Polecane produkty



Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Certyfikaty w masażu.
Autor Wiadomość
mike04

Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-02-24, 14:09   Certyfikaty w masażu.

Witam wszystkich serdecznie.
Orientujecie się jakie wymogi należy spełnić, aby móc przeprowadzać kurs masażu po którego ukończeniu będzie można dać uczestnikom certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej? Z góry serdecznie dziękuję za odpowedź.
 
 
     
Linki sponsorowane
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-02-24, 20:01   

W odpowiedni sposób zarejestrować firmę, no i wykładowca musi mieć odpowiednie wykształcenie (w zasadzie mgr fizjoterapii, na kursy nie trzeba przygotowania pedagogicznego). Bo, o czym pisano już wielokrotnie, nie ma czegoś takiego jak "certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej". Ministerstwo tez o tym już pisało, a nawet wydało specjalną informację, z której cytuję fragment:
"...informacja umieszczana w ogłoszeniach przez różnego rodzaju jednostki prowadzące działalność oświatową w formie kursów, o wydawaniu przez nie osobom kończącym te kursy "certyfikatów", "świadectw" albo "zaświadczeń" uznawanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest niezgodna z obowiązującym stanem prawnym. W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych określony został m.in. wzór zaświadczenia o ukończeniu kursu. Absolwenci kursów mogą otrzymać wyłącznie zaświadczenie o ukończeniu kursów (nie dyplomów! - to mój dodatek). Nie posiada ono jednak żadnych symboli Ministerstwa Edukacji Narodowej na które powołują się ww. jednostki.
A zatem te tzw."zielone" zaświadczenia to po prostu wydrukowane przez kogoś "papierki", 100% zgodne z rozporządzeniem MEN sprawy te regulującym (§ 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216). Ale można mieć i własny wzór, tyle, ze jego tekst musi być zgodny z tym zarządzeniem.[/b]
Przy okazji dalszy cytat: "informowanie potencjalnych klientów o posiadaniu zezwolenia, uprawnienia, albo certyfikatu wydanego przez Ministra Edukacji Narodowej na prowadzenie działalności, w szczególności przez tych organizatorów, którzy prowadzą działalność oświatową na podstawie prawa działalności gospodarczej, nie odpowiada stanowi faktycznemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoły masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB



Zapraszamy na G+