płacić zus? czy ten niższy zus dotyczy tylko osób bezrobotnych, które otwierają działalność czy ogólnie osób które mają pierwszą działalność i nie otwierają jej jako osoby bezrobotne?


a jeśli jestem zameldowany w innym miejscu niż chcę prowadzić działalność to muszę te sprawy załatwić w miejscu zameldowania czy po prostu mieście w którym chce wykonywać działalność ?
  
 
     
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-04-22, 08:25   

Według projektów rządu - od 01-07-2011 będzie można zarejestrować działalność przez internet. Jeśli wolisz zrobić to osobiście - należy złożyć wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy - zależy od tego gdzie mieszkasz. Robi się to na formularzu EDG-1.

Urząd poinformuje o fakcie zgłoszenia otwarcia działalności takie instytucje jak: Urząd Statystyczny, Urząd Skarbowy, ZUS.
Otrzymasz w związku z tym drogą pocztową dokument dotyczący nadania numeru REGON oraz druk ZFA z ZUS dotyczący zgłoszenia płatnika.

Następnie musisz wybrać formę opodatkowania - to zrobisz w Urzędzie Skarbowym. (najlepiej zrobić to jeszcze przed datą rozpoczęcia działalności)

Potem składasz w ZUS zgłoszenie do ubezpieczenia - jeśli nie pracujesz - ZUA - wraz z oświadczeniem dotyczącym opłacania składek tzw. "małego ZUS" - niższy ZUS opłacasz, jeśli nie prowadziłeś działalności przez ostatnie 5 lat.
Jeśli pracujesz etatowo - zgłaszasz się tylko do ubezpieczenia zdrowotnego - na formularzu ZZA.
W ZUS dokładnie wszystko Ci wytłumaczą i pomogą złożyć odpowiednie deklaracje.
Na dokonanie zgłoszenia w ZUS masz 7 dni od daty rozpoczęcia działalności.

W chwili obecnej składki "małego ZUS" to 123,24 zł na ubezpieczenie społeczne oraz 243,39 zł na ubezpieczenie zdrowotne.
 
 
     
dziku_SKA 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-30, 17:13   

wojtekk napisał/a:
Witam,

chciałbym się Was poradziś w sprawie otwarcia swojego gabinetu masazu. Chodzi mi o jego lokalizacje zastanawiam się czy otworzyć go w centrum miasta czy też na jednym z nowych osiedli, które się rozwijają?.

Dzięki i Pozdrawiam :)


Zdecydowanie centrum. Ja mieszkam na jednym z nowych osiedli i wiem, że trudno jest jakąkolwiek działalność utrzymać w takim miejscu. Większość i tak jeździ załatwiać sprawy do centrum, a osiedle to tylko sypialnia...
 
     
malenkka887 

Wiek: 36
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Małogoszcz
  Wysłany: 2011-10-23, 19:36   Własna działalność a NFZ

Witam. Dwa lata temu ukończyłam Policealną szkołę medyczną i udało mi się uzyskać dyplom technika masażysty. Moje pytanie dotyczy umowy z NFZ. Nie wiem do końca ale może udałoby mi się wynajmować pomieszczenie w miejscowym ośrodku zdrowia i tam też chciałabym zacząć swoją działalność. W związku z tym chciałabym podpisać umowe z NFZ , wiem że jest duuużo więcej chętnych osób na masaż przez NFZ niż przyjmowanych prywatnie. Czy może ktoś wie na jakiej zasadzie to działa? W jaki sposób obliczane byłoby moje wynagrodzenie? I czy w związku z tym mogłabym się starać o dofinansowanie z PUP?
Proszę o odpowiedź na forum lub na gg 19957045 z góry dziękuję za pomoc
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-23, 19:57   kurs masaz tajski

wynajmowanie pomieszczenia w osrodku to dobry pomysl, ale umowe to osrodek podpisze z fizjo, ktory ma szerokie wyksztalcenie (rozne kursy, techniki), doswiadczenie i sprzet. Przynajmniej on musialby to szyldowac. W zwiazku z tym, przypuszczam, ze male szanse na pup. Idz do admina/glownego lekarza osrodka i przedstaw sprawe, moze ma pomysl na wspolprace.

sa scisle ustalone, niskie stawki za zabiegi, niektorzy stosuja rozne chwyty, np podlaczanie pacjentow do roznych urzadzen, hydroterapia, wtedy jeden pracownik moze obsluzyc na raz wielu.

mam nadzieje, ze pojawi sie tu jeszcze ktos, kto ma bezposrednie doswiadczenie z nfz, swoja wypowiedz oparlem na wczesnieszych, ogolnikowych dyskusjach na forum. Moze jest lepiej dla ciebie, niz przypuszczam.
 
     
judyta

Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-11-13, 11:31   

Witam,
czy jest ktoś na tym forum kto ma już podpisaną taką umową z ośrodkiem? jak to wygląda? oczywiście lepiej umówić się na spotkanie niż załatwiać to telefonicznie, ale czy należy mieć jakiś przygotowany pisemny plan czy porostu słownie opowiedzieć o co chodzi?
Bardzo proszę o pomoc!
 
     
Daniel

Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-11-14, 23:37   Re: Własna działalność a NFZ

malenkka887 napisał/a:
Witam. Dwa lata temu ukończyłam Policealną szkołę medyczną i udało mi się uzyskać dyplom technika masażysty. Moje pytanie dotyczy umowy z NFZ. Nie wiem do końca ale może udałoby mi się wynajmować pomieszczenie w miejscowym ośrodku zdrowia i tam też chciałabym zacząć swoją działalność. W związku z tym chciałabym podpisać umowe z NFZ , wiem że jest duuużo więcej chętnych osób na masaż przez NFZ niż przyjmowanych prywatnie. Czy może ktoś wie na jakiej zasadzie to działa? W jaki sposób obliczane byłoby moje wynagrodzenie? I czy w związku z tym mogłabym się starać o dofinansowanie z PUP?
Proszę o odpowiedź na forum lub na gg 19957045 z góry dziękuję za pomoc


Krótko na temat umowy z NFZ. żeby podpisać umowę z NFZ musisz mieć założony Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, aby utworzyć NZOZ musisz mieć wyższe wykształcenie i 6 lat praktyki w zawodzie. Albo możesz zatrudnić kierownika. Fundusz nie podpisuje umowy na wybrane zabiegi (tylko na masaż) ale na rodzaj zabiegów. Masaż kwalifikuje się do rehabilitacji - fizjoterapii ambulatoryjnej.
Zeby złożyc ofertę konkursową musisz zatrudnić magistra fizjoterapii, posiadać następujący sprzęt:
aparat do terapii polem magnetycznym,
aparat do laseroterapii
aparat do ultradźwięków
aparat do elektroterapii
wyposażenie gabinetu masażu ( to odrębny temat)
rototry kkg, kkd.
rowerek treningowy
UGUL
oraz pomieszczenie spełniające wymogi SSE

Jeszcze jedno jeśli piszemy o Funduszu
UWAGA:
Konkurs ofert nie jest ogłaszany co roku. np. w rejonie 09 obowiązują umowy 3 letnie do 2013 roku i w tym czasie żadna nowa umowa nie będzie podpisana. Jeśli ktoś otworzyłby gabinet w tym roku miałby ogromny problem
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-11-15, 10:34   kurs masaz tajski

judyta napisał/a:
Witam,
czy jest ktoś na tym forum kto ma już podpisaną taką umową z ośrodkiem? jak to wygląda? oczywiście lepiej umówić się na spotkanie niż załatwiać to telefonicznie, ale czy należy mieć jakiś przygotowany pisemny plan czy porostu słownie opowiedzieć o co chodzi?

just, dzwon i pisz @ czy listy, nastepnie umawiaj sie na spotkanie, jesli jest zainteresowanie osrodka. Do korespondencji mozna dolaczyc cv, kopie dyplomu, rodzaj biznes planu.
 
     
siymia 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Krempachy
Wysłany: 2011-12-19, 15:40   

Witam Was serdecznie :)
W przyszłym roku (2012) zamierzam otworzyć działalność, pracowałabym w sanatorium jako podwykonawca. Wiem, że PKD podam jako działalność fizjoterapeutyczna. Czy przy DG jest tylko jedno PKD czy można mieć kilka? Otóż zastanawiam się również nad tym z zabiegami relaksacyjnymi, czyli masaż gorącymi kamieniami, miodem itp - ponieważ one nie "wchodzą" pod PKD działalności fizjoterapeutycznej?

Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB